Satellite U500

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
ToP
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 15 srp 2009 11:46

Příspěvekod ToP » 17 zář 2009 14:42


Pnaky
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2009 22:37
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pnaky » 18 zář 2009 00:30

Dekuji za odkaz na recenzi... Sice uz je doma ale clovek se porad rad neco docte...

Jake doporucujete nastaveni BIOSu? Prochazel jsem nastaveni a u nekterych pojmu jsem ani netusil poradne k cemu slouzi...

Take mne zaskocilo vybijeni notasu ikdyz je uplne vypnuty a vytazeny z nabijecky - proto jsem zacal nahlizet do BIOSu...

Co se tyce vypnuti te hlasitosti tak je to ulet kdyz na media panel daji vypnuti podsviceni misto vypnuti hlasitosti...

EDIT: Jake jsou nejnutnejsi aplikace ktere by clovek mel v notasu od Toshiby pouzivat? Po instalaci je jich tam jak nasr*no...

Dalsi dotaz bych mel image recovery disku ktera je na D:/ disku - je mozne ji smazat kdyz jsem si ji vypalil na DVD nebo je lepsi ji zalohovat na disku?

faugusztin
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 07 srp 2009 20:24

Příspěvekod faugusztin » 18 zář 2009 10:16

Ked uz mas na DVD, tak mozes zmazat. Ja som napriklad tak nahadzoval system na X25-M... Akurat to maju uplne debilne nastavene to recovery, takze vzdy deli disk na polovicu - co moze byt v pripade napr. 32GB SSD uz problem. Mne rozdelil 80GB SSD na 40/40GB, takze sa system bez problemov zmestil na prvu polovicu, druhu som nasledne zrusil a zvacsil prvu particiu (cez spravu diskov vo Windows).
Toshiba Satellite U500-10L + X25-M 80GB

ToP
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 15 srp 2009 11:46

Příspěvekod ToP » 20 zář 2009 11:56

Pnakymu: mně nepřijde, že by to byl úlet... leckdy se to hodí.... když chci ztlumit zvuk, prostě na sekundu podržim hlasitost dolů, to fakt není problém....

ta baterka už pro někoho problém bejt může, už jsme tu řešili, dělá to asi 9 procent

k tomu bloatwaru: já smazal všechny krávoviny, nechal jsem jen balík Toshiba, kde jsou ovladače na disk, fn tlačítko, Tempro jsem nechal... atd.

Bios mi přijde naopak velmi jednoduchej, moc věcí na nastavení tam zase není a není těžký si to ani přeložit

Pnaky
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2009 22:37
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pnaky » 20 zář 2009 23:39

Diky za info ale ta baterka je proste divna a 9% mi prijde hodne... Zkousel jste nekdo kontaktovat Toshibu s dotazem na vyjadreni?

Ohledne bloatware tak ja smazal komplet vse krom toho baliku s ovladacema - i ten Eco soft ktery mi prijde, ze je uplne k nicemu kdyz si sam muzu ty profily nastavit...

BIOS uz neresim, co jsem dogoogloval tak tam moc nastaveni neni...

Je skoda toho tlacitka na hlasitost, hodilo by se tam vice nez zapnuti/vypnuti osvetleni...

Pnaky
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2009 22:37
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pnaky » 25 zář 2009 10:01

Nemám rád double-posty ale nedá mi to - zkoušel jste někdo na U500 instalovat 64bit W7? Zajímalo by mne jak je to s ovladačema, jestli jsou kompatibilní z Vist...

V rámci MSDN mám tu možnost ale nejsem si jistý, že to projde bez problému...

kuban
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 08 srp 2009 17:15

Příspěvekod kuban » 26 zář 2009 14:24

tak us ho mam aj ja doma .. tyzden ale nebolo casu to napisat :D som snim spokojny vydrz baterky som netestoval :D pri zatazi sice topi ale je to pochopitelne :) a co sa tyka hrubky tak mne vobec nepride ze je "tucny" ... skratka krasavec :)

Pnaky
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2009 22:37
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pnaky » 26 zář 2009 16:10

Tak jsem si ty W7 nakonec nainstaloval a jediny problem ktery pri instalaci byl tak s ovladacema: CardReader, BT tusim ze WebCam...

Ovsem ted resim jinaci problem a to - jak zprovoznit FN tlacitko tak, aby se mi zobrazovalo v horni casti obrazovky ta graficka napoveda - ktera aplikace to ma prosim na starosti at ji muzu doinstalovat...

faugusztin
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 07 srp 2009 20:24

Příspěvekod faugusztin » 26 zář 2009 18:24

Mas to vo Value Added Package, aplikacia TOSHIBA Flash Cards (provides the Hotkey function and the launcher function that starts the Hotkey function and launches the other TOSHIBA utilities).
Toshiba Satellite U500-10L + X25-M 80GB

Pnaky
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2009 22:37
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pnaky » 26 zář 2009 20:05

Dekuji - v tuhle chvili uz je NTB zase komplet pouzitelny ;)

miroc99
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 26 zář 2009 22:54

Příspěvekod miroc99 » 26 zář 2009 23:59

Zdravím... Chcel by som kúpiť tento notebook lebo vo všetkých ohľadoch je ideálny ale ešte mi nieje jesné ako to je zo zvukom. Preto mám otázku ako vlastne táto Toshiba hrá. Toto bude môj prvý notebook takže nemám moc skúsenosti ako také notebooky hrajú, mal som zatiaľ možnsť počut iba Lenovo ideapad g550 a HP pavilion dv5137ea s reproduktormy Altec Lansing. Rozdiel bol obrovský, HP hralo skoro ako normálne malé podarené bedničky (výrazné hĺbky aj bez zásahu equalizéru, čisté a výrazné výšky) a Lenovo hralo znateľne horšie (skoro žiadne hĺbky, výšky tiež slabé, proste iba stredy ako nejaký megafón) a tichšie. A teda by som bol vďačný keby sa niekto vyjadril ku tomu ako hrá (najlepšie keby vedel porovnať s niektorým čo som uviedol) lebo dosť mi na tom záleží u notebooku. Za odpovede Ďakujem...

Pnaky
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2009 22:37
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pnaky » 28 zář 2009 11:37

Zdravim, ja bych rekl, ze na notebook velikosti 13,3" hraji velmi slusne - nevim jestli je zrovna spravne srovnavat klasicke repro s Altecem nebo Harmanem ale ja jsem spokojen... Zvuk velmi taky ovlivnuje kontrukce tela notebooku a v tomhle pripade se holt musi delat kompromisy. Ostatne muzu rict, ze repro ve vyssich tonech nechrci ani nema snahu vibrovat takze zvuk je opravdu dobry...

DOTAZ: Kdyz date notebook hibernovat nebo uspat a jeste v ramci procesu uspavani zavrate viko, co se potom stane kdyz se zavrany notebook vypne a vy viko otevrete? Mne se automaticky zase spusti a to se mi moc nelibi - neni na to nejaky nastaveni?

juraj789
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 28 čer 2009 19:41

Příspěvekod juraj789 » 30 zář 2009 13:42

:D Tak uz som tiez stastnym vlastnikom U500. :D Zatial vyzera super. Akurat instalujem windows 7 a rozmyslam ci budem muset nanovo nainstalovat vsetky tie toshiba tools (eco, a nevime co vsetko)... Nevie mi niekto poradit ako to cele najlepsie spravit?? Lebo neviem ci nezabudnem na naico dolezite co ale odomna nebude nijako pozadovat ale bude to tam chybat..
dik

edit: Hlavne by som potreboval vediet ci a ako sa da nainstalovat eco utility na windows 7.

Pnaky
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2009 22:37
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pnaky » 01 říj 2009 09:17

No ja jsem musel na Win7 instalovat jen drivery na BlueTooth, Toshiba HDD Protect a CardReader. Vse ostatni to naslo samo...

Co se tyce utilit tak jsem neinstaloval nic extra jen Value Added Package (viz.post od faugusztina) a to je vse. Eco utilita mi prijde jako blbost takze jsem ji odstranil uz na Vistach a na Win7 mi absolutne nechybi...

Ovsem pokud opravdu stojis o Eco utility tak si stahni verzi pro Visty x86/x64 dle tvych potreb...

faugusztin
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 07 srp 2009 20:24

$&&%$#(%^#@*(&

Příspěvekod faugusztin » 19 říj 2009 17:45

Ach jaj, dnes mi dosiel mail z Toshiby :
Dear Sir or Madam,

Thank you for ordering the Toshiba Windows 7 Upgrade pack. Your shipment will contain a Windows 7 DVD, the product key and a free Toshiba driver DVD, containing the latest Windows 7 drivers for your Toshiba PC. Additionally, the driver DVD will guide you through the upgrade process for your convenience. The collection of the driver DVD and the programming of an automatic upgrade process require some more time. Therefore, we will be able to ship your Windows 7 Upgrade at the beginning of December. Please accept our apologies for any inconvenience this may cause.
Due to technical reasons it is not possible to ship your Windows 7 Upgrade pack without the driver DVD. As soon as the upgrade pack has been shipped, we will inform you straight away by email.

Kind regards

Your Windows 7 Upgrade Team


:roll: :evil:
Toshiba Satellite U500-10L + X25-M 80GB


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů