NÁVOD: Jak (ne)pojmenovat nové téma

... důležité informace pro uživatele od admina.
Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8852
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

NÁVOD: Jak (ne)pojmenovat nové téma

Příspěvekod swarm » 16 srp 2008 12:01

Je až s podivem, že tu tolik uživatelů má problém správně pojmenovat nové téma se svým problémem. Zde bych se rád věnoval několika radám, jak téma pojmenovat a jak rozhodně ne.

1) Použijte název, který váš problém co nejvíce vystihuje
:arrow: vzniká zde spousta nových témat a právě ti nejzkušenější uživatelé už si dávno vybírají, které téma otevřou a které ne. Takoví lidé si otevřou většinou jen téma, kde autor prokázal, že si dal tu práci s rozumným, přesným a výstižným názvem.
:arrow: Rozumný název vám dává větší pravděpodobnost, že dostanete správnou, fundovanou odpověď. Špatným názvem si sami škodíte.

2) Do názvu nepatří vykřičníky a otazník by měl být maximálně jeden
:arrow: Použitím vykřičníků sám sebe pozicujete do role ignoranta a hlupáka. Vaše šance dostat rozumnou odpověď se tím výrazně snižují. Je sice možné, že i pokročilí uživatelé si vaše téma otevřou, ale z tohoto důvodu vám neporadí. Vykřičník totiž symbolizuje v psaném projevu křik a zkuste si sami, jak bude vypadat reakce lidí, od kterých budete chtít pomoct, když na ně svou prosbu zakřičíte.
:arrow: Více otazníky za sebou se opět projevíte jako člověk, který moc inteligence nepobral. Je to prudérní a do názvu tématu to nepatří. Hloupému člověku moc lidí radit nebude, protože hloupý projev jde ruku v ruce i s hloupým přemýšlením. Proč tedy radit někomu, kdo to nejspíš nepochopí.

3) V názvu by se neměly objevovat žádné zbytečné speciální znaky, které nijak nezvyšují informační hodnotu textu
:arrow: Shluk tečet, dvouteček, hvězdiček a dalších podobných znaků jen za cílem na sebe upozornit působí ignorantsky a znepřehledňuje fórum. Takový nadpis se hůř čte. Proč radit někomu, kdo se snaží svou prosbu podat, co nejkomplikovanějším způsobem? Lepší je poradit někomu, kdo o radu stojí víc.

4) Název tématu má jen několik málo slov, dejte si pozor, abyste jej měli bez pravopisných chyb
:arrow: Každý průměrně inteligentní člověk by měl být schopen složit pár slov bez chyby. Ošklivou hrubkou prokážete jen jednu ze dvou příčin: 1) velmi nízká inteligence a problémy už se základní školou, 2) nedbalé uvažování. Nedbalé uvažování nikdy dobře nepůsobí, protože ostatní uživatelé si spojí nedbalé přemýšlení při psaní s nedbalým přemýšlením při řešení problému.
:arrow: Místo řešení problému si s hrubkou v názvu tématu maximálně vysloužíte uštěpačný dotaz, co znamená to konkrétní zkomolené slovo. Je to zas jen zbytečné zdržování

5) Do názvu tématu v žádném případě nepatří urgování
:arrow: Vám se možná zdá váš problém urgentní, ale to ostatní vůbec nezajímá. Všechny problémy jsou svým způsobem urgentní a vy nemáte právo jakkoli soudit, že váš problém je urgentnější.
:arrow: Pokročilí uživatelé podobná témata rádi nechají delší dobu uležet, i když odpověď na problém je velmi jednoduchá. Nikdo tu totiž za svou radu není placen. Potřebujete rychlou pomoc - použijte (placenou) technickou podporu. Fórum ji nijak nemá za cíl nahrazovat.

6) Název tématu není zbytečná pruda a nelze jej odbýt
:arrow: Niceříkající název, který absolutně nijak nespecifikuje problém, je špatně. Taková témata pak zvyšují celkovou nepřehlednost fóra a prokazují nedbalé uvažování.

7) V názvu tématu neproste a nežádejte
:arrow: Vypadá to hloupě a slova věnovaná prosbě je lepší upotřebit na specifikaci problému.

8) Před psaním si vypněte CapsLock
:arrow: Pro velká písmena platí v podstatě to samé, co pro vykřičníky. Budete vypadat jen jako tupec a ignorant a to není dobré.

Příklady názvů témat:

a) FSC Amilo Pro V3205, nefunguje touchpad - Dobře. Uvedl typ notebooku a specifikoval závadu. Pokud jde o častější závadu, pokročilejší uživatel rovnou ví, co poradit, a je jisté, že téma otevře.

b) touchpad - Špatně. Jaký notebook? Co s touchpadem? Název je nic neříkající a nemá žádnou informační hodnotu. Tazatel si s vytvořením tématu moc práce nedal a my nemáme důvod si dát moc práce s radou.

c) Nefunguje touchpad !!!!!!!§§§ - Špatně. Není specifikován notebook, ani nic dalšího a vykčičníky ukazují na nižší inteligenci (hlavně sociální) tazatele.

d) Proč mi to nefunguje??? - Špatně. Hloupý, nic neříkající dotaz a několik otazníků. Takový člověk si radu nezaslouží.

e) NOTEBOOK - Úplně špatně. Kdyby se to netýkalo notebooku, tak to pravděpodobně nebude potřeba psát na tomto fóru.

f) notebook a hry - Špatně. Opět zbytečně obecné - takový dotaz pravděpodobně bude ve stejnojmené sekci fóra, tudíž název opět neřekne vůbec nic.

g) ...::: Nefunkční touchpad :::... - Špatně. Podobné úchylnosti by měli zůstat na fóru o Counter-Strike a warezu. Na seriózní fórum to nepatří.

Pár vybraných správných názvů přímo z fóra:

ATi Radeon HD 2600 - linky, ovladače, doporučení
MSI 710 problem s instalaciou XP
Jak rozmontovat notebook A7Tc
Nelze přetaktovat GeForce 9500 GS (Acer Aspire 6920G)
Gothic3, Fifa09, Mafia2 na HPcku dv5-1060
IL-2 sturmovik na X3100


Pár vybraných špatných názvů přímo z fóra:

compaq 6710b/6510b ?
ktery thinkpad?
Problémy s ovladači
RAM help ...
wifi na notebook
přehřátí
Přihlašování
Blbnutí klávesnice...
Zaruka
problém s grafikou
prosim poradte
Kupa VBI
reklamace?
Nevím který NT si vybrat :( Může mi někdo pomoc ?


Co se stane, když váš název tématu bude špatný?

:!: Moderátor může téma uzamknout, aby nedocházelo k znepřehledňování fóra. Vy pak musíte konečně projevit nějakou snahu a poslat mu soukromou zprávu (tlačítko SZ) s novým názvem tématu, který je správně dle pravidel. Pokud moderátor uzná, že je název v pořádku, přejmenuje ho a odemkne. Špatný název tedy pro vás znamená zdržení, protože moderátor konkrétní moderátor bude na vaši žádost reagovat klidně o půl dne později.

:!: Lze kontaktovat i mě (uživatel swarm), pokud jste s postupem moderátora nespokojeni.

:!: Pokud vám moderátor téma zamknul, NESMÍTE zakládat žádné nové. To je považováno za hrubé porušení pravidel a trestá se vykázáním s fóra!
swarm - blog: http://notebookblog.cz
15,6" Acer Aspire V15 Nitro (i7 QC, 16GB RAM, 2xSSD, GTX860M), 14" ThinkPad T400 (Core2 T9900, 8GB RAM, 300GB SSD), 14" HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe)

Zpět na „ZÁKLADNÍ PRAVIDLA, oznámení, upozornění, důležité ...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host