Toshiba Satellite A660 - 133 - více informací

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
RS11
píše často
Příspěvky: 442
Registrován: 02 črc 2007 18:45
Bydliště: Brno

Toshiba Satellite A660 - 133 - více informací

Příspěvekod RS11 » 16 čer 2010 10:34

Zdravím, zaujala mně Toshiba Satellite A660 - 133. Protože na trhu by se měla objevit začátkem července 2010, chci se zeptat jestli už někdo má nějaké zkušenosti nebo o tomto modelu četl něco více.
Byla představena na veletrhu Computex, asi před 14 dny.
Parametry poměrně slušné:
Intel i3
4GB RAM
640GB HDD
nVidia GT330M
Akorát jsem nikde nenašel jako má kapacitu baterie.

Děkuji za nové informace a zkušenosti.
Naposledy upravil(a) RS11 dne 20 čer 2010 20:06, celkem upraveno 1 x.

Kreon
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 20 črc 2009 13:29

Příspěvekod Kreon » 16 čer 2010 21:32

Člověk by čekal, že se u těhle nových modelů dočkáme něčeho nového, ale oproti posledním modelům A500 toho nového moc nepřináší. Zvyšovat HDD o pár GB v době externích disků je podle mě zbytečný. Očekával bych například přítomnost SSD disku, zásuvné DVD mechaniky (ne šuplík), USB 3.0 atd. . Za přímo tristní považuju fakt, že tam zase montují GT330M, to je dneska už ne jeden ale dva kroky zpět!

Dost mě to mrzí, že se toshiba takto zachovala. Kdybych si musel vybrat, asi bych si vzal spíše L670-105.
Toshiba A500, C2D P8700, 4 GB RAM, ATI HD 4650, 500GB HDD
ACER Aspire VX 15, i5-7300HQ, 8GB RAM, GTX 1050Ti, 256GB SSD

RS11
píše často
Příspěvky: 442
Registrován: 02 črc 2007 18:45
Bydliště: Brno

Příspěvekod RS11 » 17 čer 2010 12:14

No já za hlavní rozdíl považuju, že nový model má matné plochy. Ta lesklost A500 byla docela šílená.

A co se té grafiky týče, tak pokud se člověk podívá na dnešní trh s notebooky, tak s grafikami je to hodně špatné. Myslím, že GT330 je ještě v pohodě.

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 17 čer 2010 17:17

Kreon píše:Člověk by čekal, že se u těhle nových modelů dočkáme něčeho nového, ale oproti posledním modelům A500 toho nového moc nepřináší. Zvyšovat HDD o pár GB v době externích disků je podle mě zbytečný. Očekával bych například přítomnost SSD disku, zásuvné DVD mechaniky (ne šuplík), USB 3.0 atd. . Za přímo tristní považuju fakt, že tam zase montují GT330M, to je dneska už ne jeden ale dva kroky zpět!


SSD u multimediálu? Těžko. Tady prodávají čísla. Tečka.

Zásuvná DVD mechanika? Klasický šuplík je mnohem lepší.

USB 3.0, no, tady máš asi pravdu.

A GT 330M je pořád solidní mainstreamová grafika. Vždyť je jen o nějakých 10% slabší než ATI HD 5650.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 15 črc 2010 23:02

Když porovnám ty dva Satelity http://www.alza.cz/toshiba-satellite-l6 ... 176220.htm a http://www.alza.cz/toshiba-satellite-a6 ... 176216.htm tak se mi líbí víc matnější provedení u A660-135 + kontrolky vedle reproduktorů a ne u tlačítek F1 až F12.. Daní za to je ale to průměrný rozlišení.

A co znamená "Podpora 24bitového sterea"? Že reproduktory, které nemají 24bitové repráčky hrají hůře?

JakobTehGrand
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2010 15:26

Re: Toshiba Satellite A660 - 133 - více informací

Příspěvekod JakobTehGrand » 05 zář 2010 15:31

RS11 píše:Akorát jsem nikde nenašel jako má kapacitu baterie.


Ten notebook mám, baterie je 6-ti článková Li-Ion, 10.8V, 48WH...mě vydrží průměrně něco přes dvě hodiny, což není moc...
Btw. sháním novou/jinou, tak kdybyste někdo veděli, piště mi sem. Dík

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 06 zář 2010 14:54

Tady je prece recenze,kde jsou odpovedi na spoustu otazek,vcetne baterie: http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... llite-a660.
Pokud se bude nekdo chtit zeptat na neco konkretniho,co v recenzi neni,rad odpovim.Osobne kdyz uz bych chtel tuto Toshibu,sel bych do varianty A660-135,je ale o 1k Kc drazsi.
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site

"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."
Albert Einstein

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 08 zář 2010 11:33

Jaká je kvalita zpracování a kvalita displeje? Chlazení, hlučnost? Plusy, mínusy? Lze doporučit?
Recenzi jsem četl, ale mám zkušenost, že zkušenosti majitelů řeknou mnohdy více.

Osobně se mi líbí:
Toshiba Satellite A660-10X
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=77400

nebo:
Toshiba Satellite A660-135
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=77402

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 08 zář 2010 12:55

Majitel bohuzel nejsem,takze dlouhodobe zkusenosti nemuzu sdelit,mel jsem ji u sebe 14dni. Zpracovani odpovida prumeru multimedialu,na denni prenaseni bych volil neco jineho.I kdyz ted mam u sebe za posledni mesic druhe Vaio (momentalne 17,3'') a musim rict,ze uz to neni co to byvalo a je na tom asi hur nez ta Toshiba.A660 ma skvely zvuk a prijemny je i 16'' displej v 15,6'' sasi.Konfigurace s 4jadrem mi ale prijde zbytecne draha,a prinos neni velky.Volil bych spis variantu 135,cili dostatecne vykone 2jadro + navic nizsi spotreba,hlucnost a vyssi vydrz na baterii.Moje hodnoceni je taky zkreslene tim,ze osobne bych si na nejake cestovani nebo praci koupil nejaky business model a pokud bych chtel neco na hry,asi by mi bylo jedno jak je to zpracovane,protoze bych to mel vetsinu casu polozene na stole se zapojenyma periferiema.Chlazeni je presne tak,jak je to popsane v recenzi.Me osobne se ani nelibi design novych Toshiba a to ani business modelu.Btw asi by bylo lepsi se ptat konkretnejs,takhle se to nepopisuje moc dobre,kdyz presne nevim,co te zajima.
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site



"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."

Albert Einstein

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 08 zář 2010 20:08

To co jsi napsal mě mile překvapilo. Díky. Přesně si vystihl co mě zajímá, respektive nad čím uvažuji a tedy zda zvolit čtyřjádro nebo levnější dvoujádro.

A také uvažuji zda vůbec tuto toshibu nebo raději jak píšeš nějaký business model třeba HP Probook 6550 nebo něco podobného, ale v business modelech se vůbec nevyznám a cenově bych nerad šel v horní hranici příliš na 26 K nejlépe pod.

Hledám univerzál, což vlastně asi moc dobře nejde, takže univerzál s kompromisy. Chci něco co by rád asi každý a nemusí to být moc reálné.

Takže reklativně dobré zpracování aby se mi to hned nerozpadlo, ale denně to v batohu tahat nebudu. Slušný výkon protože si rád občas zahraji novější hru, což stejně půjde jen chvíli.

Mám rád nízkou hlučnost notebooku. Jsem rád, že Toshiba ubrala na lesku. Váha, velikost by mi vyhovovala a počítám, že i výdrž by dostačovala.

Mezi multimediály si moc nemám co vybrat, Sony F11 neměla dobrou kritiku (pískání atd.) a teď už je mimo oblast mého zájmu.

Vyzkoušel jsem multimediály od Aceru, Asusu, Lenova, Dellu a moc mi to nevyhovovalo, nelíbí se mi ani velikost 15,6 lcd, to už raději 16 palců.
Nevyhovovaly buď zpracováním, poruchovostí nebo hlučností či přehříváním.

Zároveň mi přijde, že obecně nemůžu očekávat moc vysokou kvalitu. V minulosti si majitelé multimediálů od Toshiby stěžovali v diskuzích na samovolné restarty.

Vlastně si myslím, že už ani od business nemůžu čekat zázraky a je to také hlavně kus od kusu o čemž jsem se přesvědčil, když jsme zakoupili dva totožné notebooky a bylo to ve spolehlivosti jako 100 a 1. Takže je to, podle mě, celkem loterie si koupit notebook.

Počítám že do ceny 26 000 Kč to buď bude multimediál, který bude mít slabiny ve zpracování, možná i provedení a nebo business, ale musel bych se rozloučit s hraním her, ale měl bych kvalitnější matné lcd, lepší provedení, výdrž.

Nakonec to možná znovu risknu a zkusím multimediál od Toshiby nebo, vzhledem ke zkušenostem, které jsou patrné z tvého příspěvku, máš nějaký horký tip na výkonný, dobře zpracovaný a tichý notebook do 26 tisíc?

Co by se dalo doporučit z business dle mých požadavků? Co z multimediálů? Něco nového např. u Sony?

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 09 zář 2010 00:15

Nezlob se na me,ale pripada mi,ze uplne presne nevis,co chces (ani obecne).16'' notebook mi moc universalni neprijde.Jestli mas pocit,ze velky displej od 16'' nahoru je nejaka vyhra s tim,ze na tom budes pravidelne koukat na filmy nebo hrat hry,tak te musim zklamat-v naproste vetsine jsou notebookove displeje naprosto tragicke (myslim v ntb za normalni penize).Na praci to jeste jde,ve wordu nebo na webu te pozorovaci uhly asi trapit nebudou,ale na zabavu je to hodne spatny.Taky pokud na tom chces delat nejakou serioznejsi cinnost,HD ready rozliseni je naprosto nedostacujici.Za tvoji cenu jsou notebooky s rozlisenim 1600x900,ale ani to neni na dlouhodobou praci nic moc.Psal jsi 4 znacky,se kterymi nejsi spokojen-ale v tehle cene nejde tolik o znacku,jako spis o konkretni model.Kazda znacka ma dobre a spatne modely,jen nektera jich ma vic a nektera min.Pokud budes dobre vybirat,temer od kazde znacky se da koupit dobry notebook.Abych ti moh zodpovedne poradit,co mas koupit,musel bych od tebe vedet radove vic informaci,nez ted mam.Pokud radim nejakemu dobremu znamemu,pripravim si pro nej dotaznik (to neni vtip) se spoustou konkretnich dotazu.A pokud to tomu cloveku prijde smesne,nic konkretniho mu neradim a reknu,at si koupi notebook podle toho jak se mu vzhledove libi.Protoze treba velikost nebo rozliseni jsou dve naprosto zasadni veci,ktere,na rozdil od ostatnich uz nikdy nezmenis.

Tak dost uz bylo kazani-chtel jsi konkretni tip. :D

Pokud jsi ochotny nekolik tisic priplatit (cca 4) a chces opravdu velky multimedial s FullHD,muj tip je nektere Vaio z rady 'F',osobne bych bral to,ktere bych sehnal nejlevneji,jsou vesmes skoro stejne: http://www.sony.cz/product/vn-f-series/tab/models.
Musim te ale upozornit,ze vsechny Vaia maji relativne spatny zvuk,takze filmy si bez toho abys k nemu pripojil sluchatka nebo repro asi poustet nebudes,leda bys byl hodne nenarocny.A taky to podle meho neni universalni notebook.

Pokud priplacet nechces (a ja doufam ze ne) mam jiny tip-a to uz je opravdu universalni notebook za dobrou cenu,i presto,ze to je znacka kterou nemas rad.Ale doufam,ze me nekdo podpori v tom,ze se nemas ceho bat.Takze: idealni kompromis mezi rozmery a hmotnosti na prenaseni a kratkodobejsi praci,vysoky vykon i na hry,velmi dlouha vydrz na baterii,tiche chlazeni,dobre zpracovani a slusna cena,to je Acer TimelineX 3820TG http://www.acer.cz/acer/product.do?link ... xHistory=6.
Je to jediny model,o kterem bych byl ochotny uvazovat v pripade,ze bych chtel universalni notebook kolem 20 tisic.A proc ne nejaky lepsi,kdyz mas na to 26 tisic? Protoze velmi dulezita je prekvapive zaruka.
Zmineny Acer koupis uz za nejakych 19 tisic,k tomu si dokup 3 letou On-site zaruku a levny stolni monitor (ktery taky nebude zadna slava,ale oproti ntb si hodne polepsis).To cele poridis za zminenych 26 tisic a jeste ti mozna zbyde na mys a klavesnici a urcite na zmrzlinu.A mas kompletni reseni na prenaseni,na hry i na seriozni dlouhodobou praci a 3 roky se nemusis o nic starat,kdyz se neco podela,prijedou k tobe domu.Notebook ti vykonove po celou dobu zaruky urcite bude stacit.Takhle bych se proste rozhodl ja,ale svuj nazor ti nevnucuju.Cely muj elaborat ale plati jen v tom pripade,ze nemas doma k dispozici normalni stolni PC.

Mej se a kdybys neco koupil,tak dej vedet co :wink:

Edit: Ani ja,ani zadny rodinny prislusnik neni zamestnancem Aceru :lol:
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site



"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."

Albert Einstein

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 09 zář 2010 10:35

Díky za snahu a informace. Momentálně používám Acer 5930g s 15,4 velikostí a dalo by se napsat, že mi vyhovuje, není můj.
Měl jsem Asus N61VN s velikostí 16 palců a také mi vyhovoval až na hlučnost HDD. Proto jsem se ho zbavil, ne ssd si dávat nebudu.

Měl jsem Lenovo Y550 a velikost 15,6 mi přišla tragická a to spílám výrobcům. Velikost 15,4 byla pro mě ideální, ale 15,6 mi nevyhovuje.
16 palců se stejným rozlišením už byla v pohodě. Dell 16 palců, tam mi vadilo u XPS, že při otevření víka se uzavíral výdech chlazení a dost to pak topilo.

Lcd nechci a nepotřebuju. 90% času jsem s notebookem v posteli nebo v křesle a notebook mám na podložce. A na to se mi lcd nehodí.
Z rozlišení mi u 15,4 vůbec nevadilo a nevadí 1200x800 a u 16 palců rozlišení 1366 x 768. Tyto rozlišení mi vyhovovaly na vše. Filmy, web, kancelář.

Třeba bych byl s vyšším rozlišením spokojenější, ale maximálně 1600x900, protože pak už je to na mě moc malé.
Stejné rozlišení tedy 1366 x 768 opticky vadilo u 15,6, protože to bylo další ubrání na výšku. Ach ti výrobci.
Důvod proč se nad tím vůbec zamýšlím a nevezmu rovnou tuto Toshibu je, zda nedostanu více u business modelů více co do kvality zpracování, ale zase se nechci vzdávat her.

A proč mi vadí Acer? Jednak velikost 15,6, tu nemám rád, která je dnes hodně rozšířená, ale třeba by to vyšší rozlišení nad 1366 x 768 spravilo.
A pak můj vlastní Acer 5930g se po pár měsících poroučel, chlazení zlobilo, přehříval se, hlučný. V servisu byl minimálně 1,5 měsíce a další zhruba 1,5 měsíce mi obchod vracel peníze. Trochu zdlouhavý způsob reklamace. Ne?

Protože mám notebook stále na sobě na stehnech na podložce, je pro mě důležitá i váha. Nevadí mi váha 3,14 kg, to mám vyzkoušené, ale když bude lehčí, zlobit se nebudu.
Jak vidíš, mám specifické požadavky a tahle zmíněná Toshiba do nich i docela zapadá, ale má otázka je jiná. Není přes to vše lepší pokukovat po nějakém business stroji?

13 palců nechci, to je na mě malé. Sedmnáctka už možná bude zbytečně velká, těžká. Ledaže by byla nějaká lehčí, nejlépe do 3kg nebo jen o fous více? Třeba éčko od Sony senezdá být špatné. Takže celkově 16 palců se zdá pro mě být rozumným kompromisem.
Co Toshiba v business řadách?
On-site záruka se zdá být dobrým nápadem, ale asi to budu se svými požadavky těžko dávat dohromady. :)

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 09 zář 2010 15:34

Hele me to je fakt jedno,co si koupis.Na jedne strane nestanovis presne pozadavky,na druhe strane mas ke vsemu vyhrady :wink:
Zapomen na takove veci,jako je poruchovost znacek.S timhle nema cenu u multimedialu 'na vsechno' vubec pocitac.Kazi se vsechny znacky a Acer je v dnesni dobe povazovan mezi domacimi pristroji za mene poruchovou znacku.Nezapomen,ze jestli je jedna znacka poruchovejsi nez jina urcuji jednotky procent.Samozrejme se obcas objevi modely,kde je diky nejake konstrukcni vade 'poruchova' cela rada.Ale to je vyjimecny pripad a u Aceru nevim o nicem,co by tomu momentalne nasvedcovalo.Tebou zminovane 17,3'' Vaio E mam zrovna u sebe a osobne bych si ho nekoupil.Zakladna se strasne krouti a praska v ni,viko je mekke a ramecek displeje je jako by byl vyrobeny z krabice od bot.Displej dost tragicky,ani nahodou nedosahuje kvalit proslulych X-black LCD z drivejsich dob.Na filmy je to nepouzitelne diky spatnym pozorovacim (vertikalnim) uhlum.Ale-Toshiba na tom neni o moc lip.Pohled na tyhle notebooky vsak meni fakt,ze je budes mit temer porad doma na podlozce v posteli,pak je to neco jineho.Vidim tu ale jeden pro me dost zasadni rozdil v pouziti techto notebooku jako prenosne kino-Toshiba ma skvely zvuk a nic te nebude nutit pripojovat sluchatka nebo repro kvuli filmu.U Vaia je to presne naopak-ma stejne tragicky zvuk jako ostatni Vaia,co z mi u notebooku urcenem primarne na filmy dost vadi.
Jinak z business notebooku,ktere se v 16 nebo 17'' s grafikou na hry de facto ani nedelaji (v ramci tve ceny) si asi tezko vyberes.Za 26 se da koupit pekny business notebook,ale na hry to nebude-za ty penize se uz da koupit myslim nejlevnejsi Lenovo T410,ale to tvym zamerum asi vyhovovat nebude.

Takze jestli chces velky vykonny NE 15,6'' notebook do cca 25 tisic a nezalezi ti na rozliseni nebo vydrzi na baterku,klidne jdi do ty Toshiby A660-135 (jinou konfiguraci bych nekupoval).Muzes vybrat i jineho vyrobce,ale v tehle kategorii je to prast jako uhod.Toshiba ma oproti nim ale jednu vyhodu a to je prave skvely zvuk.U Toshiby si taky muzes rozsirit zaruku (bez toho bych notebook ani nechtel),nejvic info sezenes primo v servisu.I s tim rozsirenim by se to melo vejit do tvych 26tisic.

Lovu zdar.
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site



"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."

Albert Einstein


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů