NTB Qosmio X770-11C nejede ani na nabíječce

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
martee101
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 led 2016 09:47

NTB Qosmio X770-11C nejede ani na nabíječce

Příspěvekod martee101 » 22 led 2016 10:07

Zdravím všechny,
koupila jsem si cca před 5 měsíci ntb Qosmio X770-11C jelikož potřebuji občas pracovat na kurzech mimo domov.
NTB mám jako druhý majitel, je starý něco kolem 2 let. Po výhře v aukci (ano, bylo to Aukro :)) mi pán volal, že když ntb odpojili od nabíječky, aby ho zabalili a poslali, že zjistili že bez zdroje nenaběhne. Poslali ho ještě v záruce (byl v posledním měsíci záruky) na opravu, aby se ukázalo co s ním je. Psal mi, že byla prý špatná baterie a že v servise dali novou.
NTB pracoval v poho a byla jsem s ním spokojená. Ale po kurzech jsem ho nepoužívala asi měsíc nebo dva a ejhle, když jsem ho chtěla použít, tak mi nenajel. OK, je vybitý, ale on nenajede ani když je v zásuvce. Takže nevím co se mohlo stát, jestli je baterie kaput (to by ale ze zásuvky najet měl), nebo zdroj... myslím, že jinak by mu nemělo nic být.
Bohužel nemám v okolí nikoho, kdo by měl podobný ntb, abych mohla zkusit jiný zdroj.
Tak se chci zeptat, jestli s tím nemáte někdo zkušenost. Případně s nějakým servisem v Praze, kde by mi to vyzkoušeli. Nebo nenašel by se někdo v Praze, kdo by byl ochoten se sejít a zkusit můj ntb na jeho fungující zdroj?

Děkuji za všechny rady.
Martina

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 22 led 2016 14:44

Asi dobře ten pán věděl proč ho prodává.Zkusil bych vyměnit baterii na desce.A poté už je pražský servis.Jsou tam šikovní kluci.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

martee101
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 led 2016 09:47

Příspěvekod martee101 » 22 led 2016 14:59

Děkuji za radu, Romane. Zkusím tu baterii, to mě nenapadlo, a případně se obrátím na servis... je to tento, co jste doporučoval Český servis http://www.ceskyservis.cz nebo ještě nějaký jiný?
Pod "Pražský servis" jsem našla mnoho servisů na vše možné :)

Mě pán tvrdil, že byl ntb do té doby bezproblémový... ale samozřejmě člověk nikdy neví, co je zač ten na druhé straně pc.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 22 led 2016 21:50

Je možné, že se baterie notebooku vybila a zdroj může být rozbitý.
Asi bych zkusil objednat nějaký universální zdroj nebo popros někoho v okolí, kdo rozumí elektrice, aby Tvůj zdroj zkontroloval.
Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 23 led 2016 07:07

Koukám že už Toshibu opravuje jiný servis.Tak potom zkusit ten Český servis.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

martee101
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 led 2016 09:47

Příspěvekod martee101 » 29 led 2016 10:21

Předem chci poděkovat všem za rady a pomoc.
Nakonec jsem se dopídila servisu, který můj ntb opravoval a psali mi, že na něm měnili baterii a základní desku.
Myslíte, že by mohla být ta deska opět v kopru? Je možné, že by jí poškodil zdroj, když mi 2x vyhodil pojistky, když byl přes něj ntb šťávě?
Dočetla jsem se někde, že ntb Qosmio měly problémy s MB a že se nemusí měnit celá MB (servis od CZC uvádí, že dokáží MB opravit bez výměny)... řeším ale spíš to, jestli má smysl opravovat MB (pokud je chyba v ní, což možná ano), když nevím co je s tím zdrojem... abych za 4 měsíce neměla ten samý problém.

martee101
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 led 2016 09:47

Příspěvekod martee101 » 03 úno 2016 15:39

Po nějaké době chci přidat mé prozatimní zjištění.

Zkoušela jsem ntb bez baterky se zdrojem atd. Nic.

Tak jsem ho včera donesla do NBServisu na Andělu (hlavné pobočka na Kladně). Dnes mi napsali, že zjistili, že je špatný zdroj (je to u tohoto Qosmia taková ta obří mrcha se 4pinem, 19V). Cenu za nový 3500.

Pak objevili, že je vadný čip na externí Nvidii GTX 650M. Cena opravy 3700 Kč. Teď řeším, že to nechat opravit, jestli je to normální cena nebo mám zkusit dát ntb ještě jinam.
Myslíte, že mohl vadný zdroj poškodit i tu grafiku?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 03 úno 2016 15:58

Jo jo lidi se většinou zbavují porouchaných věcí.Já bych to radši prodal a koupil jiný NTB.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

martee101
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 led 2016 09:47

Příspěvekod martee101 » 03 úno 2016 16:07

Problém podle mě byl už v tom, že i když byl ntb poslán na řádnou záruční opravu, že se servis nezabýval vůbec tím, že je zdroj špatný.
Tím mohly vzniknout všechny závady, které na něm byly...

Problém je v tom, že teď ntb vůbec nefunguje a v takovém stavu bych ho těžko prodávala.
Navíc bych ho ráda provozovala, protože je to výkonnostně slušný stroj, asi mám ale smůlu na vadný kus nebo co...


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů