Notebook a mráz.

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
werb
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 10 led 2009 14:25

Notebook a mráz.

Příspěvekod werb » 10 led 2009 14:29

Dobrý den ,jsem absolutní laik a rád bych věděl zda mráz neuškodí mému notebooku při každodením přenášení. Díky za odpověď.

Precti si pravidla nez sem zacnes prispivat!

the.freeze

Příspěvekod the.freeze » 10 led 2009 14:47

když ho nebudes mit venku zapnutej a nebude primo venku ale v nejaky tasce nebo batohu a po preneseni do mistnosti ho nechas par minutek zahrat tak by se mu nic stat nemelo

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 10 led 2009 15:12

právě zapnutému notesu by venku nemělo nic vadit,bude jen dobře chlazen,ale pokud přijdeš z velkého mrazu do tepla,tak raději půl hodiny nezapínat,aby se nezačal uvnitř rosit
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

noviisek
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 10 říj 2008 11:45

Příspěvekod noviisek » 10 led 2009 17:01

a na display nemá mráz nějaký vliv? snad krom odezvy, která by mohla být nižší.
SONY VAIOFW 11E
C2D P8400; 3GB RAM; ATI 3470; Windows Vista Home Premium SP 1

Warp10
píše často
Příspěvky: 430
Registrován: 06 říj 2007 17:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Warp10 » 10 led 2009 19:57

Ja ho teda pri soucasnych teplotach v CR zapinam v kancelari rovnou. Pocitacova brasna bych ho snad mela ochranit pred prilis nizkou teplotou, zvlast kdyz clovek cestuje do prace MHD. Ja tam mam 2,5 cm tluste steny ... nevim jak dobre ten material pocitacovych brasen izoluje tepelne, ale trochu snad jo ...
Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3545, C2D T5500 1,66 GHz, 1 GB DDR2 667 MHz, nVidia Go 7300, HDD 160 GB, Kubuntu 8.04 Hardy, Supreme Commander :-)
Prvnich 25 let sveho zivota jsem byl nestastny, protoze mi chybel kvalitni notebook.

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 11 led 2009 00:00

k tomu displeji... byl tu thread, kdy se člověk "dotkl" displeje notebooku přinesenýho z mrazu a ejhle, bylo po displeji. - jak moc se dotkl a jak moc za to mohl mráz, těžko říct. ale když přinesu notebook ze zimy (i když byl v brašně), nechám ho nejdřív zvyknout si na pokojovou teplotu. přece jenom, je to v posledních dnech 25-30 stupňů rozdíl, což není málo.
Dell Latitude E5500 | XP Pro | Intel P8400 | 4500MHD | 15.4" WXGA+ | 200GB 7200RPM | 2GB 800MHz RAM | 8x DVD RW | WiFiLink 5100 | 6 Cell 56WHr LI-ION
Nepište na SZ dotazy, co patří na fórum. Na SZ odpověď nedostanete, na fóru ano.

Warp10
píše často
Příspěvky: 430
Registrován: 06 říj 2007 17:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Warp10 » 11 led 2009 13:14

entropy: No ja nevim, jak ty, ale vetsina lidi, kdyz prijde do prace nebo skoly, tak potrebuje sednout a zacit pracovat, takze nb ma tak 10 - 12 minut na aklimatizaci nez ze sebe shodim svrsky, uvarim si kafe a proberu aktualni politickou situaci se sefem, a na vic nema narok ... jak uz jsem rekl, je to ciste muj subjektivni odhad, ale podle me notebook ve slusny notebookovy brasne s 2 centimentrovym polstrovanim pri beznem vzorci cesty do prace (7 minut venku - 20 min MHD) v petistupnovym venkovnim mrazu nema moc sanci nejak vyrazne prochladnout ...
Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3545, C2D T5500 1,66 GHz, 1 GB DDR2 667 MHz, nVidia Go 7300, HDD 160 GB, Kubuntu 8.04 Hardy, Supreme Commander :-)

Prvnich 25 let sveho zivota jsem byl nestastny, protoze mi chybel kvalitni notebook.

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 11 led 2009 13:19

záleží na každým případu... jestli s tím laptopem budeš na mrazu hodinu nebo pět minut, než přijede ta šalina... jestli tvoje brašna izoluje i tepelně nebo nijak extra... jak u koho. obecně - pokud "nemá šanci prochladnout", tak nepotřebuje aklimatizovat tak dlouho, ale zmrzlej nespouštět. prostě: když laptop přinesu, vím jak dlouho byl v jakých podmínkách. šáhnu na něj, jestli je moc studenej - jestli je, počkám dýl, když ne, můžu ho spustit za chvilku. 8)
...na tom se myslím shodnem :wink:
Dell Latitude E5500 | XP Pro | Intel P8400 | 4500MHD | 15.4" WXGA+ | 200GB 7200RPM | 2GB 800MHz RAM | 8x DVD RW | WiFiLink 5100 | 6 Cell 56WHr LI-ION

Nepište na SZ dotazy, co patří na fórum. Na SZ odpověď nedostanete, na fóru ano.

Warp10
píše často
Příspěvky: 430
Registrován: 06 říj 2007 17:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Warp10 » 11 led 2009 13:32

No tak to jiste. Kdyz clovek chodi 3 hodiny po meste s nb v lehky brasne tak ma asi vetsi sanci prochladnout ...
Jen nevim jak to je s tim sahanim na nb, jestli je studenej ... kdyz na nej sahnes a pripada ti studenej, tak co to znamena? Co ti to rekne o teplote vnitrich komponent? A vis vubec jak nizka teplota je pro ne kriticka? Podle me ti to moc nerekne a je to spis takove uchlacholeni svedomi ...
Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3545, C2D T5500 1,66 GHz, 1 GB DDR2 667 MHz, nVidia Go 7300, HDD 160 GB, Kubuntu 8.04 Hardy, Supreme Commander :-)

Prvnich 25 let sveho zivota jsem byl nestastny, protoze mi chybel kvalitni notebook.

NBumBum
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 08 říj 2008 10:59

Příspěvekod NBumBum » 11 led 2009 19:18

mno jak nad tim uvazuju tak je mozna lepsi zapinat nb hned po prichodu do tepla a to kvuli nasledujici uvaze:
Duvod proc nezapinat promrzly ntb v teple je kvuli zkondenzovane vode(jestli je to jinak tak me prosim opravte, napadlo me jeste mech. namahani kvuli vetsim rozdilum teplot ale to podle me nehrozi) na vsech vzduchu pristupnych castech(vlhkost vzduchu je mimojine zavisla na teplote, cim vetsi teplota tim vetsi vlhkost. Takze kdyz se vlhky teply vzduch ochladi o studene casti ntb vylouci se voda). A ta voda tam muze zustat celkem dlouho nez vyschne. Naopak kdyz ntb zapnem hned, nekdtere casti se velmi rychle ohreji a vody zkondenzuje mnohem min...

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 11 led 2009 21:13

No vôbec by som neuvazoval nad ziadnym kondenzovanim vody v notebooku lebo je to blbost , to by podla vasich uvah znamenalo ze ked mam v aute notebook kde je -12 a zapnem ho dam si ho na kolena a za 10 minut je horuci tak by vnom uz tolko vody muselo skondenzovat a ostali by ponej stopy a robil som to pravidelne v zime a nic podobneho sa nikdy nestalo a stopy po vode tiez ziadne niesu , alebo ked mam telefon vo vrecku premrznuty a na 20 minut si niekam zavolam a telefon je v ruke horuci tak tiez by z neho podla vasich uvah mala pomaly kvapkat voda uz ale nic take sa nedeje a nic sa neskondenzuje ,
Notebook by som po prichode z takych mrazov neodporucal zapinat mozno tak jedine kvoli baterke ktorej moc nerobi dobre ked sa znej odobera vela prudu a je premrznuta ale tak je to rovnake ako ked si ho zapnem niekde vonku ... stat sa nemôze nic ked ho hned zapnete a to vam garantujem a keby tam skondenzovala voda tak to zoxiduje na tej doske a konec takze voda v notebooku nikdy nebude takymto spôsobom .
Este sa mi nestalo ze by mi v nejakom mobile alebo notebooku skondenzovala voda ...
A notebook ked je aj premrznuty tak donesem domov a zapnem ako nechapem co by sa mu mohlo stat .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

CeCo

Příspěvekod CeCo » 11 led 2009 23:26

Bateria sa podla odporucania vyrobcov ma pouzivat v prostredi s teplotou 0-45/65°C. To myslim si zaroven specifikuje aj teploty, v ktorych sa ma notas pouzivat.

C

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 12 led 2009 06:18

Mattosi,ono to není tak,že by tam ta voda cákala jako ve sprše,jsou to spíš mikročástečky a za normálních okolností by se nemělo stát nic,voda kondenzuje hlavně na velkých tepelně vodivých součástkách jako pasivy,šasi...ono to platilo hlavně u starších spotřebičů co mely velkoplošné kondenzátory a jiné součástky,u notebooků bude problém spíše jinde,když necháš notes v autě,anebo jsi venku na 15°mrazu půl hodiny,tak plasty dost výrazně mění svoji strukturu a klidně se ti může stát,že ti /s nadsázkou/ zůstane displej v ruce/po otevření/.Těm plastům ale stačí 5 minut v teple na to aby se dostaly do normálu,takže asi tak...zkondenzovaná voda na to aby stékala potřebuje určitou vrstvu a plochu,to v notesu ve velké většině případů nehrozí a to co tam je se vysuší za pár vteřin,i když u notebooků někdy stačí málo
no a u mobilů to platí stonásobně,ne těch mikrosoučástkách nemá ani kde ta voda skondenzovattak,aby někde stekla,takže to snad ani nemusíme rozebírat
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

lord_anubis
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 05 pro 2007 20:36
Bydliště: Brno-Jihlava

Příspěvekod lord_anubis » 17 led 2009 23:20

Přesně jak píše CeCo. Je to o tom, že každé el. zařízení má nějakou provozní teplotu, což ovšem neznamená, že když ji překočíš o jeden supeň tak je hned zařížení KO.
A s tím, že si šáhneš na ten notebook zvenku jeslti je studenej je pravda a teď záleží na tobě jak to "suběktivně" posoudíš - samozřejmě, že na povrchu je chladnější než uvnitř, ale když na něj šáhneš a téměř ti přimrzne ruka - tak to asi taky něco znamená.
Osobně když du du někam mimo a nejsem s ním pryč hodinu, tak si myslím, že ho můžu klidně zapnout hned po příchodu a nebude to na něj mít vliv a hlavně taky většina z nás má počítač zapnutej neustále tak už nějakou teplotu má, když ho dáváme do tašky - čili než stačí vůbec ochladnout na nejakou nižší teplotu (venku) tak to taky trvá nějakou dobu.
Dell studio 1537
Fujitsu Siemens Esprimo M9400.
ASUS A6
Acer TM 4151 LMi

Os: Ubuntu 8.10

Nachystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky!

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 17 led 2009 23:39

vubec zadny problem proste jsem notas tahal i v mrazu venku a jen vetracek se netocil vubec :lol: takze pohoda proste to tomu nevadi. A v CR ani nejsou takove teploty aby to vadilo :roll:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů