První dojmy Sony Vaio FZ21M

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
bubukin

Příspěvekod bubukin » 10 pro 2007 16:00

Dobry mam jednu otazku ta napalovacka Blue Ray Combo napaluje aj blue ray disky ????alebo to len prehrava blue ray disky ?

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 10 pro 2007 17:17

zkus zapremyslet, nebo si precist specifikace na webu vyrobce :wink:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

vinki
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 05 pro 2007 09:22

Příspěvekod vinki » 10 pro 2007 20:32

Vaio v Mkovem modelu na stole, zaktualizovane, nainstalovane.

Prvni vec, design. Naprosto super, naprosto super. Strasne se mi libi. Moderni, inteligentni, proste zkusenost japonce.

Rozestaveni klaves je taky v pohode, jenom ovladani medii mohlo byt bliz ruce. Ale to zase tolik nevadi. Rozestaveni portu je skutecne trosku nestastne. Vstup pro mikrofon a sluchatka je hned kousicek nad levym hornim rohem, hned vedle je USB (nejcasteji zrejme pro mysku - achjo).

Dislej se mi zda taky vyborny, i z ostrych uhlu se na to da v pohode divat.

Slyset moc neni, vetracek pravda trosku huci, ale zvuky z ulice to hrave "prervou".

Co mi ale trosku kazi je jeho zahrivani. Nejsem si uplne jist, jestli to delaji vsechny, nebo je to chybka toho meho. Jde o to, ze dole, kam se poklada leva ruka se to nejak zahriva (tam jak jsou LEDky a wifi karta). Mate nekdo podobne postrehy? Ze starickeho Acera na tom nejsem zvykly, tak se ptam :).

Jinak je tohle Vajo fakt super.

kenas
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 30 říj 2007 19:29

Příspěvekod kenas » 12 pro 2007 14:46

daji se nekde sehnat nove ovladace na wi-fi? Koupil jsem si router ZyXEL P-320W a mam problem s pripojenim na wi-fi. Obcas to de a pak zas ne. Mam tam porad plnej signal, ale Visty nahodi zpravu, ze se nelze pripojit.

Taky se me stava, ze se obcas pripojim na router, ale nemam pristup na internet. Fakt zahada

Kdyby jste nekdo vedel tak diky za rady

CÁPI
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 31 črc 2007 18:16

Příspěvekod CÁPI » 12 pro 2007 16:18

nejsem si jistý, možná na tom routeru nemáš povolenou MAC adresu té wifiny na booku. mám doma taky router, bohužel zaheslovaný a resetovat ho nemohu, abych si mohl registrovat MAC. tak sem si ji spoofnul(program SMAC) se starým ntb, který již přístup s wifinou měl.
sony vaio nr11s ~ c2d 1.5ghz ° 2GB ° 200gb 4k2 °
Stáří 3,5 roku, furt jako nový a ne a ne odejít, muheheh...

Milík
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 01 pro 2007 15:31

Příspěvekod Milík » 02 led 2008 12:11

Čus šťastní majitelé! Neměl by něko fotky? Při vybírání notebooku kladu důraz na design, takže ocením nějaké fotky. Moc díky! Jinak přemýšlím nad 21Z. Budu ho mít a grafiku-photoshop, cinema 4D atd. Jenom ujišťující otázka. Lze na něj připojit externí monitor? Moc díky

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 02 led 2008 12:27

Fotek je na internetu, i tady na serveru, vice nez dost.

Externi monitor samozrejme lze pripojit pres VGA, nebo lepe skrz HDMI.
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 07 led 2008 14:55

Tak ten dotaz teda směřuju sem:

Ahoj Krevety,

vzhledem k tomu, že máš notebook, který si chci v dohledné době pořídit, rád bych se zeptal, zda máš zkušenost se střihem videa / prací v postprodukčním softwaru na tomto stroji.

Samozřejmě mám na mysli především rychlost disku, protože pamět i procesor by měly bohatě stačit (předpokládám vzhledem k tomu, že doposud jsem tuto činnost prováděl i na mnohem slabších strojích).
Sice spíš uvažuju o koupi FZ21M, který má snad rychlejší disk, ale zajímala by mě i praktická použitelnost těch 4200 otáček. Ostatně, jak tak koukám, už i jiní výrobci je i do celkem slušných modelů začínají cpát, což vzhledem k takřka nulové úspoře energie - podle článku, který jsi uvedl - vytznívá poněkud absurdně.

Já tak jako tak ze zřejmých důvodů kupuju i velkej externí disk, připojitelnej ideálně přes Firewire i eSATA, budu teda muset dokoupit eSATA kartu k notebooku (firewire slot zbaští kamera, ale disk chci i s firewire kvůli malýmu rozšíření eSATA, budu potřebovat připojit se i jinde) a pak by mě teoreticky rychlost disku brzdit neměla (protože DV má -prej- datovej tok asi 25MB/s, notebookový disky by ho měli jakžtakž zvládnout, ale HDV už ne).

Každopádně mě těch 4200 otáček dost zaráží a tak se zajímám o praktickou použitelnost takového disku.

Jestli mohu, chtěl bych se ještě zeptat

1) na display Vaia, jestli je vážně tak dobrej, jak se říká (některý zahr. recenze ho naopak dost očerňujou, ale mě záleží především na věrnosti barev, nízký rozlišení přežiju a malý pozorovací úhly jsou mi ukradený).
2) na klávesnici VAIA FZ, kterou někteří chválí a jiní haní.
3) zda již v Sony zprovoznili A/V mód a nabídli nějakou záplatu firmware
4) jak je to s prý (zahraniční recenze) extrémní zahlceností FZ různým zbytečným softwarem a zda se lze bez problémů takové havěti zbavit / případně si upravit instalaci systému na záložním disku tak, aby tyhle blbosti neobsahovala
5) jestli je k notebooku dodáván nějaký rozumný softwér pro řízení spotřeby / připojení se k bezdrátové síti / záloze. Píšu to teď na nbooku LENOVO, který má tyhle věci pěkně pořešené a takový standard se mi líbí.
6) jestli jsi zkoušel rozběhnout XP, případně zda bys to doporučil - především zda Vista opravdu razantně snižuje výkon.

Tak to je snad už všechno, předem děkuju za odpovědi.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 07 led 2008 16:12

Tak odpovím Ti tedy na ty otazky:

1) Displej je hodne dobrej, zatim jsem videl asi tak 10 notesu ruznych znacek, vicemene klasiky s 1 CCFL a tohle je o tridu vyse ;) samozrejme IPSko to neni, ale rozhodne u notebooku nadprumer

2) Klavesnice je dobra, pise se na ni dobre, skoda jen ostrejsi hrany vepredu, ale neni to nic zleho... kamaradum se klavesnice vicemene taky libila

3) Netusim, nemam moznost vyzkouset :D stroj mam v servisu, protoze mi odesel disk :(

4) Bloatware letel vicemene ven, nechal jsem si jen utility od Sony, Skype a Adobe Standard pochopitelne :)

5) Power management i Wi-Fi je v rukou Vist, coz mi vyhovuje... je to tak standardne u vetsiny notesu s Visou, tak nac zbytecne dalsi utility...

6) XP jsem nezkousel, ale jdou, viz. navody tady na foru, Vista je celkem shnila, ale uz jsem si vicemene zvykl na to, kdy mam cekat :) XP instalovat uz opravdu nebudu

ad.Disk) to je nejvetsi mrzak na tom notesu, doporucuju opravdu vymenit , protoze krom toho, ze je shnilej, tak je i nespolehlivej .(
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

www598
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 čer 2007 17:09

Příspěvekod www598 » 07 led 2008 18:23

Taky bych měl jeden dotaz, a to na servis, jak spolehlivě funguje u této značky? Jak jsou rychlý v opravách? Přijedou si pro můj NB domů, či je třeba ho někam posílat?
díky za odpovědi

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 07 led 2008 18:49

reklamoval jsem u prodejce, servis je jen v praze - kapsch :X

jinak pan na infolince moc prijemny nebyl, chtel jsem aby mi poradil jak treba zaridit aby si proto poslali zasilkovou sluzbu nebo tak, ale on jako ze to k nim mam jen poslat, tak sem to radeji prenechal prodejci at se stara :)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

www598
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 čer 2007 17:09

Příspěvekod www598 » 09 led 2008 16:07

Jeste mam jeden dotaz, jak je to s kvalitou sasi? Z ceho je vyroben? Je to tvrzeny plast, nebo nebo nejaka tvrda slitina? Dale ma ocelovy ram? Vydrzi drsnejsi zacazeni? Prohyba se vyko? Jak pevne drzi vyko ve sve poloze po par mesicich pouzivani?

A posledni vec uz nekdo vite neco blizsiho o novem modelu Vaio FZ38M?
Edit: ted jsem si vsiml, ze na www.sony.cy je nova verze FZ31M, ale nenasel jsem jediny rozdil oproti stare FZ21M.

(CZ)g
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 lis 2007 16:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (CZ)g » 09 led 2008 17:06

45nm procesor..

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 09 led 2008 17:42

Můj notebook vyko nema :)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

www598
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 30 čer 2007 17:09

Příspěvekod www598 » 11 led 2008 10:49

Dík, přesně tohle jsem chtěl slyšet :?


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů