Jak jste spokojení s Toshibou?

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich

jste s TOSHIBOU spokojeni a šli byste do ni znovu?

ano
81
84%
ne
16
16%
 
Celkem hlasů: 97

maxov
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 23 čer 2009 18:57
Bydliště: Havířov,Brno,Tvarožná Lhota

Jak jste spokojení s Toshibou?

Příspěvekod maxov » 05 črc 2009 07:51

:arrow: Mám Toshibu (uvedeno v podpisu) cca 6měsíců, před tím jsem měl Acer Aspire 5110, který mi po 2,5 letech intenzivního používání a 2x v servisu odešel do křemíkového nebe.
:arrow: S Toshibou jsem zatím spokojený moc. Přenáším ji téměř denně a denně ji používám z 99,9% ke kancelářské práci, na sledování TV, internetu a občas vyjímečně zahraju nějakou nenáročnou hru (asi nejnáročnější, kterou jsem hrál byla Star Wars JK II Jedi Outcast). Nikde zatím nic nevrže, nehlučí, nic není poškrábané, display drží pevně své pozice a neviklá se.
:arrow: Tolik diskutované lesklé plasty se vážně patlají, ale chodím na ntb s čistýma rukama a stačí mi tak 1x za týden otřít ntb suchým (dodávaným) hadříkem.
:arrow: Teploty si držím v normálu pravidelným cca 1x za měsíc vysáváním.
Větrání je tiché.
:arrow: Osobně bych uvítal více portů USB, mám 4 a občas musím vyndat myšku, když potřebuji zapojit flash, nebo mobilní HDD. Je to ale hlavně proto, že mám net od T-Mobile a ten sežere 2ks USB (1x jen napájení a 1x napájení + DATA) a ještě mám USB TV, takže v levém rožku TV a jinak net, práce atd.

:arrow: Zatím jsem naprosto spokojen a doufám, že to tak zůstane.

:arrow: Pište vaše zkušenosti s touto značkou, servisem a jestli byste šli do Toshiby znovu.

:idea: nezapomeňte přidat svůj hlas do ankety na začátku tohoto vlákna. :idea:
Naposledy upravil(a) maxov dne 05 črc 2009 13:23, celkem upraveno 3 x.
Toshiba Satellite A300-1MM Intel T3200 Dual Core 2,0GHz, 3GB RAM, 250GB HDD, integrovaná grafika Intel GMA 4500M, Vista Home Premium 32bit

To, co říkáme o druhých nejvíce vypovídá o nás samotných.

BlackDragon
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 24 srp 2008 19:13
Bydliště: Město Piva (Plzeň)

Příspěvekod BlackDragon » 05 črc 2009 10:35

Já mam ten svůj už skoro rok a též žádný problém nemam, nošen byl 2x týdně, nikde nic nevrže, ani nemá nikde žádné škrábance. Tenkrát to za 14000 byla opravdu výborná koupě. A výkon pořád stačí s přehlem na všechny hry, které potřebuji (half-life 2, left 4 dead, fallout 3). Kdyby se mě někdo ptal, jestli bych šel znova do toshiby, jednoznačně bych řekl ano.
Toshiba Satellite A210-19J + 1GB RAM + Windows 7 Professional
IBM ThinkPad T42

uiqjirka
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 srp 2008 18:25

Příspěvekod uiqjirka » 05 črc 2009 13:08

Ja mam Toshibu Qosmio uz 1,5 roku a dodnes ani jedinny problem,sice ji pouzivam jen doma,ale jede temer nonstop denne.Cisteni provadim jednou za rok.
HP ProBook 470 - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 2TB HDD, 16GB RAM, Intel Core i7
Lenovo Thinkpad T430s - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 1TB HDD, 8GB RAM, Intel Core i3
Lenovo Thinkpad T420 - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 1TB HDD, 8GB RAM, Intel Core i5

captforest
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 25 led 2009 16:33

Příspěvekod captforest » 07 črc 2009 15:04

qosmio mam uz od zari a zatim zadny problem.jede takrka denne.zadne prehrivani vypinani.dokonce zazil par padu z ramena kdyz u brasny vyskocil popruh:D...jinak toshiba dela urcite jedny z tech kvalitnejsich notebooku a to i v pripade tridy tzv.multimedialnich plastaku

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 07 črc 2009 20:12

Noťas z podpisu mám více než rok. Nosím ho prakticky denně a denně běží více než 12 hodin. Zatím ani jeden škrábanec a ani jeden problém. Jediná výtka- můj model má stříbrnou klávesnici na které je všechno vidět a mohla by být tišší. S teplotama nemám problém, čistím tak, že ho asi jednou za dva měsíce profouknu přes otvory tlakovým vzduchem z kompresoru. (samozřejmě větrák přidržím)
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB

Harry
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 27 kvě 2008 20:37

Jak jste spokojení s Toshibou?

Příspěvekod Harry » 11 črc 2009 20:58

Skoro půl druhého roku mám normální U400. Také jsem měl strach z lesklého povrchu, ale nepřijde mi to tak strašný. Nevím, jestli jsem tak čistotnej, nebo naopak takový prase, že mi to nevadí ;-) Prakticky jen jednou za čas utřu zaprášený display a někdy ho, jen tak rukou, pohladím po klapkách. Výhoda toho povrchu je, že zatím pořád vypadá jako nový, nikde nevidím žádné opotřebení a ani se mi to nepodařilo nikde škrábnout. A to to tahám téměř každý den.
Jediná věc, která se mi moc nelíbí, je ovládání hlasitosti tím emulátorem potenciometru. Je jedno, na jakou stranu tím točím, hlasitost stejně skáče nahoru a dolů, jak se jí zamane. Ten ovladač také podezřívám z toho, že způsobil, že mi na čas přestal hrát pravý reproduktor. Už jsem to málem reklamoval, ale naštěstí se to samo spravilo během marného čekání na odpovědi na dotazy ohledně možnosti dopravy, které jsem posílal do pražského servisu.
Jo a kdybych na tom provozoval Windows, tak by mi asi vadila ta spousta balastu, co tam byla předinstalována, resp. ta práce s jeho odstraňováním.
Jinak je stroj úplně bez problémů (ťuk ťuk), nic nevrže, nepřehřívá se a jsem s ním moc spokojenej.

Harry

dave1x
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 19 led 2009 17:29
Bydliště: MSK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dave1x » 12 črc 2009 12:37

Svou Toshibu U400 budu mít také už skoro rok a zatím (musím zaklepat) s ní nebyl žádný větší problém. Zpracování je velmi dobré (v porovnání z Acery), na klávesnici se dobře píše. Přenáším jej několikrát denně, slouží hlavně pro kancelářskou práci, především psaní txtů, to je taky na klávesnici trochu vidět... Jediná závada zatím je jeden vadný subpixel, který namísto černě svítí modře. Pár výtek všam mám (při koupi jsem s nimi počítal): odstranil bych modem a možná i firewire a místo nich dal další USB (kombinace s eSATA v době uvedení NB ještě nebyla tak běžná, takže klasické USB by stačily) a taky bych i do pro verze umístil HDMI, který zde chybí. Lidé, co nemají rádi dnešní super extra lesklý trend (jako já) by jej možná ocenili a není mi jasné, proč jej Toshiba do Pro veze nedala (nejpravděpodobněji nebude ani v chystané U500 PRO).

A jestli bych šel do Toshiby znovu - nejspíše ano, za ty peníze to byla výborná koupě a jsem spokojen
Dell E4310: Core i5 560M@2,66GHz, 8GB RAM, Intel GMA HD, SSD Intel 520 (120GB)+WD Blue 1TB (Bay), 3G Dell 5540+Intel 6300 wifi, blacklight keyboard.

Battery: 2*6cell (60+48 Wh)

viruzze
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2009 09:45

Příspěvekod viruzze » 23 srp 2009 17:55

no ja vlastnim toshibu a200 1gm a som snou bol spokojny rok a pol, ale po tom ako mi odyskla g.karta tak som nespokojny so servisom a ich neochotov aby zakaznik bol spokojny, a strasnym vykrucanim sa z problemu, zvalovania veci na zakaznika....aj ked to asi zalezi od servisu no...

Skarjuu
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 20 úno 2008 16:03

Příspěvekod Skarjuu » 23 srp 2009 18:33

Toshibu mám teprv třetí den (Qosmio). Spokojenost velká. Jen mi vadí, že když na ní šáhnu, tak kvůli celolesklému provedení je hned zaprasená. :lol:
Lenovo TP L540

faugusztin
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 07 srp 2009 20:24

Příspěvekod faugusztin » 23 srp 2009 18:44

Nuz :). Vlastnil som Satellite 1410-304, M30X-155, A100-912, Portege M800-107 a v pondelok pribubdne Satellite U500-10L. Zatial ziadny problem, teda samozrejme okrem starnutia baterky a stability pantov displeja u 1410-304 (po 4 rokoch pouzivania uz tak dobre nedrzali displej, takze niektore polohy displeja uz boli tabu ) :lol: .

petr.dunaj
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 04 zář 2008 19:31

Toshibu uz v zivote nekoupim

Příspěvekod petr.dunaj » 11 zář 2009 13:02

Mam ji uz rok a byla 3 krat v servise a ted pujde na posouzeni vady. Koupil jsem ji a hned druhy den, sla do servisu, protoze tam nebyl nainstalovany OS, ktery tam byt mel.
Ze servisu mi jej vratili nasledujici den jen s instalacnim CD. Doma jsem si OS nainstaloval a jake nemile prekvapeni, nefungovala mi zvukova karta, teda jen tak obcas proprskla.
Takze 4 den po koupi jsem jej opet vezl do servisu. Tak si pobudul 29 dnu a pri vyzvednuti v servise me cekalo nemile prekvapeni, v rohu ramecku displaye byla ryha asi 1cm×3mm (proste nadhera). Po dohode se servisem, hadal jsem se asi 30 minut, mi nakonec napsali ze to opravi. Za 30 dnu mi zavolali ze dosel ramecek a mam se stavit na opravu. Vymnena ramecku probehla v poradku az teda na to jakym stylem po me technik hodil smlouvu...
V nasledujicich 3 mesicich se mi Porouchalo ovladani hlasitosti a odesla DVD-RW (na ktere jsem do te doby vypalil 3 DVD a ctvrte se ji stalo osudovym), sel tedy znovu do servisu. Jake prekvapeni ze tam zustal 27 dnu :(
Nasledujici asi pulrok bylo vse (podle servisu) celkem v poradku, akorat bylo videt jak prestal fungovat jeden pixel, pak nasledovaly 2 sub pixely, dal jsem to do servisu a ti me zahrnuli normama ISO jak je vse v naprostem poradku, kdyz temer u prosted kousek od sebe jsou jeden pixel a 2 subpixely cerny.
Ted po mesici uzivani mi zase odeslo ovladani hlasitosti a od te doby co mi prisel ze servisu, nefunguje to tl. na zapnuti podsvetleni ostatnich tl., jediny zpusob je zapnout to natvrdo pres aplikaci, ale pak to zase v noci neprijemne sviti do oci. Po preinstalaci neni problem s podsvetlenim vyresen.

ZHODNOCENI:
Toshibu bych uz v zivote nekoupil a lituju toho, ze sem ji kdy koupil.

_________________________________________________
Satellite A300-146 T2390,1GB,200GB,DVD±RW,WL,BT,CAM,VHP

Tibino328
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 07 črc 2009 20:49

Příspěvekod Tibino328 » 25 říj 2009 10:56

Ahojte, mam toshibu asi pol roka a som s nou nadmieru spokojny. Je zapnuty skoro nonstop, musim povedat, ze velakrat ide par dni vkuse. Je vykonny, tichy a design ma velmi pekny. Jedine co musim toshibe vytknut je prehybajuca sa klavesnica, ale to asi len na niektorych modeloch, inak o nej nemam co ine povedat. Ak by som kupoval znovu NB urcite by bol moj favorit Toshiba;)
Toshiba Qosmio X300
Intel Core 2 Duo T9550 (2,66Ghz, 6MB L2 Cache)
Nvidia Geforce 9800M GTS 1GB DDR3
4GB RAM DDR3 1066Mhz
HDD 320GB (7200rpm)
Audio harman/kardon

dolph
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 01 úno 2009 20:48

Příspěvekod dolph » 31 říj 2009 14:28

mám ho rok a něco a bez problému-až na loupání chromu z ozdobné lišty...
takže spokojenost...
Qosmio F50-108

cross
píše často
Příspěvky: 370
Registrován: 18 čer 2007 21:46

Příspěvekod cross » 31 říj 2009 22:19

Mám Tecra A10-12L od července. Používám ji aktivně každý den - zatím žádný problém, až na jeden asi před 3 týdny - kdy se mi začaly zasekávat klávesy (celkem jich bylo asi 5) a nakonec jsem jednu i vylomil - upadla nějaká tyčinka, ale šlo to naklapnout a jede to dál. Pak se asi ještě 2x nějaká jiná zadrhla a zatím opět bez problémů.
Víko se zdá zatím pevné - je pravda, že ho moc nezavírám - jen když ho beru na cesty, což je max. 3x za týden, někdy ani jednou.
Mám ho připojen stále na síť, baterie ukazuje výdrž i téměř 4 hodiny (režim nízké spotřeby).
Jen mě štve pomalý start Vista (3 minuty), který nevím, čím je způsoben (NTB je čistý od havěti, 4GB resp. 3GB RAM, HDD bude s 5400 otáčkama, Intel Core 2 Duo 2GHz)

uiqjirka
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 srp 2008 18:25

Příspěvekod uiqjirka » 01 lis 2009 10:36

Ona taky ta poruchovost bude jina u levnejsich modelu a u tech drazsich jakozto me Qosmio ktere stalo neco lehce pres 40tis.
HP ProBook 470 - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 2TB HDD, 16GB RAM, Intel Core i7
Lenovo Thinkpad T430s - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 1TB HDD, 8GB RAM, Intel Core i3
Lenovo Thinkpad T420 - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 1TB HDD, 8GB RAM, Intel Core i5


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů