Satellite L630-11W zkušenosti

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
sobi26
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2010 20:14

Satellite L630-11W zkušenosti

Příspěvekod sobi26 » 07 lis 2010 20:26

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli náhodou nemáte někdo zkušenosti s tímhle notebookem. Jsem student a chtěl bych si udělat radost na vánoce. Sháním notebook 13" na normální práci, případně nějaké starší hry a video. Dávám přednost jádru intel (i3, i5). Zároveň bych po něm požadoval min. 3-4h výdrž baterie. Limit cca 20tis.

Nejlepší mi přišel tento notebook. Nemáte s ním někdo nějaké zkušenosti? Slyšel jsem, že Toshiba je obecně hodně kvalitní, nicméně menší modely se údajně často přehřívají a hučí.

Prosím poraďte:)

René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Příspěvekod René » 07 lis 2010 23:30

Tak osobně si myslím, že 13palcovka už je celkem malá na běžnou práci. Podíval bych se po 14ti, 15ti palcovkách minimálně. Navíc za 20tis. se dají najít mnohem lepší mašiny.

L630 je dle mě malá a má GPU Intel HD, což znamená nízký výkon, nadruhou stranu větší výdrž a méně zahřívání.

Nejlepší by bylo, kdybys rozepsal, co na ntb hodláš dělat.
Většinou si musíš rozhodnout mezi: hry, výkon VS výdrž, (zahřívání). Pak tu jsou i přístroje, které mohou nabídnout oboje (viz níže). Takže jak říkám nejdřív si rozhodni, co s tím ntbkem chceš dělat, jak často ho budeš přenášet ve futrálu - od toho se odvíjí velikost a všechno ostatní.

Postnu ti pár odkazů na dle mě zajímavých kousků kolem 20.000,- a vybíral jsem max 15ti palcový.

1) http://www.alza.cz/sony-vaio-vpceb3l1e-wi-bily-d188889.htm
>> Je to Vaio, takže je spíš o stylu. Lze předpokládat nadprůměrné zpracování, ale za tu cenu jsou na trhu jednoznačně lepší stroje.

2) http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-v460-d193266.htm, http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-v560-d193100.htm
>> Multimediální Lenova: jeden 14", druhej 15". Zpracování nevím, ale oba mají 2 grafické karty, jedna dedikovaná a jedna integrovaná. Ergo můžeš mít jak výkon (hodně velký výkon), tak i výdrž.

3) http://www.alza.cz/acer-aspire-3820tg-5464g64nks-d189450.htm, http://www.alza.cz/acer-aspire-4820tg-434g50mn-d165786.htm
>> Acery: jeden 13,3", druhej 14". Oba mají stejně jako ty Lenova přepínatelné grafické karty. Ta 13,3" má silnější dedikovanou grafickou kartu, než ta 14". Řada TimelineX slibuje dlouhou výdrž (údajně až 8h) a tady na fóru se píše i o slušném zpracování. Ta 13" nemá optickou mechaniku, ale mám za to, že má 2 větráčky (ale jistej si tím nejsem), což je obrovské plus.

4) http://www.alza.cz/toshiba-satellite-l655-11z-d184316.htm
>> Multimediál od Toshiby. Nemá asi nic extra zvláštního oproti výše popsaným kouskům. Snad jen to, že je to Toshiba :lol:, čili lze očekávat solidní zpracování v porovnání k ostatním běžným multimediálům.

5) http://www.alza.cz/toshiba-tecra-m11-11d-d169249.htm, http://www.alza.cz/toshiba-tecra-a11-15q-d170837.htm
>> No a jestli se vykašleš na výkon a chceš tutovku ve zpracování a spolehlivosti, tak můžeš zabrousit mezi podnikovou řadu od Toshiby, Tecry: M11 14" nebo A11 15". Výkonu bude mít podobně jako tebou vybraná L630. Audio bude slabé a nepříliš kvalitní. Je to prostě pracovní stroj, kterej je určen do kanceláře a tam se nepočítá s tím, že bys pařil hry, nebo poslouchal hudbu apod.
Nadruhou stranu nabízí kvalitní zpracování s horčíkovou kostrou (o třídu lepší než všechny ostatní výše). Klávesnice do jisté míry odolná proti polití. Perfektní klávesnice (nechtěl bych dlouho psát na těch multimediálních klávesnicích). Nejdrůznější utility typu eSata, čtečka otisků, ochrana HDD před ztrátou dat a další. Musí se také zmínit 3 roky záruky v základu a nejspíš i rychlejší servis.
Samozřejmě, že všechny ostatní business ntb od jiných výrobců nabízejí totéž a víc, ale žádný z nich nezačíná s cenou takhle nízko.

Co se týče vzhledu, tak to je jen na tobě. Rozmysli si, co chceš, co potřebuješ. Ty odkazy slouží hlavně, abys měl přibližný přehled, jaké kousky a jaké parametry lze na trhu najít.

Já osobně bych asi vybíral mezi nějakou tou Tecrou a Acerem TimelineX 13,3". Bohužel jsem v ruce TimelineX nikdy neměl, tak nevím, ale jestli to je aspoň trošku bytelné, tak bych do něj šel. Myslím si, že tomu Aceru může konkurovat jen Tecra a to jen díky tomu, že je to v téhle ceně business notebook. Jedinou nevýhodou Aceru, která by pro mě byla zásadní, je ta velikost.

Přeji šťastnou ruku

EDIT: Pardon. Trošku jsem pátral po business ntb do 20tis a našel jsem ještě HP ProBook 6450b a 6550b. Akorát si nejsem jistý, jak moc se liší tuta ProBook b-řada od Elitebooku.

EDIT2: Musím vzít zpět tvrzení, že Tecra M11 má kovovej rám - NEMÁ. Předchozí desátá řadu ji měla, ale na týhle jedenáctý řadě se koukám šetřilo na leccos - je to smutné :?
Naposledy upravil(a) René dne 23 lis 2010 02:01, celkem upraveno 3 x.
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M
Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

sobi26
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2010 20:14

Příspěvekod sobi26 » 08 lis 2010 12:35

Jde o to, že já 15" momentálně mám (ASUS F3Ke) a je na mě moc velký. Původně jsem uvažoval nad 12", ale to už je moc malé. Proto mi nejlépe vyšla ta 13". 14" bych taky bral, ale spíš jen v případě, že bych nic lepšího u 13" nenašel. Mám doma monitor 22", takže budu ten malý display používat jen na cestách, což je mi jedno.

Velkou roli pro mě hraje taky zpracovaní, po zkušenostech s mým nynějším ASUSem, bych rád něco, co bude normálně fungovat. Slyšel jsem dobré reference na Toshibu, údajně i Lenovo by mělo být kvalitní, ale zkušenosti s nimi nemám.

Jsem si vědom toho, že pokud chci výkon, musím slevit na výdrži. Pro mě je důležité, abych si na něm mohl pustit HD film a nesekalo se mi to. Nemusí to být žádné 12GB video, ale 6-8GB by to mělo přehrát. Ale to dokáže i můj současný Asus, i když s 8GB už má problém. Dále bych na něm rád občas pustil nějakou starší hru, převážně strategie. To by taky nemuselo vyžadovat žádný velký výkon. Střih videa na něm určitě dělat nebudu.

Proto se mi nejvíce líbila ta Toshiba. Nicméně jsem slyšel, že se prý 13" přehřívají a tím pádem jsou i hlučné. Tohle bych nerad. Nechtěl bych něco, co by jen vzdáleně připomínalo můj současný "vysavač".

Pochopil jsem to správně, že ten procesor u Toshiby je málo výkonný?
Já měl za to, že ta i5 jsou výkonné.

René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Příspěvekod René » 08 lis 2010 19:15

Aha aha.

To ne, já jsem mluvil o GPU = grafická karta = integrovaná v případě L630. CPU Core i5 je výkonný dosti. Na ty věci, co jsi psal by to asi stačit mělo, ale prostě vím z vlastní zkušenosti, že časem narazíš na mantinely (člověk si řekne budu hrát jen starý hry, ale když si pak koupí nějaký dělo, tak si ty nové pařby milerád zahraje :-))

Pokud tedy trváš na 13" (s tím velkým monitorem je to dobrá volba). S filmem a starými hry by výkon té L630 asi měl stačit - těžko říct, s integrovanýma nemám žádné zkušenosti, ale pohon HD videa přes HDMI by zvládnout měli.

Co se týče hluku, tak bych to taky neviděl nijak tragicky. Stejně záleží na každým, jak posoudí co už je hluk a co je stále jen lehké pošimrání sluchu :lol: .

Mno, když teda 13", tak bych se spíš kouknul po tom Aceru 13,3". Do 20tis velmi zajímavý kousek. Velký výkon a zároveň dlouhá výdrž. Pokud ti však nebude vadit absence optické mechaniky - místo něj však máš 2. větráček = přeci jenom ten výkon je dost velký na tak malé tělo.

Prostě pokud si koupíš L630, pak asi zklamaný nebudeš, jak kvalitou zpracování, hlukem, teplotou apod. Ale za 20tis bych bral spíš Acera. (byť sám značku Acer moc nemusím a Toshibu mám rád - ale čísla mluví jasně ve prospěch Aceru). Řekl bych, že zpracování bude u obou typů na podobné úrovni, tzn. s rozumným zacházením bude sloužit dlouho.

Multimediály od Lenova nevím, ještě jsem žádný neviděl. Dal jsem je tam, páč se mi líbily jejich parametry.

No a jestli se rozhodneš pro 14" a chceš "jistotu" ve zpracování, pak bych teda dal do hledáčku i tu Tecru M11. Výkonově je podobný jako L630 (i3 u Tecry bude taky bohatě stačit). Prostě je to business ntb a o těch se vyplatí uvažovat vždy. Tecra nemá HDMI, ale Mini Display Port, ale převod na HDMI by nejspíš neměl být problém.

Jsou samozřejmě i jiné modely od HP, Asus, Dell atd., ale neviděl bych v nich nějakou extra výhodu oproti těm, které jsem popisoval. Já jen, abys nebyl zafixovaný jen na ty modely, které jsem popsal.
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M

Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

sobi26
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2010 20:14

Příspěvekod sobi26 » 11 lis 2010 01:10

Děkuji za názor. Zase se mi o něco rozšířily obzory. :)

Asi si to ještě všechno budu muset nechat projít hlavou. Máš pravdu s tím,
že člověk časem narazí na mantinely a já bych si nerad koupil noťas,
u kterého za 2 roky zjistím, že nezvládá něco, co by zvládnout měl.
Byl jsem si docela jistý tou 13", ale pokud by tam měla být i nějaká rozumná
grafika, tak pod 14" asi nebudu moct jít.

Na Acer se určitě nedám, znám příliš mnoho lidí, kteří s ním měli různé probémy. Toshiba se mi líbila, proto protože jsou na ni vesměs dobrý ohlasy a mají i dobrý servis. Prostě, nebojí se ručit za to co už jednou prodají. Je mi jásné, že můžu mít smůlu na kus a dopadnu ještě hůře, ale přece jen...

Když jsme tu tohle téma načli, nevíte ještě někdo o nějaké dobré 14" s výdrží alespoň 3h, lepší grafikou a značkou nezačínající písmenem A...?
:)

Děkuji

René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Příspěvekod René » 15 lis 2010 18:18

No nechci tě nějak odbýt nebo tak něco, ale poradím ti, abys sám na netu vyhledal různé modely a porovnal si je. Alza.cz nebo Czechcomputer.cz, stačí nastavit cenové rozpětí (nenastavuj si ho moc široký) a doporučuji jezdit od jedné značky ke druhé, je to tak přehlednější a získáš si určitý přehled o té oné značce.

Pokud bych měl uvést nějaký konkrétní příklady, tak se opět tedy vracím k tomu Lenovu nebo Vaio, které jsem postoval nahoře. Jinak jsem viděl ještě nějakej Samsung s pěknýma parametrama. Určitě najdeš i nějaký Dell nebo HP, ale žádný mě nikterak nezaujal.
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M

Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

naufrago
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 23 lis 2010 15:28

notebook 13''

Příspěvekod naufrago » 23 lis 2010 15:31

Ahoj sobi, koukám, že můžeme pomalu vybírat notebook spolu. Potřebuju taky 13 nebo 14, a taky jsem narazila na tuhle Toshibu. Známý (ajťák) mi ji doporučil prý proto, že se s ní dá cestovat, tj. je bytelná, vydrží, že prý nemám brát Asus nebo Acer, to jsou šmejdy. Ještě se mi líbí Lenovo NTB TP SL410, Fujitsu Lifebook LH530 a nějaké ty Dellky...

René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Příspěvekod René » 23 lis 2010 16:35

No známí ajťáci jsou hodně hustý no :D . Jako věřím, že hodně z nich rozumí jak softwarům tak hardwarům. Ale už jen rada, že se máš vyhnout té či oné značce je špatná rada.

Já mám Toshibu rád, nemám rád Asusy ani Acery. Stejně tak bych si asi nikdy nekoupil Lenovo TP. Ale nikdy by mě nenapadlo mluvit o značce jako celek. Mluvit o konkrétní řadě nebo konkrétním modelu jo, ale říct o celé značce, že je shit, tak to bych si nikdy nedovolil.

Prostě všechny značky mají své povedené modely a méně povedené modely. Takže rada zní, nenechat se odradit od celé značky, jinak bys mohla propásnout opravdu povedené modely.

Abych byl konkrétnější, tak se opět vracím k Aceru TimelineX 3820TG. Prostě má něco, čím může směle konkurovat ostatním a ještě něco navíc. Neříkám, že to bude pro tebe nejlepší volba, ale zvážit ho nic nestojí ;)
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M

Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

sobi26
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2010 20:14

Příspěvekod sobi26 » 01 pro 2010 23:20

Ahoj,

řešil jsem to tady:
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... 988#262988

a došel ke 3 zajímavým. Každopádně já hledal i něco, co bude relativně tiché a nebude se to moc zahřívat. Z toho vyšly ty 3 zmíněné.

ALE:

První je ACER.. Možná s tou 3 letou on-site zárukou by to nemuselo být špatné, ale říkám si, kde teda asi musel Acer šetřit, s takovou výbavou. Mám vážnou obavu, aby se buď totálně neuvařil nebo se po roce nerozsypal, případně aby baterka vydržela déle než půl roku.

ASUS.. Vypadá zajímavě, údajně se ani nepřehřívá. Ale stojí cca 20tis bez dph a je už rok starý. Nevím jestli je rozumné kupovat si v dnešní době rok starý notebook navíc za takovou cenu.. Navíc servis Asus taky není žádný zázrak(z vlastní zkušenosti).

Ideapad.. Vypadá zajímavě, ale servis je v polsku. To je jak za trest! Čekat na něj celý měsíc se mi nechce. To radši risku ten Acer s on-site zarukou..

Abych ti řekl pravdu, už jsem z toho zoufalý. Dokonce jsem došel do stádia, kdy jsem ochoten oželet grafiku na úkor kvality, výdrže a tichosti.
Teď jsem objevil tohle:

http://www.notebookcheck.net/Review-Tos ... 637.0.html

Žádná grafika, výdrž srovnatelná s Acerem, zpracovaní podle toho serveru taky podobné(velmi dobré). Trochu méně se přehřívá než Acer. Ale větrák se údajně točí neustále a stojí 19.5tis bez dph (czechcomputer.cz).

Takže si říkám, jestli má smysl teď něco kupovat nebo si mám ještě nějaký měsíc počkat...

Doufám, že ti tyhle informace k něčemu budou a pokud možno určitě dej vědět, jak jsi pochodil..

Jirka

René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Příspěvekod René » 03 pro 2010 00:17

Mno už nevím jak ti pomoci chlape :)

De facto všechna fakta znáš, takže volba je na tobě. Acer tě nechává chladným (takže i kdybys ho teď koupil, tak na něm budeš stále hledat nějaký chyby :))

Toho Asuse jsem v ruce měl a vypadal celkem solidně po stránce zpracování. ¨Teda v zavřeným stavu, páč to má kovový víko displeje, tělo je řekl bych plastový. Osobně bych si Aušus nekoupil. U tohoto konkrétní modelu ani nevím proč, asi nemám rád celou značku :lol:

Servis v Polsku nic moc no. Voni ani ty Ideapady nejsou žádnej zázrak v bytelnosti. Ale po parametrové stránce mají zajímavý kousky.

R630 - no pokud se nemýlím, tak je to Portége R700 bze pár věcí. I cena tomu přibližně odpovídá. Podle všeho to má kovové tělo (nebo nějaká kovová směs). R630 nemá oproti R700 dock, čtečku otisků, USB 3.0 a možná ještě něco. Každopádně to prý má nějaký nový systém chlazení, tak teploty by měly být OK. R700 má klávesnici odolnou vůči polití, u R630 nevím. V bytelnosti to asi strčí ty ostatní 3 při do levý kapsy.

Dle mě vypadá moc cool. Výdrž super. Váha parádní. Zpracování, za tyhle peníze neočekávám od Toshiby žádnou prasárnu.

Holt to výkonu moc nepobralo (na FM stačit bude, na starší Total war nejspíš taky).

A cena ... no holt za kvalitu se platí, co se dá dělat. Na Ribbon.cz ji maj za 21tis Kč s DPH v nejnižší konfiguraci (menší HDD, Core i3), což je levnější než na Alze. Ale ujasnil bych si záruku. Na ribbonu píšou 3 roky v základu (což by bylo moc fajn), na Alze 2 roky. Nevím u koho je chyba. Přikláněl bych se k těm 2 rokům (kvůli tomu, že je to Satellite). Zase Ribbon je specializovaný distributor Toshiba produktů a možná, že má nějakou speciální akci. Ale i na oficiálních stránkách je napsáno 2 roky (v závislosti na území), tak čert ví jak to je.

Přeji šťastnou ruku
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M

Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

sobi26
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2010 20:14

Příspěvekod sobi26 » 03 pro 2010 19:15

Já mám z toho Aceru fakt strach. Přijde mi to strašně okaté. Opravdu široko daleko není nikde nic, co by se mu alespoň vzdáleně podobalo. Navíc za takovou cenu.. Neříkejte mi, že všichni ostatní mají na noteboocích takové marže (navíc v takové konkurenci), aby mohl Acer udělat kvalitní notebook za takovou cenu. Já si proste fakt myslím, že to není finančně možné.

Co vy na to?

René: Nahodou nepřišel jsi do styku s tímhle notebookem?

René
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2009 17:07

Příspěvekod René » 03 pro 2010 21:24

Jestli se ti Acer nezdá, tak si ho prostě nekupuj. Nemá smysl si kupovat něco, o čem sám pochybuješ. Koneckonců to jsou tvý peníze. No nevím proč stojí tolik kolik stojí. Třeba Timeline řada stojí i více peněz a to jsou mnohem méně výkonné modely. Acer nech k ledu.

sobi26 píše:René: Nahodou nepřišel jsi do styku s tímhle notebookem?


Jako s jakým? Jestli myslíš s Acerem, tak jsem měl v ruce starší řadu Timeline (už nevím co to byl za model). Vypadal v pohodě, sice plast, ale všude doléhal, tak jak měl. Prostě jsem z něj měl dobrý pocit. Ale taky stál přes 20tis (vlastně i teď stojí tolik) a byl to o dost méně výkonný ntb, kterej byl hlavně na výdrž.

Pokud myslíš R630, tak ten jsem v ruce neměl. Ale i podle obrázků a videí a specifikací lze usoudit, že to bude kvalita. Také Portége je nejspíš po stránce zpracování vrcholová řada Toshiby a R630 z R700 přímo vychází.

EDIT: Tady se R700 trošku probírá. Obrázek si udělej sám. http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=29262
Toshiba Tecra M10: C2D, NVS 150M

Toshiba Satellite L670: i3, ATI HD5145

sobi26
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2010 20:14

Příspěvekod sobi26 » 17 pro 2010 17:23

Děkuji za odpověď.:)

VYřešil jsem to nakonec tak, že jsem nic nevyřešil. Vzhledem k tomu, že jsem se nedokázal pro nic rozhodnout, tak jsem si říkal, že počkám buď na povánoční slevy nebo na to až budou muset přijít zase s novými sestavami.

Říkal jsem si, že by se dala k nynějším toshibackým "R" sestávám přidat třeba externí grafika a že toshiba bude muset prijit s něčím novým po vánocích...

Tak uvidím.

Snad jedna z těch dvou možností nastane.

Zatím ahoj


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů