Přehřívání A210

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
odisch
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 06 čer 2008 12:19

Příspěvekod odisch » 24 srp 2009 13:10

zdravim, tak jsem mel stejny problem, obcas se notebook po zatezi proste vypl, az se nakonec vetrak prestal tocit...tak jsem to rozebral...skoda ze jsem to nenafotil, jinak postup u A210 (komu dela problemy i lego, tak to radeji nechte servisnimu stredisku):

Vse delate na vlastni riziko, nejsem odpovedny za jakkoukoliv skodu na vasem notebooku !

Vsechny zapojene periferie a napajeni vytahneme, otocime notebook, vyjmeme baterku, vysroubujeme vsechny dekly, od ramek, disku atd. (z deklu jsem ani sroubky nevyndaval), vytocime vsechny sroubky ze spoda, jsou oznacene F8, a pak jeste par dalsich jinak oznacenych (vsechny sroubky si uschovejte, jdou blbe ven, tak pozor), vytahneme disk, mechaniku, tam staci jen do ni zezadu postrict, nezapomeneme ale jeji sroubek vytocit (je to ten pod prostrednim krytem, je tam takovy chudak osamoceny). Zkontrolujeme, jestli nekde nic nechybi, vsechno musi jit s citem, silou nic ven nejde.

Nasledne opatrne otocime notebook, posbirame vypadane sroubky a jsme u klavesnice.

Pro ty co chteji jen vyndat jen klavesnici (treba jste ji polili nebo tak):
Vytahneme nad klavesnici horni listu z prave strany (z leve to nejde), pak vytocime 2 sroubky. Opatrne vysadime z uchytu a klavesnici vytahneme tak, ze je na desce takovy pitomy konektor, opatrne ho rukou povytahneme a kabel vyskoci sam a klavesnice je venku.

Pak tam jsou takovy blby kabely k hornimu krytu, opatrne si s tim pohrajeme a troskou sily vytahneme dalsi konektory co prekazi ve vyndani horniho krytu (stribrneho), pozor si dejte na konektor od touchpadu, je na dve casti, staci to trosku silou povytahnout a je venku, pak je tam jeste jeden kabel, takovy obtoceny v takovych uchytech, staci ho vytahnout a vyndat z uchytu.

No a vyndame horni kryt, a jsme u vetraku, 4 sroubky, vytahnout konektor a cely chladic je venku...profoukneme, protocime vetrak, slozime opet dohromady, dame si pozor opet na touchpad, jde to blbe...zapojime zkontrolujeme, jestli nam nic nezbylo a mame opet vysavac z notebooku :D...

zabralo to asi hodinu, nic jsem neznicil, notebook se prakticky uz vubec nevypina, taky tam byl doslova koberec prachu mez vetrakem a zebrovanim, tak kdo to chce opravdu vycistit tak s chuti do toho, vysat to podle me nema cenu, neco se vytahne, ale usadi se to tam do chuchvalcu, a nasledne se to tak zanese, ze to bude jeste horsi jak lepsi...

foroman1
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 29 zář 2007 12:31

Příspěvekod foroman1 » 22 črc 2010 19:43

Super navod, diky za nej!
Na mem A200-MI teplota ihned sla dolu o 30°C!!! (v tomhle horku to bylo fakt pekelny, a kdyz uz i chladici podlozka nemela temer zadny ucinek, musel jsem jej po 2-3 letech vycistit... vsak uz tam byl pekny "koberecek" a vyhlasene misto dovolene pro roztoce... viz foto tady http://img825.imageshack.us/img825/4686/22072010201.jpg :) :oops: )

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 24 črc 2010 11:42

Užitečný návod.Na stránce irisvista.com to máte i s fotem.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů