Stránka 1 z 1

Upgrade HDD na SSD

Napsal: 30 lis 2016 05:29
od helenedwards
Dobrý den

Mám notebook Toshiba U940, který má 500 GB HDD a zároveň 32 GB SSD. Nikdy jsem nad tím nepátral, ale mluvilo se o tom, že je to hybridní HDD, který má v sobě také rychlejší SSD úložiště a tak nějak jsem předpokládal, že je to nějak přímo součástí toho disku. Nyní jsem NTB rozebíral a vypadá to takto:

Obrázek

Chápu to správně, že je v NTB klasický 2,5" disk a nad ním je SSD disk (vedle WiFi karty)? V systému tedy nevidím dva disky, ale nevylučuji, že jsem to špatně navolil při instalaci systému.

Jde mi o to, že jsem uvažoval o koupi SSD disku, ale v takovém případě bych nekupoval disk ve formátu 2,5", ale koupil bych opět nějaký s paticí mSATA. Na systém a programy mi stačí a na data si nechám stávající 500 GB HDD.

Nebo si pletu jablka a hrušky?

country music ringtones free, sms tones, bad things ringtones

Napsal: 30 lis 2016 12:25
od orgasmic
Třeba tento https://www.alza.cz/kingston-ssd-120gb- ... d=18853227

Akorát si změř rozměr toho SSD cache, co tam teď máš, aby se to tam 100% vešlo.

Napsal: 30 lis 2016 12:51
od tiktak
Jde taky o to, zda BIOS notebooku podporuje disk v pozici mSATA jako klasický bootovatelný disk - pokud ano, je to možné udělat a bude to fungovat.
Ideální zapátrat v nějakých cizích fórech, jaké jsou s tím zkušenosti.
Moje primární notebooky HP Elitebook 8570W to také dle výrobce neumožňují (mají mSATA slot pro SSD cache), nicméně reálně to funguje bez problémů, v BIOSu mohu nastavit bootování z mSATA SSD, takže mám 128GB mSATA SSD na systém a druhý HDD na data.
Nicméně to by mělo stačit kouknout do BIOSu, zda máš možnost nastavit SSD disk a přidělit mu bootovací prioritu - pak by to mělo fungovat.