toshiba satellite A500, L650, A660

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
adusaaa
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 13 srp 2010 23:53

toshiba satellite A500, L650, A660

Příspěvekod adusaaa » 18 srp 2010 01:32

Ahoj, nema niekto notebook tejto rady?
uvazujem nad kupou a chcela by som sa opytat na nejake chybicky o ktorych sa bezne nepise....dakujem :)

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 25 srp 2010 15:13

V posledním roce mi prošlo rukama několik multimediálních notebooků do 30 tisíc od několika značek (rozuměj, že jsem je měl doma několik týdnů či měsíců) a to multimediály od Sony, Asusu, Aceru, Lenova a domnívám se, že Toshiba A660 je jednou z nejlepších voleb multimediálního notebooku a to z těchto hledisek:

Určité renomé značky Toshiba dává tušit jistou kvalitu zpracování v rámci multimediálních notebooku, to zda nakonec všechny notebooky sekají v Číně nebo podobné východní asijské zemi kolikrát ve stejné fabrice je otázka druhá.

Toshiba měla v minulosti jednu výraznou slabinu a tou byl lesk (rozuměj, snadno se zapatlaly lesklé části otisky prstů a pod. ), který se u dalších typů snižoval nejdříve u klávesnice a nyní i v okolí touchpadu a víka. Takže nyní bez problémů.

15,6 velikost je pro mě trochu paskvil oproti 16 palcům, které jsou pro mě koukatelnější, ale to je ryze subjektivní dojem, měl jsem delší dobu doma 15,6 i 16 palců o stejném rozlišení jako má A660.
A této velikosti 16 palců dávám u této Toshiby přednost, než 15,6 byť se stejným rozlišením.

Toshiba zapracovala ještě trochu na klávesnici (žádné prohýbání, dobré, příjemné, pohodlné psaní) , taktéž ztenčila tloušťku notebooku, ta také v minulosti nebyla u Toshiby nijak zázračná.

Výkon dostačuje v podstatě i na nové hry v tomto rozlišení, celkem bez problémů, někde se eventuelně sníží detaily.

Cena je vstřícná. Značkové repráčky. Možnost několika variant viz
čtyřjádro u Toshiba Satellite A660-10X
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=77400

Nebo levnější dvoujádro Toshiba Satellite A660-135
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=77402

Další fičury a vychytávky jako je nová funkce „Sleep​-And​-Music“ umožňuje přehrávat hudbu z připojeného přehrávače MP3 souborů i tehdy, když je notebook v režimu spánku nebo je vypnutý.

Větší možnosti nastavení v biosu. Relativně dobrá váha (2,6 kg) i velikost vzhledem k velikosti úhlopříčky LCD 16 palců. Průměrná výdrž na baterii cca 3 hodiny bez Eco režimu, rychlost plného nabití i při používání notebooku je cca 2 hodiny.


Tiché chlazení vzhledem k výkonu. Více v recenzi:
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... llite-a660

A660 je z výše zmíněných typů nejnovější, má nejméně lesklých povrchů. U A500 si někdy majitelé stěžovali, že se jim notebook samovolně restartuje.
I klávesnice se mi zdá lepší, propracovanější u A660.

Pro mě tedy jasná volba A660, navíc je to 16 palců oproti 15,6 u L650.
Otázkou zůstává co, kdo od notebooku očekává, požaduje a kolik je ochoten za to zaplatit.


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů