Zkušenosti s UMAXem

notebooky UMAX (VisionBook) a vše kolem nich
cendasss
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 24 led 2007 19:45

to je sice pekne

Příspěvekod cendasss » 01 bře 2007 09:41

myslim ten del XPS 1710.jsem si ho stavel na americkejch strankach auvazoval o poslani ale 84 tosiz za nej uz nedam to uz je moc.prakticky ma as na tu grafarnu a pameti vse lepsi ale nebudu cekat.bylo by to nadherny zelezo to jo. ale uz sem obednal. ja zase nejsme prachac jsem setril a uz tech 55 litru co dam za umax he pro me darda do zad:-)no treba nekde vyhraju prachy apak koupim i ten heh ale to se nestane :-)ale co jsem cetl na ten del recenze tak je to skvost:-) to jo

cendasss
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 24 led 2007 19:45

tady se kouknete na novinky

Příspěvekod cendasss » 01 bře 2007 09:53


cendasss
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 24 led 2007 19:45

tak sjem debatil z prodejcem

Příspěvekod cendasss » 01 bře 2007 17:30

ptal jsem se na kvalitu umax a jinych virobku, je zhnusenej jako vecina lidi ze nektera kvalita vipocetni technyky je desna a proto vyradil problemove produkty atd. jen cast zneni z rozhovoru.

ale člověk se nepřestává divit, například jsem vždycky věřil
Kingmaxu, už nevěřím. No nic, tím nebudu zatěžovat, ale s Umaxem jsem ještě
problém neměl, tak snad to bude v okeji

takze jsem trochu uklidnenej,sice jsme se neptal kolik virobu od umax prodal ale kdyz zatim zadna reklamace zadny problem tak to snad bude ok. uz zbozi viexpedovali tak zejtra by tu mohlo bejt to moje zelezo

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 01 bře 2007 20:44

miklo píše:Mám od Kouďáka info, že XPS 1710 bude i u nás k mání zhruba od poloviny roku.


No aqle za kolik.. :) ja sem tak koukal po Alienwaru a spol, tak Rakousko vychází stejn ělevně jako USA a nejlevnějš v evropě..

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 01 bře 2007 20:48

Tak já za něj tolik ani v palnu dát nemam, cokoliv beru tak bez DPhčka, což je dobrej 10 litrů dolu..sem ochotnej za něj dát 50 litrů (takže 60 s DPH)
..no a to by se ten xps i vešel..
Já sem taky pořád pro ten UMAXm ale zatim vydržim, jasně že člověk nemůže pořád čekat na lepší bo až zlevní ale až bude nějakej opravdu stát za to, tak ho vemu..
..jo, i já čet lecos, ale v recenzých UMAXy celkem válí, takže ja sem pořád pořád nej pro něj.. :) čekam jen na sichr od Tebe.. :D

cendasss
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 24 led 2007 19:45

tak uz ho mam doma.musim tak hodit os

Příspěvekod cendasss » 02 bře 2007 16:48

a nainstalovat vse okolo. udelal sjem par fotek tak mi napis bud icq a poslu ti je a nebo email. rekni co chces vyfotit budu to ale testovat vse asi v pondeli:-)). ale jinak prvni dojem spracovani je hodne dobrej. kdyz jsem mackal u mechyniky na kryt atd tak nic zadne vrzani a deformace. .disple se otvira z tezi a drzi i pri hodne velkym cloumani. uvidim az ho poradne opotrebim.brasna ktera se k tomu dodava vypada taky slusne..no uvidis az poslu fotky.ted nevim jaky tam dam os zda xp home ,nebo profi, a nebo uz novou vistu kterou by v pohode snesl.no to se rozhodnu v patek :-)

malin
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 02 bře 2007 23:21

Příspěvekod malin » 03 bře 2007 00:04

no za tu dobu co vlastnim umaxe, tak jedinou vec kterou bych mu vytkl je chlazeni. nejde ani tak o jeho provedeni, to povazuju za velmi povedene nasavani vzadu a vydech na boku, ale jako hlavni problem bych videl jeho hlucnost. i kdyz byl notebook novy, tak se pri maximalni zatezi projevoval. ale snad za ty tri roky chlapci v umaxu postoupili kupredu. co se tyce zpracovani, tak to bych videl na dobre urovni. viko klade jeste dnes celkem solidni odpor a pevne drzi. pouzite plasty jsou dostatecne pevne, takze se notebook moc neprohyba. pouzity nastrik je na par hranach odreny, ale jinak je tak jak byl. dalsi vec ktera nekomu muze vadit je prohybani u klavesnice. co se tyce rozlozeni konektoru tak je vse ok, akorat napajeni a vga bych nedaval k vydechu chlazeni. co se tyce dodavane baterie tak mela kapacitu 4400mAh a vydrz byla hodne solidni(5hodin nebyl problem). nevim jestli to bylo pouzivanim, ale celkem rapidne rychle klesla jeji kapacita zhruba tak po roce vydrzela max. 2 hodiny a po dalsim roce odesla uplne. no a to je asi tak vse. jinak snad jeste ze notebook je vyuzivan skoro denne a transportovan byl nescetnekrat.

cendasss
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 24 led 2007 19:45

dik za info:-)

Příspěvekod cendasss » 03 bře 2007 09:14

hodi se dalsi nazor kdo ma umax. me kamos rekl jezis ty si koupil umax. takjsme zvedaveja tesim se doufam ze mu pak reknu je to delo a je bez úrpblemu atd:-)))) no uvidime:-)).verim ze budu spokojenej:-)

malin
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 02 bře 2007 23:21

Příspěvekod malin » 03 bře 2007 13:41

a co ma kamos za notebook, ze tak vysiluje? jeste snad muzu k umaxu rict ze znam cloveka co ma stejny model jako ja a asi po pul roce musel menit display. takze vice nez na znacce zalezi proste na elektronice. a znam dost lidi co maji ruzne notebooky a vady se proste vyskutuji u vsech znacek.

street-racer
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 26 čer 2007 20:21

visionbook wb2400

Příspěvekod street-racer » 26 čer 2007 20:35

no je to ten největší krám co sem měl :-)
1) výko displaie je jen stříknutej plast takže po 3/4 roce používání je úplně zedřený a to s tím zacházím slušně a je furt v brašně
2) po 2 měsících používání začal dělat displai duchy později byl modrej celej, vyreklamováno
3) dneska sem zjistil že repro hraje jen když je displai pod určitým úhlem, asi špatnej kontakt, posílám na reklamaci
4) upadávající gumový nožičky
5) rozlízající se šasi notebooku, potřeba utahovat šroubky :-D
A není to jen problém můj kamarád má ten samej akorát v jiný konfiguraci a body 1,4,5 to samý a co vím o dalších tak na tom sou dost podobně, njn daň za nízkou cenu a malou velikost oproti ostatním :-D

PS: to chlazení je fakt hukot

in4mator
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 čer 2006 19:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s UMAXem

Příspěvekod in4mator » 11 črc 2007 17:28

Lucason píše:Je tu někdo, kdo má s touhle značkou opravdu zkušenosti..?
Čet sem tu že sou to shity a já nevim co dalšího, ale měls jste někdo notes týhle značky a byly s nim problémy..?


Mám UMAXe, moje zkušenosti najdeš na mém webu, když klikneš na odkaz WWW dole

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 11 črc 2007 19:22

Přečti si nějaký postřehy v tématu UMAX WB 6800 WS - tam jsou taky zkušenosti uživatelů..
Clevo M570U +, C2D T7200 (2,0 GHz), 4GB RAM, WD 500Gb 5400 rpm, GF 7950 GTX(3DMARK06 - 5300+ b), Win 7 Prof.

Rich
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 24 srp 2007 20:22

Re: Zkušenosti s UMAXem

Příspěvekod Rich » 24 srp 2007 20:34

Lucason píše:Je tu někdo, kdo má s touhle značkou opravdu zkušenosti..?
Čet sem tu že sou to shity a já nevim co dalšího, ale měls jste někdo notes týhle značky a byly s nim problémy..?


Měl jsem scaner Umax, krátce po záruce odešel CCD čip, cena opravy trochu méně než pořizovací cena scaneru nového, takže na vyhození.
Dále mám stále ještě notebook Umax ActionBook 410T. Krátce po záruce začaly problémy. Již jsem opravoval: popraskané panty displeje, CD-ROM mechanika-spínač uvnitř-nečetla CD, přehřívání a následně tuhnutí-bylo nutno vyčistit mřížku uvnitř chladiče (prach), baterie odešla po cca 8 měsících. I nyní se mi notebook občas kousne-nevím proč. Je příliš hlučný, stále jede větrák, hodně topí. Vhodný do chladnějších oblastí. Je pravda, že to je entry level model, tehdy nejlevnější na trhu. Ve firmě jsme notebooků umax též pár koupili, i vyšší třídu, téměř všechny byly krátce po záruce vyřazeny.

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 24 srp 2007 23:02

Hmm dík za zkušenst :D ale detail, všim sis popisku pod mým příspěvkem? Tvá odpověd už je ted pro mě bezvýznamná..trochu pozdě..3 měsíce no.. :D
Servis sem nepoznal, kvalita zpracování notebooku na výbornej úrovni, maximální spokojenost, tot prozatim vše..za tři půjde pryč, co za dva roky ti řeknu..
Clevo M570U +, C2D T7200 (2,0 GHz), 4GB RAM, WD 500Gb 5400 rpm, GF 7950 GTX(3DMARK06 - 5300+ b), Win 7 Prof.


Zpět na „notebooky UMAX“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host