Satellite A300D - System Configuration Data Read Error

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
pl4toon
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 30 lis 2012 06:12

Satellite A300D - System Configuration Data Read Error

Příspěvekod pl4toon » 30 lis 2012 06:16

Zdravím všechny.

Vyskytl se tento problém na notebooku Toshiba Satellite A300D, viz. foto:
Obrázek
Nemůžu přijít na to, čím to je. Může to být chyba klávesnice? Poněvadž když ji odpojím a zapnu NB, tak chyba je stále stejná, NB se chová stejně s klávesnicí i bez ní, tzn. že zobrazí tenhle error. Navíc nefunguje klávesa F1. Do prvního rozebrání NB (po objevení se této chyby) nefungovala ani klávesa F2, ale po složení už F2 fungovala (nevím jak jsem to opravil, prostě najednou zase funguje), takže do BIOSu je už možné se dostat. F1 ale nefunguje stále. Kontakty na kšandě klávesnice jsem zkontroloval lupou, žádný kontakt nevypadá nijak poškozený.
Když připojím desktopovou klávesnici přes USB a zmáčknu F1, tak se normálně načte systém. Ve Windows se klávesnice na NB chová normálně (včetně touchpadu), až tedy na klávesu F1, která ani tam nefunguje.

Na netu jsem se dočetl spoustu rad, pochopil jsem, že toto je dost obecná chyba, která může znamenat skoro cokoli. Potřeboval bych určit přesnou příčinu u tohoto konkrétního notebooku, abych věděl co koupit za náhradní díl. Záruka už není. Do servisu ho majitelka dávat nechce, nemá na to peníze, tak jsem to schytal já :D

Zkoušel jsem (bez účinku):
- reset BIOSu odpojením CMOS baterie
- prohlédl jsem vnitřnosti NB, jestli někde není něco odpojené, vyviklané, nebo nedoléhá
- přehodit RAMku do druhého slotu
- odpojit HDD, optickou mechaniku, klávesnici, touchpad

Jestli máte nějaké nápady, jak se dopátrat příčiny, tak prosím poraďte. Díky za každou radu.

Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů