Jak se dostat k souborům, problém při spouštění systému

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
raisen
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 21 říj 2011 17:55

Jak se dostat k souborům, problém při spouštění systému

Příspěvekod raisen » 22 říj 2011 12:58

Dobrý den!

Prošla jsem si fórum "notebooky Toshiba", abych náhodou nezakládala téma znovu, ale nic podobného mému problému jsem nenašla.

Mám problém se spouštěním notebooku. Jeho model je Toshiba Satelitte L300D a OS je Windows Vista.

Šel mi naprosto bez problémů až do té doby, než se mi najednou spustil notebooku s možností, jestli chci spustit OS s opravou (doporučeno) nebo pokračovat bez ní. I když jsem zvolila obě cesty, výsledek byl stále stejný. Po černé tabulce s bílou myší uprostřed vyskočila zlověstná hláška "Instalační proces nemohl začít, zmáčkněte Ok, abyste vypnuli počítač" (samozřejmě to bylo anglicky). Ještě předtím mi tam vyskočila hláška, že chybí nějaký soubor s příponou dll. Nepamatuji si ji přesně, protože mi vyskočila při mých pokusech spustit notebook jen jednou či dvakrát.

Tak jsem s nadějí dala nabootovat záložní disk, který jsem si vytvořila ihned po koupi notebooku (OS byl už nainstalovaný v NB). Chvíli to něco i dělalo, ale opět vyskočila ona hláška, že proces nemohl začít.

Poté jsem si tam dala Linuxy, abych mohla zálohovat moje soubory. Želbohu jsem se dostala jen na disk D, kde mám hudbu, filmy a prostě zase ne tak moc důležité věci. A i když se chci dostat do složky Vista (kde mám pro mne důležité dokumenty), tak mi to hodí tuto hlášku:

Error mounting: mount exited with exit code 13: ntfs_attr_pread_i: ntfs_pread failed: Input/output error
Failed to read NTFS $Bitmap: Input/output error
NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a
SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows
then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very
important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate
it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.
/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation
for more details.

Jinak příkaz chkdsk /f jsem zkoušela, ale notebook se vždy vypnul po pár procentech.

Nemáte pro mě nějakou radu? Asi mi ty soubory zachrání jen servis, že? Pokud vůbec. :cry:

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 22 říj 2011 13:41

Pokud neprojde ani checkdisk, tak to vypadá na problém samotného disku. Zkus otestovat samotný disk - k tomu slouží buď speciální utility přímo od výrobců disků (např. Seagate má Seatools, WD má Data Lifeguard Diagnostic, atd...) nebo univerzální řešení v podobě SystemRescueCD a utilit "mhdd", "badblocks" (tady bacha - je to opravdu poctivý test disku a při špatném použití maže data) nebo dalších na které si teď nevzpomenu.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

JejKey
guru
Příspěvky: 633
Registrován: 27 bře 2011 19:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JejKey » 22 říj 2011 13:45

IMO právě ten chkdsk snížil pravděpodobnost úspěšné obnovy dat na nějakých 20%.
Než se pustíš do nějaké kontroly:
- sežeň jinej disk o stejné nebo větší kapacitě
- stáhni Easeus Disk Copy a proveď kopii celého disku na jiný disk
- zkus vydolovat data z toho disku, na kterém je kopie - tam si s tím můžeš laborovat a checkdiskovat až do aleluja...
MSI GT628 (C2Q9000@0,9125 V, 2×2 GB DDR3, GTS160M@0,9 V, Intel X25-M 80 GB G2 + ST9500420AS, Intel 5100AGN + SparkLAN WPER-116GN) + NEC 2070NX


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů