Toshiba Satelitte A100-237

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Spyke
píše často
Příspěvky: 255
Registrován: 29 kvě 2006 20:39

Příspěvekod Spyke » 04 čer 2006 19:29

A ted jsem se dival na strankua tam je ten ovladac a ta hra ale na te hre je ze je to pro XBOX.Nebo ne???A co jsi jeste k tomu dostal????

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 04 čer 2006 20:42

mam to z computershopu za 36k , je k tomu USB gamepad a FIFA 2006

slabina je vydrz no, ty 2h sou maximum ...
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Spyke
píše často
Příspěvky: 255
Registrován: 29 kvě 2006 20:39

Příspěvekod Spyke » 04 čer 2006 20:58

A na jake strance ste koupil tento notebook a za koulik???taky o tomto notebooku uvazuji.A jakto ze je tato cena tak nizka nato ze ma Core duo T2400 a RADEON™ Xpress 1600 256+ až 256 MB to neni mozne ze je tak levny to musi mit nekde nejake slabiny nebo ne??

Spyke
píše často
Příspěvky: 255
Registrován: 29 kvě 2006 20:39

Příspěvekod Spyke » 04 čer 2006 21:18

Na te strance Computershop neni nikde napsany ze tam k tomu neco dostavas.A jakto ze je tam ta cena tak nizka????

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 04 čer 2006 21:27

neni protoze je to bonus :-)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Spyke
píše často
Příspěvky: 255
Registrován: 29 kvě 2006 20:39

Příspěvekod Spyke » 09 čer 2006 21:08

Ma jeste tento ntb nekdo jiny nez Krevety??A jak byste ho ohodnotily???

Spyke
píše často
Příspěvky: 255
Registrován: 29 kvě 2006 20:39

Příspěvekod Spyke » 24 čer 2006 18:56

Mohl bys prosimte napsat (Krevety) neco o tomto ntb?treba:
1)Jak je kvalitni klavesnice,jestli je hlucna, kdyz na ti pises atd.???
2)Spracovani ntb
3)A co touchpad jak je citlivy a kvalitni??
4)Zvlada tento ntb ty nejnarocnejsi hry a jak je vykonny atd???
5)A co display ??
6)A jeste napis nejake veci ktere te nesedi a ktere ti aspon trochu vadi

Proste to nejak popis PROSIM

Spyke
píše často
Příspěvky: 255
Registrován: 29 kvě 2006 20:39

Příspěvekod Spyke » 24 čer 2006 19:09

A jeste jsem zapomnel na teplotu notebooku a hlucnost.Tak co teda???

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 24 čer 2006 20:09

Spyke píše:Mohl bys prosimte napsat (Krevety) neco o tomto ntb?treba:
1)Jak je kvalitni klavesnice,jestli je hlucna, kdyz na ti pises atd.???
2)Spracovani ntb
3)A co touchpad jak je citlivy a kvalitni??
4)Zvlada tento ntb ty nejnarocnejsi hry a jak je vykonny atd???
5)A co display ??
6)A jeste napis nejake veci ktere te nesedi a ktere ti aspon trochu vadi

Proste to nejak popis PROSIM

1) klavesnice je dobra, rozlozeni vice nez dobre, alespon sem si zvykl snadno
2) plast, stale sem nenasel vyraznou slabinu, snad jen pri zavirani lcd tak je treba pridrzet ten posuvnik taky
3) touchpad bohuzel neni wide, ale nejak me to nestve vetsinou pouzivam jen mys, jde vypnout, ma rolovaci zony
4) to uz tu a nejen tu padlo nekolikrat
5) klasika, leskly, pozorovaci uhly jako u meho predchziho TN panelu - v norme
6) nesedi? mozna docela nizka citlivost wifi, na muj vkus :) ale treba je to bezne, a 512RAM je desne malo, takze prikoupit pokud hrajes hry

k te hlucnosti sem spokojen, nic hlasiteho pri hrani se zahriva leva cast vice, bo je tam vyduch a nasavani cili teplo z cpu a gpu
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

3xP053r

Příspěvekod 3xP053r » 27 čer 2006 19:04

Spyke píše:1)Jak je kvalitni klavesnice,jestli je hlucna, kdyz na ti pises atd.???
2)Spracovani ntb
3)A co touchpad jak je citlivy a kvalitni??
4)Zvlada tento ntb ty nejnarocnejsi hry a jak je vykonny atd???
5)A co display ??
6)A jeste napis nejake veci ktere te nesedi a ktere ti aspon trochu vadi


Tiez vlastnim tento ntb, tak sa tiez podelim o skusenosti:

1. Je pomerne ticha, ale napriklad vecer to ked je ticho to uz dost pocut.... Inac je celkom kvalitna, pise sa na nej velmi pohodlne (najskor som prehmataval Caps a A, ale velmi rychlo som si z desktopovej klasickej zvykol), i ked sa mierne prehyba. Nenechaj sa zmiast obrazkami, kde byva Win a Menu v pravom hornom rohu a Del, Ins vlavo vedla sipok (taky obrazok je dokonca aj na krabici), klavesnica ma "klasicke" a velmi pohodlne rozlozenie - tzn. Ins, Del v pravom hornom rohu; dvojriadkovy Enter; znak &/* vlavo od Z a maly lavy shift (co nevadi); ň vlavo na druhom riadku Enteru => proste najpohodlnejsie rozlozenie (az na ten ins a del vpravo hore, ale na ntb klavesnici to inak nevyriesis) ake je.

2. No, notebook mierne "vrzga", napriklad staci pohybat s vekom alebo zdvihnut ntb zo stola (v tichu) a uz sa plasty ozyvaju. Veko sa da v strede zozadu citelne prehnut - je makke. Na druhu stranu vsetko sedi a celkove spracovanie je dobre - proste ide o plast a zazraky sa od toho cakat nedaju.

3. Touchpad je v pohode, dodavaju sa ovladace, kde sa da nastavit snad vsetko - rolovacie zony, funkcie v rohoch, posun kurzora na okrajoch, citlivost na tlak, atd. Akurat som zaznamenal koliziu s Logitech SetPoint (ovladace k Logitech mysi) - nefungovala akceleracia na touchpade, ale po nastaveni kontroly rychlosti a akceleracie na OS Implementation ide v pohode mys aj touchpad.

4. Narocne hry som zatial neskusal, iba 3D Mark 06, kde dosiahol nieco nad 1700 bodov, inac dobre vysledky v testoch podobneho ntb najdes na: http://www.notebookcheck.net/Review_Tos ... 730.0.html (je tam 1.66 procak a 1 GB Ram). Vykon je vyborny, obzvlast dvojjadrovy procesor.

5. Displej moc hodnotit nemozem, je to moj prvy LCD, ale ma skvele farby - krasne to vidiet na kvalitnom videu. Vadi mi vsak, ze (hlavne z nizsieho vertikalneho uhlu) je cely displej akoby flakaty.

6. Vadi mi hlavne neustale beziaci ventilator - ked zapnem ntb, tak pocas POST bezi naplno, akonahle zacne bootovat system, tak sa ventilator uplne vypne, ale hned ako nabehne Windows cca do prihlasovacej obrazovky, tak sa ventilator rozbehne a uz sa nezastavi aj ked ATi PowerPlay podtaktuje graficku kartu a procesor bezi na min frekvencii (1 GHz) bez zataze. Okrem toho ziaden nastroj (napr. SpeedFan) mi neukaze rychlost ventilatora(ov?). Inac, teplotne je na tom dobre, pri velkej zatazi sa zahreje lava strana ntb (chladenie), mierne prava opierka (HDD). V suvislosti s tym mi prekaza nemoznost znizenia napatia procesora na minimalnom takte, resp. pod hranicu 0.950 V, ale toto nie je zalezitost konkretneho ntb, ale procesora Core Duo, ktory proste mensie napatie neumoznuje :cry: .

512 MB je malo, ako pise kolega, ja som prikupil 1 GB Kingston 533 MHz a vypol swap, takze bezi nadherne. Vyrazna slabina je kratka doba zivotnosti baterie - s max. setrenim (min. jas, min. takt procesora, podtaktovanie graf. karty) a zapnutym WIFI vydrzi cca 2 hod 40 min, pri na vykon nenarocnej praci je to tak 2 hod, ale zalezi od pouzitia, ak dlhu dobu na baterie nepotrebujes, tak je to v pohode, ak ano, tak je moznost kupit 12-clankovu hlavnu bateriu (ak sa nemylim tak okolo 5500 Sk) s viac ako dvojnasobnou Wh kapacitou (cize vydrz by mohla byt tak okolo 5+ hodin + 2+ hodiny na povodnu).

Takze zhrnute - mne osobne prekazaju hlavne dve veci a to:
a) plastove vyhotovenie - ale s tym sa neda nic robit, jedine riesenie je priplatit 10+ tis na kovovy ntb)
b) neustale beziaci ventilator aj pri (takmer - na pozadi predsa len nieco bezi) nulovej zatazi - pri normalne hrajucej hudbe ho nepocut, ale inac je zvuk ventilatora jasne pocutelny.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Krevety> Mam na teba par otazok, mozes mi pls odpovedat? Diky ;-)

1.) Bezi aj tebe stale ventilator alebo sa (uplne) vypina?

2.) Ktoru mas verziu BIOSu, resp. nahraval si novy? Ja som mal 1.70, na strankach Toshiby som nasiel 1.80 a nahral, ale teraz tam verziu 1.80 vobec nemozem najst - neviem ci som mal halucinacie (ale BIOS sa teraz hlasi ako 1.80) alebo dany BIOS medzitym stiahli, ale nejako sa mi to nezda....

3.) Ide ti hrat dodana hra FIFA online? Ja ked som chcel hrat online, tak po mne pozadovalo registraciu - tak som sa zaregistroval, vyplnil udaje. Ale nechce mi to zaregistrovat hru, pyta "registration code" - zadam seriove cislo nalepene na dodanom DVD a napise mi to, ze seriove cislo je nespravne (pritom sa s tym istym seriovym cislom nainstaluje) - neviem ci dodavana hra sa zaregistrovat neda alebo je problem inde - podarilo sa ti teda zaregistrovat hru?

x.) Inac na WiFi mam tiez dost slaby prijem (signal na "velmi spatne", CS mierne laguje, prenosova rychlost kolise, pingy tiez), ale je to mozno tym, ze byvam v panelaku s ocelovymi prutmi v paneloch a priamo v ceste medzi ntb a AP (Draytek Vigor 2600Ge pripojeny na kvalitnu aDSL linku; dodavana "umela" miniantenka; WEP 128) su navyse dve zarubne. Pouzivam normu B/G a skusal som aj prepinat kanaly...

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 27 čer 2006 19:25

jeste doplnim par veci :)
k bodu 1)
naprosto stejna zkusenost proste ze zacatku sem porad mackal caps lock mito A :)
k bodu 3)
mam set pointy a logitecha a nemam problemy, akceleraci nepouzivam kvuli hram, aby mys byla akorat citliva, je touchpad docela pomaly ale alespon presny, kdyz sem si s tim hral aby to bylo vyrovnanejsi tak sem zase nemohl tim touchpadem nic trefit :/

k tvym otazkam
1) bezi stale, beru to jako vyhodu... pasivne to neuchladis, a nez aby se zapinal narazove na vyssi otacky, tak to at bezi radeji stale. Pri startu se ventilator vypne protoze je rizen teplotne a po startu pc byva studene, takze nemusi behat z toho plyne, ze pokud bys treba ze spodu vhanel studeny vzduch treba z klimatizace, nebezel by ti ventilator nidky :)
2) mel sem 1.70 a nemam potrebu do toho rypat zatim :)
3) sorry ale tu hru sem nezkousel a pravdepodobne ani nebudu, takoveto hry nehraji, muzes jeste zkusit sehnat crack .)
4) Wifi signal je opravdu nic moc mam velmi dobry a to jsem 2m od ap(pres par ks nabytku), na 10m pres dve zdi mam velmi spatny. Avsak pouzivam vyborne AP dualni, kdyz sem blizko, tak beham na A norme, ve vetsi vzdalenosti B norma , kde je signal mnohem lepsi.
K tomu ti doporucim jet na b only pokud to nepotrebujes na vnitrni sit, nebo g a vnutit nizsi rychlost, kde ti staci mensi odstup signal/sum a vypnout sifrovani (dat na AP treba jen omezeni na MAC adresy). Ja u sebe lagy na BF2 nepozoruji :)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

3xP053r

Příspěvekod 3xP053r » 27 čer 2006 20:34

Krevety píše:k bodu 1)
naprosto stejna zkusenost proste ze zacatku sem porad mackal caps lock


No, ono ta klavesnica bude asi nejako posunuta alebo mensie rozostupy alebo co - teraz ked pridem k desktopu, tak pisem bez pozerania vsetko o jedno pismeno doprava :-)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ad 1.) No, to je tiez pravda, takto je ntb krasne studeny, ale niekedy by sa ticho za cenu 60+°C hodilo, keby aspon bolo mozne kontrolovat otacky softwarom, takto by si to clovek krasne vyladil ako mu to sedi...

ad 3.) No, ja taketo hry tiez moc nemusim, ale ked je zadarmo, treba vyskusat, nie ;-) Crack mi moc nepomoze, ide o online registraciu...

ad 4.) MAC filtrovanie mam, ale sifrovanie pouzivam kvoli uniku dat, kazdu chvilu sa niekam prihlasujem (viem ze to neprelomitelne nie je, ale nechat lietat data len tak...).

Ako nastavim na g nizsiu rychlost? Na AP (tam sa to neda) ci na ntb?

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 27 čer 2006 22:03

na AP by ti to melo jit nastavit sundat az na 6Mbit ... intelovska karta co sem se dival neni jednoduse konfigurovatelna

btw. odpovez mi na SZ :)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Havlín
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 28 čer 2006 17:03

Příspěvekod Havlín » 28 čer 2006 17:05

Jdu do něj 8)

Spyke
píše často
Příspěvky: 255
Registrován: 29 kvě 2006 20:39

Příspěvekod Spyke » 28 čer 2006 21:34

Ja asi taky.Je to asi nejlepsi notebook v teto cenove kategorii.Mozna podobny je Asus a6t a A6ja


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů