FS Esprimo mobile V6545

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
KAL001

FS Esprimo mobile V6545

Příspěvekod KAL001 » 12 pro 2008 17:23

kompletní specifikace včech verzí tohoto notebooku.
Naposledy upravil(a) KAL001 dne 02 úno 2009 22:28, celkem upraveno 1 x.

KAL001

moje první dojmy

Příspěvekod KAL001 » 12 pro 2008 17:37

1) Řada Esprimo je stříbrno-černá, na rozdíl od Amila, které je bílo-černé. Zdůrazňuji to proto, že to není z obrázků poznat, dokonce ani na větší vzdálenosti na živo. Barevné provedení Esprima se mi líbí více, matně stříbrný povech působí decetněji.

2) Notebook je na model se samostatnou grafikou vemi tichý. Větráček jsem slyšel jen velmi slabě a to až o celém dni provozu.

3) Klávesnice se lehce prohýbá, v této cenové kategorii je to asi standardem. Mě osobně to nevadí.

4) Touchpad je vynikající. Žádná přechodová hrana. Když zavřete oči, téměř ani necítíte kde začíná a končí.

5) Klouby displaye jsou tuhé bez zvukových projevů.

6) reproduktory jsou hrozné, ale u notebooku nelze čekat nic jiného. Navíc se jedná o pracovní model, kde si vystačím i s pc speakerem a audiovýstupem pro externí sluchátka / bedničky.

KAL001

Podporované operační systémy:

Příspěvekod KAL001 » 13 pro 2008 11:27

Windows Vista 32bit - bývá předinstalován na modelech s OS

Windows Vista 64bit - osobně jsem nainstaloval, ovladače jsou dostupné na webu Fujitsu-Eiemens, kromě grafické karty lze ale použít také ovladače od výrobce zařízení. Funguje prefektně!

Windows XP 32bit - Ovladače na webu Fujitsu-Siemens

Linux kernel 2.6.26 a vyšší, problém je pouze s grafickou kartou ATI, vše ostatní v kernelu Funguje pouze VESA, a doporučuju se vyhnout Ubuntu, které jako jediná distribuce s tímto notebookem kolabuje a mrzne. Obecně je problém Linuxových distribucí buď v driveru grafiky či displaye, možná obojí, zatím jsem to nevyřešil.

KAL001

spínač bezdrátových spojení

Příspěvekod KAL001 » 13 pro 2008 18:53

Notebook má rlačítko pro zapínání a vypínání wi-fi a bluetooth. Toto tlačítko je funkční pouze při startu PC, před bootem OS, to znamená že také v BIOSu, kde ovšem tato zařízení lze zapínat a vypínat také.

Pokud je wifi zapnutá, můžu ji vapnout pouze restartem PC a následným vypnutím tlačítkem. Jindy totiž tlačítko nereaguje. A naopak, je li vyplá a chci ji zapnout, musím restartovat notebook a zapnout tlačítkem...

Je takovéto chování normální? Nebo to u všech modelů má fungovat kdykoli v OS ???

KAL001

Příspěvekod KAL001 » 27 led 2009 10:07

Notebook zatím šlape bez jakýchkoli problémů.

Fujistu siemens nabízí možnost rozšířené záruky, včetně zničení notebooku vlastní vinou. Více na:

zatorucim.cz

mopet
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 27 bře 2009 07:53

Příspěvekod mopet » 28 bře 2009 13:52

Čaute.
Včera sem si koupil esprimo 6545 a zatim sem mimořádně překvapeny jake hry mi na tym idu. Je to celkem srovnatelne i z mojim PC.
Toš to su moje prvni zkušenosti a jelikož u něo nebyl český manual tak bych se rad zeptal na několik věcí.:

Jak se zvyšuje a snižuje hlasitost zvuku aniž bych musel zajíždět do spodní lišty? Na čudlikach F4 A F5 sou sice šipky ale ty nereaguji.

Jak notebook resetovat mimo nabídku start?

Vysvětlit značky dvou zámku s diodami a jak je použít.


:D

Doufám že ste se fšici dobře pobavili a prosím poradte mi.

Ještě jsem si vzpomněl, má Esprimo T 5800 bluetooth? Sice mám dole v liště jeho ikonku, ale nějak se mi nedaří zapnout.

Planeta
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 30 lis 2008 14:37

Příspěvekod Planeta » 14 dub 2009 21:15

1) kdyz chces zvysit hlasitost tak musis k tem F4 / F5 pouzit klavesu "FN" - vedle leveho ctrl
2) nato sem taky neprisel - rekl bych ze to nejde
3) nechapu co myslis :-)

1) Na oplatku by zase me zajimalo jak zprovoznit BT ? Neni to sice nic zivotne dulezityho ale i tak...
Predpokladam ze to musim v biosu zapnout na desce a ze kdyz to nejde tak to BT nema ?
2) Jak docilit toho aby se mi furt nezapinala webka ?

PS - na to moje hrani jsem byl taky mile prekvapen jen posledni dily C&C si nemuzu doprat na ultra :(

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 14 dub 2009 22:20

mopet: zámky s diodama - nejspíš indikace zapnutého CAPS LOCKU (tzn. režim psaní velkých písmen; přepíná se klávesou nad levým shiftem) a NUM LOCKU (simulace numerické klávesnice pomocí kláves 7890 atd; přepíná se kláveskou Num, zpravidla vpravo nahoře).
Fujitsu Lifebook S751

Planeta
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 30 lis 2008 14:37

DeskView

Příspěvekod Planeta » 20 dub 2009 20:08

Panove jeste by me zajimalo jestli nekdo vi k cemu je aplikace DeskView ktera se timto NB dodava - jeji vyznam mi trochu unika.
Dale sem se chtel zeptat jestli uz nekdo neco v tomto NB upgradoval - HDD / RAM.
Diky za odpovedi :-)

mopet
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 27 bře 2009 07:53

Příspěvekod mopet » 02 kvě 2009 16:07

Děkuji všem za odpovědi. S notebookem jsem zatím moc spokojený. Na ten numlock a capslock sem přišel bo sem si stáhnul z netu návod :D . A jinak k tomu bluetoothu, ten sem nerozchodil. V biosu mi nešel zapnout tak sem se rozhodl napsat na stránky výrobce výrobní číslo jestli ho tento typ vubec má. Výrobce sice udává že se do 2 pracovních dnů ozve ale bohužel mi se teda neozval :evil: .

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 02 kvě 2009 17:16

napiste seriove mne do SZ a pozrem sa na servisnej stranke ci to obsahuje bluetooth alebo nie, to seriove cislo nieje ten dlhy nezmysel pod oznacenim S/N : ,, ale je to cislo v tvare Yxxx 123456 alebo Dxxx 123456 pricom xxx su pismena a cisla su cisla :wink:
To ja len ze vela ludi mi posiela ako seriove cislo ten dlhy nezmysel ktory je platny tak maximalne pre toho vyrobcu na taiwane co to vyrobil -
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

Terryle
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 09 pro 2008 21:34
Kontaktovat uživatele:

BT

Příspěvekod Terryle » 31 srp 2009 22:28

Zdravim, mam tuhle masinku uz trictvrte roku a az na par spise softwarovych nedorozumeni naprosta spokojenost. Co se BT tyce, pripojim svuj maly postreh, podotykam ale, ze zadne BT zarizeni nemam, procez jsem ho nikdy nepouzivala... Vsimla jsem si ale jedne veci.

WIFI prepinac se da zapnout nejen v biosu, ale i za bezneho chodu, a to stiskem FN + F1 (je tam obrazek vysilace). Po stisku klaves vam vyskoci tabulka pro zapnuti / vypnuti wifi a BT. Wifi se takhle vypnout a zapnout da, predpokladam tedy to same u BT - ale jak rikam, ozkouseno to nemam. Zkuste to nekdo :)

A pokud jsem uplne mimo, jakoze i to se stat muze, tak se omlouvam, myslela jsem to dobre :D


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů