Zkrat na napští v USB - něco odešlo

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Kompaník

Zkrat na napští v USB - něco odešlo

Příspěvekod Kompaník » 17 led 2015 15:12

Kamarádka mi přinesla NB Toshiba Satelite C660-1CT s OS W7, jestli bych jí ho neopravil.
Jednak ho měla zahnojený, všechny věci cca 30GB na ploše a krom asi 20-ti infekcí co našel ESS po Avastu Free měla oba USB porty vylámané. Při úklidu na vedlejší oddíl disku jsem zjistil, že touchpad nefunguje dokud se nezmáčklo Fn+F9 (přepínání myši) a to dokonce 2x. V těch USB portech byly nožičky ulámané a zohýbané a některé se dotýkaly kostry. Vypnul jsem NB a trochu je narovnal a problém s touchpadem přestal. Myš ale občas blbla tak, že sama spouštěla věci jen při přejetí a to bylo o nervy. Tak jsem NB znova vypnul a snažil se kontakty v USB nějak naohýbat tak, aby se nedotýkaly ničeho, ale pravděpodobně vzadu za portem se přeci jen něčeho některý kontakt dotkl a když jsem NB znova spustil, už se nerozsvítil displej, větrák neběžel, ale kontrolky a mechanika CD fungovaly. NB jsem komplet opatrně rozebral a zezadu hned u desky kontakty vylámal aby se nemohli s ničím spojit, ale pozdě. NB už se nerozběhl. Asi jsem zkratoval napětí co jde do USB a něco n a desce odešlo.
Nemá někdo podobnou zkušenost a hlavně zkušenost s tím jak to opravit?
Dík za každou radu

Kompaník

Příspěvekod Kompaník » 17 led 2015 15:45

Napadlo mne vyměnit celou desku. To by možná bylo řešení. Mohl bych použít nějakou tady z těch? http://aukro.cz/listing/listing.php?ord ... czech-0819

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 17 led 2015 16:36

Zavolej do Toshiba servisu, tam Ti řeknou číslo dílu.
Asus ROG Strix G18

Kompaník

Příspěvekod Kompaník » 18 led 2015 08:44

Zkusím, dík, i když servisy neradi podporují prodej dílů bez vlastního servisu.
Nepřečetl bych to číslo přímo na desce když ten NB znova rozeberu?
Dík

pozn.: Když dojde ke zkratu na USB konektoru, co v NB odejde? Nebude to nakonec něco jiného (abych nekupoval desku zbytečně) ?

Moose
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 22 črc 2011 00:08

Příspěvekod Moose » 03 bře 2015 14:55

cau, vyresil si to nakonec nejak? Docela by me to zajímalo, protože mam podobny problém..


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů