Tecra A10-12L - chci vyčistit + teplota 96

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
cross
píše často
Příspěvky: 370
Registrován: 18 čer 2007 21:46

Tecra A10-12L - chci vyčistit + teplota 96

Příspěvekod cross » 11 čer 2010 22:46

Zdravím,
mám tento model. Už nějaký ten měsíc se mi přehřívá (co se týče dotyku ruky) na levé straně klávesnice (tam, kde je průduch ven). Když jsem např. hrál hru, bylo to horké tak, že se na tom skoro nedala udržet ruka. Taky slyším častěji větrák, jak řve (to dřív nebylo).
Zkoušel jsem to vysát, ale asi to nepomohlo. Taky jsem to chtěl rozdělat - odšrouboval jsem zespod všechny šroubky, ale poté jsem nevěděl, jak dno sejmout.
Mohl by mi někdo prosím poradit?
Naposledy upravil(a) cross dne 11 čer 2010 22:52, celkem upraveno 1 x.

cross
píše často
Příspěvky: 370
Registrován: 18 čer 2007 21:46

Příspěvekod cross » 11 čer 2010 22:51

Btw. stáhl jsem program Notebook Hardware Control. Právě mi probíhá scan NTB v programu OTL (proti nějakým červům atd v PC) a ukazuje to teploty:
CPU: 96
HDD: 42

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 17 čer 2010 17:04

96°C je fakt hodne. U techto typu to neni tak trivialni zalezitost, jak se zda viz: http://jdem.cz/fkfc6. Pokud ji takto rozeberes, mozna prijdes o zaruku, ktera je u teto Tecry tusim 3 roky. Takze byt tebou bych to proste poslal do servisu, tipuju ze Tecru budes mit zpatky rychle, u businessovych ntb se co vim docela snazi. Servis bude fakt asi nejlepsi, ono to totiz nemusi byt jen zanesene chlazeni, moh se treba nejakym zahadnym zpusobem uvolnit pasiv na cpu, nebo je uz spatna pasta atp.

Edit: jeste jsem ti chtel rict, ze na spodku je jeden maly podlouhly panylek pripevneny jen jednim sroubkem a odtamtud vytahnes takovy prachovy filtr - tudy se maji podle vyrobce Tecry cistit,mam to na svem ntb taky. Takze - delal jsi to svoje cisteni tudy,nebo jsi jen vysaval diry na spodku?
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site

"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."
Albert Einstein

cross
píše často
Příspěvky: 370
Registrován: 18 čer 2007 21:46

Příspěvekod cross » 18 čer 2010 19:03

Ou ... no rozšrouboval jsem všechny šroubky a snažil se to otevřít, jenže jsem nevěděl jak, tak jsem to zase zašrouboval, bál jsem se zabrat. Tak snad je záruka ok.
Ten panýlek tam nevidím, dodám hned foto spodku, jestli ho tam někde uvidíš. Vysával jsem to pouze přes průduchy na bocích a zespod + klávesnice.

Jinak o NTB nějak přijít nemůžu :-\ Potřebuju ho ... nejbližší servis je tuším v Brně ... Jinak mám dokoupenou prodlouženou záruku na 4 roky.

EDIT: Tady je to foto. http://img820.imageshack.us/img820/5457 ... 4kopie.jpg

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 18 čer 2010 19:17

Crossy do pytle mas tady 300+ prispevku a delas jak kdyz jsi tu prvne :D
Ty nevidis ten panylek s perforaci u vydechu chlazeni? Ma odhadem 5x1,5cm. Ten kdyz oddelas,tak bys mel vytahnout takovej filtr a tudy se Tecram cisti chlazeni. Na moji Tecre to vypada dost podobne a predpokladam ze i u tebe je ten filtr funkcni tak si s tim trochu pohraj :wink:
Btw nevim jak v Brne, ale v Praze kdyz mas dokoupenej nejakej typ rizsireny zaruky, pristupujou k zakaznikovi o dost lip a snazej se vyjit vstric, tak si do toho Brna zavolej, kdyz mas tak vysoky teploty, mozna by nebylo spatny to vycistit komplet a premaznout novou pastou. Myslim, ze by to mohli udelat rychlejs nez zakaznikovi bez rozsireny zaruky,aspon takova je moje zkusenost s prazskym servisem. Zdar.

Jo a dej vedet jak jsi dopad a jestli pod tim panelem mas to cisteni.
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site



"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."

Albert Einstein

cross
píše často
Příspěvky: 370
Registrován: 18 čer 2007 21:46

Příspěvekod cross » 18 čer 2010 19:47

Jdu tedy vypnout notes a podívat se na to .. ale nevidím tam šroubek .. jen cosi malinkatého nad tou mřížkou, mám tu špatné světlo, tak nevidím, jestli je tam drážka jak na šroubku. Jdu na to.

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 18 čer 2010 19:50

Tak jestli tam neni sroubek tak to zkus normalne vycvaknout,je tam evidentne prohluben pro nehet nebo sroubovak,aby se to dalo vyndat.
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site



"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."

Albert Einstein

cross
píše často
Příspěvky: 370
Registrován: 18 čer 2007 21:46

Příspěvekod cross » 18 čer 2010 19:57

Tak ten malinký čudlík je jakoby nějaký reset či co .. takový tlačítko ..
Jinak nevím, jak to otevřít ... nehtem jsem to zkoušel. Pak jsem vzal šroubovák a zkusil trochu zabrat .. ale bál jsem se nějak víc, abych to nezlomil .. taky mi přijde, že se to jen posune do strany a vyndá .. ale jde to dost těžce ..

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 18 čer 2010 20:02

Hele no tak ho teda moc netrap a zavolej si do toho servisu,myslim,ze se s nima bude dat domluvit aby to udelali rychle.A hlavne to udelaji poradne (snad) a se vsim vsudy.On se treba taky moh posunout pasiv na cpu nebo neco podobnyho...I kdyby jsi ten filtr vytahnul,myslim,ze je to jen takova nouzovka.Ja jsem ho jednou oteviral,ale byl uplne cistej a od ty doby se mi teploty nezvysily,tak to zatim neresim...
Jo a to tlacitko o kterym se zminujes,neni to prave na uvolneni ty krytky? Zkousel jsi ho mackat a zaroven otvirat?
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site



"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."

Albert Einstein

cross
píše často
Příspěvky: 370
Registrován: 18 čer 2007 21:46

Příspěvekod cross » 18 čer 2010 20:06

Prvně napíšu email. Mám teď zkouškové, takže o notebook přijít nemůžu.

Nene, to jsem nezkoušel, jen jsem to zmáčkl šroubovákem a rychle pustil. Je to jen takové jakoby gumové tlačítko ... Podobné mám na kalkulačce pro reset.

cross
píše často
Příspěvky: 370
Registrován: 18 čer 2007 21:46

Příspěvekod cross » 30 čer 2010 10:07

Hm, tak mi z té Prahy nedošla ani odpověď ..

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 02 črc 2010 12:44

Proto jsem ti psal,at tam zavolas. Nespoléhej na mail, muze se nekde ztratit, spadnout do spamu nebo buhvi co jeste. A samozrejme lemplove jsou vsude, o tom si iluze nedelam. Kdyz zavolas, vis vsechno hned.
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site



"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."

Albert Einstein


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů