Toshiba Satellite L670-1G5 - skúsenosti

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
mkig39
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 10 lis 2010 15:17

Toshiba Satellite L670-1G5 - skúsenosti

Příspěvekod mkig39 » 19 lis 2010 21:04

Má niekto skúsenosti s týmto notebookom? Zaujíma ma hlavne kvalita spracovania (šasi, displej), chladenie a či sa dajú prepínať grafické karty. Vďaka

René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Příspěvekod René » 19 lis 2010 23:08

Mno nedávno jsme si domu pořídili slabší verzi, za necelých 17tis Kč a za ty prachy to byla opravdu nejlepší volba.

Větráček jede při hrách na plný pecky a slyšet je - já jsem teda vždy zabranej do hry, takže to nevnímám. Chlazení, přímo v zátěži jsem to neměřil (páč nevím proč mi na tom neběží HWMonitor), ale bezprostředně po několikahodinovém hraní Mafie 2 jsem naměřil 63°C na CPU (měřeno pomocí té Toshibou nahrané utility). GPU to pokud vím nepíše, ale předpokládal bych cca kolem 70°C. No pokud budu mít náladu a čas, tak ti to můžu změřit. Na povrchu to nijak zvlášť nepálilo, cítil jsi teplo, ale bylo to v pohodě - v zápalu boje nevnímáš skoro nic :-D

Ntb je takový jaký jsem ho čekal za 17tis - neříkám, že to jsou malý peníze, ale jsou to takové podprůměrné notebooky v těchto cenách.

Ovšem ty máš zjevně kolem 20tis, tak výběr už je mnohem pestřejší. Co se týče výkonu, tak si myslím, že rozběhneš všechno.

Ohledně šasi, tak normál - jako běžnej multimediál v této ceně. Potěšil velký displej s vysokým rozlišením. Klávesnice na můj vkus trochu tužší (ale je to hlavně tím, že jsem zvyklý psát na svý Tecře a to jiná káva), ale oproti ostatním multimediálům, co jsem měl v ruce (Asusy, Acery, Vaio, HP) tak nic extra špatného to není. Relativně málo se prohýbá. Prostě mohlo to být lepší, ale také to mohlo být horší.

Zklámáním je ovládání zvuku - kdo u Toshiby vymyslel nápad odstranit "kolečka" na ovládání hlasitosti by si zasloužil dostat přes držku. Už ji nedávaj ani do Tecry, co jsem viděl z fotek. Sice to nebyl čistý mechanický potenciometr (nebo jak se tomu nadává), ale bylo to jen softwarově řízený, i tak to bylo fajn. Teď už nejen, že není kolečko, ale ani při Fn+2/3 (což je způsob jak se ovládá zvuk) se nic vizuálně nezobrazuje. De facto když chceš vědět na kolik jsi snížil/zvýšil hlasitost, poznáš jen podle sluchu, anebo když si otevřeš Windowsovské ovládání hlasitosi na liště. Klidně bych se přiklonil k tomu, že na mém kousku je někde chyba v matrixu a ostatním se to zobrazuje, jinak tohle fakt nechápu. No ale když to máš zapojený do repráků a ovládáš si hlasitost, tam, tak to mužeš přejít.

Suma sumárum:

Když bude ležet na stole a nebudeš od něj čekat zázraky, tak poslouží dobře. Ovšem jsou možná i lepší volby. Které? To si najdi sám :P

PS: Přepínatelnou grafiku nemá, ale to se stačí podívat kdekoliv na netu na parametry a věděl bys to :P
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M
Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

parez3
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 12 zář 2010 21:18

odpoved

Příspěvekod parez3 » 14 pro 2010 16:38

no ja ho mam asi dva mesice a uz sem ho jednou reklamoval a dnes se chystam znovu oppet miblbne klavesnice neda se na tom psat bud napise pismeno nebo nenapise nbo napise 2x no des jinak ostatni spokojenost

mk.eleven
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2011 22:18

Příspěvekod mk.eleven » 16 led 2011 22:22

začínám ít pdobý problém, písmena reagujou, ale jakmile člověk začne psát rychleji a tlačíta nedostatečně zmáčkne, je to děs ..

co s tím ? reklamace ? bojím se že to je samotnou stavnou klávesnice ..

parez3
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 12 zář 2010 21:18

Příspěvekod parez3 » 17 led 2011 10:48

Ja uz to po druhe reklamoval a cekam az mi to dojde ale vzdycky mi pomohlo prehrani biosu ale to vydrzi tak tyden a pak se to zacne objevovat zas a klavesnici to neni

mk.eleven
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2011 22:18

Příspěvekod mk.eleven » 18 led 2011 10:38

jak presne jsi prehraval bios ? me to nedovoli nainstalovat ten co jsem stahnul ofiko z toshiba stranek ..

parez3
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 12 zář 2010 21:18

Příspěvekod parez3 » 19 led 2011 09:23

tak s tim ti moc neporadim sam sem amater,kdyz sem si ho stahl tak se mi nepodaril prehrat ani jednou pokazde mi to hlasilo chybu ale kdyz se objevila nova 1.80 tak ta se mi podarila nahrat hned ale to ti stejen nepomuze takze ti doporucuji to reklamovat na strankach www.chg.cz

mk.eleven
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2011 22:18

Příspěvekod mk.eleven » 22 led 2011 19:30

a v ramci reklamace jsou schopni to vyresit? jde o to jestli je to chyba jen nekterych kusu a reklamace to spravi, nebo je to nejaky "neduh" tohoto modelu ..

parez3
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 12 zář 2010 21:18

Příspěvekod parez3 » 23 led 2011 20:34

obavam se ze se to nepodari vyresit ale uvidim az mi dojde uz ho tam maji 2 tydny a az mi dojde tak sem napisu

mk.eleven
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2011 22:18

Příspěvekod mk.eleven » 25 led 2011 14:33

tak jsem to dneska vyresil externi klavesnici, ale je to docasny reseni doufam ..
ozvi se az ti dojde notebook z reklamace, jsem na to zvedav co reknou a jesli to ma cenu ho tam taky posilat ..

JE TU NEKDO KDO MA TENTO TYP TOSHIBY A KLAVESNICE MU PISE JAK MA ?

Martyrius
píše často
Příspěvky: 108
Registrován: 27 lis 2010 20:48

Příspěvekod Martyrius » 10 bře 2011 22:54

I já bych se rád zeptal, jestli někdo má podobné problémy

a nebo nějaké lepší dojmy o tomto notebooku.

Martyrius
píše často
Příspěvky: 108
Registrován: 27 lis 2010 20:48

Příspěvekod Martyrius » 12 bře 2011 00:17

Tak jsem si nakonec tento model objednal. Uvidíme.

Mimochodem, prošel jsem hodně témat (anglicky) na netu, kde se podobný problém objevil. Nakonec jsem došel k závěru, že by měl pomoci update BIOSu, jak je popsáno zde:

http://forums.toshiba.com/t5/Keyboards- ... 33/page/12

a pokud by nepomohl, mělo by pomoci toto:

http://forums.toshiba.com/t5/Keyboards- ... 2320#M7797




Samozřejmě jsem to zatím nevyzkoušel / nezažil tuto chybu já sám, ještě ho doma nemám.

mk.eleven
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2011 22:18

Příspěvekod mk.eleven » 15 bře 2011 15:38

zdravim,

jak jsem psal vyse, mel jsem s klavesnici problem, vyresil jsem to tak, ze jsem zavolal na servis do brna a tam mi bylo odpovezeno ze ten den vysla nova verze biosu, prave 2.0 nebo 2.1 uz nevim, ktera tento problem odstrani. Moc jsem tomu neveril, nicmene nainstaloval a problem byl okamzite pryc, takze notebook ted slape jak ma a jsem s nim velice spokojen.

Takze staci UPDATE BIOSu a notebook je perfektni !!!!!!!!!

Mejte se ..

Martyrius
píše často
Příspěvky: 108
Registrován: 27 lis 2010 20:48

Příspěvekod Martyrius » 17 bře 2011 21:38

Tak ho mám doma a co říct, zatím víceméně spokojenost.

Pro:
za mých 15 tisíc báječná koupě
přeci jen, 17tku za takovou cenu, přitom tak kvalitní (parametry)
váha jen 2.8kg
i5tka + 5650
magická klávesnice => nechápu jak na tom jde psát tak lehce, ale jde to
velice dobrý display
640GB disk
slušná baterka v pasivním režimu (plocha, pár oken)

Proti:
topí velice v zátěži, ale lepší, než kdyby se smažil zevnitř
lesklý povrch a kryt
slabá baterka v zátěži (hry)
chatrně vypadající konstrukce
která je i na stisknutí slabá
při sklopení displaye nedoléhají konce k dolnímu konci (ty tečky/body nejsou až na konci)
též také display nedrží po sklopení u spodního konce, i se trochu sám odklapuje

Azzamat1

Příspěvekod Azzamat1 » 17 bře 2011 22:14

Nechapu proc jsi nepockal a nekoupil radeji N53, prece ta konstrukce u Asusu vypada vice nez privetive, neni z mekkeho plastu a celkove ten design je elegantnejsi. Ale mozna jsi chtel 17 displej, take se domnivam, ze se ti naskytla nejaka lakava sleva... Vsechno ma svoje plusy a minusy no :)


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů