Batoh Dicota Xtreme vs. Dicota Element

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
Alien1337
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 29 srp 2007 21:21

Batoh Dicota Xtreme vs. Dicota Element

Příspěvekod Alien1337 » 29 srp 2007 21:26

Zdravim, rozmyslim se mezi temito dvemi batohy pro notas, chtel bych vas poprosit o vase zkusenosti s temito modely, pokud nejake mate. Chtel bych nejaky prostorny batoh kde by se vlezlo vice veci ne jenom ntb, cetl sem ze Xtreme je dosti velky, ale o Elementu nevim temer nic jenom sem videl obrazky. Diky vsem

Xtreme
http://www.dicota.cz/start.php?office=4 ... ls&ds=1292

Element
http://www.dicota.cz/start.php?office=4 ... ls&ds=1310

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 31 srp 2007 23:37

Mam objednany ten Xtreme, za 1650kc v mistim obchudku. Ve stredu by snad mel prijit ale pry je to s nim docela problematicke, ale jestli dojde tak ti muzu odpovedet pokud by te neco zajimalo :wink:

Alien1337
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 29 srp 2007 21:21

Příspěvekod Alien1337 » 01 zář 2007 02:22

Jo to by bylo supr.

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 01 zář 2007 13:07

V diskuzi k tomuto batohu na CZC jsem nasel jednu mini recenzi

faster píše:Zdravím všechny zájemce o tento batoh a i všechny ostatní. Tenhle batoh jsem si pořídil před pár dny a tak mne napadlo napsat pár zkušeností a osobních dojmů. Stejně jako uživatel sk8pr doporučuji dojít si batoh do Czc (a nebo i jinam) prohlédnout, opravdu je poměrně veliký a člověk to z fotky zas tak nepozná. Já jsem po něm už nějakou chvilku koukal ( zaujal mě na czc a tak jsem se kouknul na stránky výrobce, recenzi na svethardware.cz a tak) a tak když jsem měl cestu okolo, zašel jsem si jej prohlédnout. Batoh je z velmi kvalitního materiálu a dole ve dnu má ukrytou pláštěnku aby vám v něm věci v opravdu velkém lijáku nepromokli ( jinak si myslím že batoh sám o sobě je velmi odolný proti vodě). Jak jsem už psal je opravdu velký, taková malá krosna. Mám v něm prozatím 14ku starý IBM notebook a ten se do kapsy určené pro NTB vejde i s nabíječkou ( a spousta místa zbyde) a při upgradu na ntb ( počítám s 15,4kou) se o místo opravdu nebojím. Pokud by jste měli strach jestli se ntb vejde, není nic jednoduššího než se podívat na stránky výrobce, jsou tam rozměry maximálního možného ntb který se do batohu vejde.Kapsa pro NTB je velmi dobře chráněna před nárazy a je vypolstrována, jediné na co si člověk musí zvyknout je, že zip a přístup do kapsy jsou pod popruhy na nošení. Záda batohu jsou vypolstrována a jsou krásně vzdušná, nejsou totiž polstrovaná celá ale jen na 3 místech což dovoluje přístup vzduchu a ani po celodenním nošení v teplotách okolo 29 stupňů mi nedělalo problémy. Po stranách jsou 2 boční kapsy ( z každé strany jedna), jedna klasická a jedna termokapsa. Musím uznat, že i po celodenním nošení vychlazeného pití v termokapse ( a to venku bylo nějakých 29 stupňů) zůstalo pití velmi příjemně zchlazené a to i přesto že jsem kapse zprvu nevěřil. Nahoře na "víku" hlavní kapsy je malá kapsička na mp3 přehrávač s vývodem na sluchátka, přijde mi osobně velmi chytře umístěná a k vývodu také není co dodat. A nyní se již dostávám k největší hlavní kapse, ta je vskutku obrovská. Je rozdělena na 2 hlavní části polstrovanou ( trochu tužší ) přepážkou. Jedna část je určena jako rovná kapsa pro papíry, desky a podobné materiály, které by se neměli zmuchlat. Já v této části nosím pouzdra na CD ( jakožto servisní technik sebou musím pořád nosit minimálně 3) a ty tam sedí perfektně. Druhá část je určena jednoduše řečeno pro všechno, je zde několik kapes, úplně dole jsou 2 síťované kam se dá například dát kniha nebo podobná záležitost. Nahoře je pak jedna větší kapsa ( kam mimochodem přesně padne MDA II s kovovým pouzdrem) a několik malinkých. Tyto kapsy jsou umístěny na již zmiňované přepážce. A zbytek kapsy je obrovským místem pro všechno ( bez problému se mi tam ke všem věcem co v batohu nosím /a těch je opravdu hodně/ vejdou 2 lahve s pitím 1,5litru a oběd).

Abych to shrnul, batoh samozřejmě není perfektní, někomu bude vadit jeho velikost jinému zase rozmístění kapes, ale to je věc každého ať si to posoudí. MĚ osobně vyhovuje naprosto, díky svému zaměstnání sebou musím tahat mnoho vybavení a k tomu je tento batoh opravdu perfektní. Jediné co by se dalo vytknout je následná hmotnost batohu po naplňení ( díky tomu kolik se tam vejde věcí si denně připadám jak na horské túře), ale to je daň za nutnost nosit sebou toho tolik.

PS: ještě mě napadlo zmínit se k popruhům, ramenní popruhy jsou velmi dobře tvarovány a skvěle polstrovány ( ani po celém dni ramena nebolí). Přezku přes hruď nepoužívám, ale ani rozepnutá nijak ničemu nevadí. A teď bych se rád zmínil k dolním popruhům kolem pasu, já osobně tuto záležitost nikdy nepoužíval a ani nebudu. Spousta lidí kterým sem batoh ukazoval na nettu se mnou souhlasila že jim vadí. Na fotkách vypadají ty polstrované části těchto popruhů obrovské, ale není tomu tak. Pokud si je člověk sepne dohromady a dá si batoh na záda, zjistí že o nich ani neví a naopak jsou příjemným vypolstrováním v dolní části batohu.

A to už je asi opravdu vše.

brunilda
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2006 12:33

Příspěvekod brunilda » 02 zář 2007 21:22

Zdravím, já osobně jsem šel do Extreme....prostorný, super design a uspořádání.....Volil jsem protože potřebuji občas nést více věcí. (ntb, ex.hdd s obalem, fotak a i nějaké ty osobní věci) Hodně jsem si jich vyzkoušel. Třeba do jednoho se mi tak tak vešel ntb (Aspire 5920) takže jak říkám vyhrál Xtreme. Vřele doporučuji. Skvělě se nosí :roll:
ACER AS5920G-15,4"T7300/2GB/250GB/GF8600M-GT/DVD?RW/WL/BT/TV/CAM/VHP

daker

,,robustny''

Příspěvekod daker » 13 čer 2008 23:25

Zdravim, ja som si batoh Dicota Xtreme kupil. Najviac zavazil jeho genialny vzhlad a super materialy. Lenze potom prisiel den D , zasielka mi prisla domov a vsetko nadsenie zo super obchodu pominulo. Ten batoh je sice krasny a priestranny, ale mozno az prilis. Teda budem konkretny, ten batoh je obrovsky!!! Fakt! Ak vyrobca udava ze je na notebooky 15,4 '' , tak ja tvrdim ze aj 17'' ntb v nom moze priam zmyznut. Porovnat sa da s batohom na padak, alebo jemne nalozenym 80 L cestovnym batohom (a to som fakt porovnaval). Pri kupe batohu asi treba naozaj brt vazne vonkajsie rozmery. Ale nezmenitelnym faktom je, ze je fakt super! Genialne sa nosi, je lahucky (napriek svojej velkosti) , aj vo vnutry bohate priestranny. Spolocnost Dicota musim naozaj pochvalit aj za super detajly! Kazdy zips a kazde vrecko je perfektne , ma prave taky tvar ako ma mat a nechyba ziaden inovativny prvok! Fakt vrelo odporucam.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 14 čer 2008 23:21

Mam ten Element a tiez nie je jeden z najmensich. Vojde sa tam toho kopa a dobre sa nosi. Aj ked mal batoh s notebookom a ostatnymi vecami 8kg, nosil sa pohodlne. Mozem ho odporucit. Asi by som tiez premyslal nad Xtreme, avsak v case kupy myslim, ze este nebol uvedeny na trh...

midz

Příspěvekod midz » 17 čer 2008 21:41

Muze nekdo doopravdy potvrdit, ze tam tu 17tku narvu? :) diky

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 čer 2008 21:47

mam taky element, je to vetsi, nez to vypada. ale nosi se pohodlne, i kdyz je tam treba velka zatez. vzal jsem ho castecne proto, ze ma sitky naboku - nosim tam casto piti... :D

jestli te zajima element, tak pisni rozmery toho ntb
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

midz

Příspěvekod midz » 17 čer 2008 22:20

zajimaji mne oba, tak jestli by prosim mohl odpovedet i uzivatel extremu.

rozmery jsou: 390x280x40
(vim ze podle internetu by se tam na delku nevesel, ale snad ty tri centimetry nebudou zase tak moc)
dik moc.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 čer 2008 22:52

http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/U ... 117837.jpg
ja myslim, ze by mohlo....on je ten ntb v takove samostatne kapse, kera se jen zasune do prihradky a zajisti paskem, kery je dost dlouhy.
ale doporucuju radsi vyzkouset
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

midz

Příspěvekod midz » 18 čer 2008 12:20

a kdybych si ho nechal poslat, myslite ze ho budu moci popripade reklamovat? nebo daji se nekde batohy vyzkouset? nechce se mi obihat obchody s notebookem v podpazi a zkouset kam se vejde :)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 18 čer 2008 17:29

vyzkouset se urcite daji, zjisti si, jestli je maji treba v nejakem obchodu na sklade.
s vracenim by nemel byt problem, prave na vraceni zbozi bez udani duvodu do 14dni od koupi by melo fungovat i tady.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Marian62
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 22 črc 2008 10:10

Příspěvekod Marian62 » 22 črc 2008 10:23

Ahojte

Potrebujem batoh na macbook 13 a čo som pozeral na nete,tak sa my pozdava DICOTA Element.Len sa bojim aby tam ten book nelietal,nemate s tým niekto skusenosti.Popripade niake tipy rady. :roll:

JodiBB
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 20 črc 2008 01:44

Příspěvekod JodiBB » 23 črc 2008 21:51

dicotu extreme mam doma. Kupoval som ho na 17" (fjs xi2528 kto chce nech si pozrie niekde rozmer) a ten sa tam vpohode vpratal. Je pravda ze ten batoh je strasne velky, ale batohov na 17ky je malo a toto bol jeden z naj. Kvalita vyzera fakt dobre, ale musim povedat ze po pol roku nosenia sa zacalo parat jedno putko. Batoh som nosil len z domu do garaze a z auta do skoly nalozeny len notasom, adapterom a A4 blokom na pisanie(takze som ho nosil na jednom ramene a prave to sa zacalo parat). Obcas cez vikendy napratany aj vecami na oblecenie. Reklamacia prebehla ok, dali mi novy kus.


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů