Sony Vaio NR10 s

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Ardie
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 05 zář 2007 17:39

Sony Vaio NR10 s

Příspěvekod Ardie » 30 zář 2007 12:48

Kamarád uvažuje o koupi následujícího notebooku - http://www.letsgodigital.org/fr/16817/s ... cr20-nr10/

Prý mu jej někdo nabídl v ČR, ale není na žádné české stránce... Což mi připadá trochu podivné... Navíc taková konfigurace za 24000 Kč, což mi přijde hodně levné na VAIO... Co vy na to?
Naposledy upravil(a) Ardie dne 01 říj 2007 02:33, celkem upraveno 1 x.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 30 zář 2007 23:44

nejde mi ten odkaz :(
ta cena 24k, mozna je ze zahranici, prikladam odkaz na us stranku sony:
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto ... ryId=16154
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

glasik

NR

Příspěvekod glasik » 01 říj 2007 20:54

bude to NR11 a prijde na cz trh nekdy zacatkem rijna

Ardie
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 05 zář 2007 17:39

Příspěvekod Ardie » 19 říj 2007 01:33

Tak jsem dnes měl možnost kamarádovi ladit NR11S a už na první pohled mohu za sebe říci, že jde o velice kvalitní notebook, obzvláště uvážíme-li v jaké cenové kategorii se pohybuje(22-23 tisíc s DPH)
Magnéziová šasi, 2 GB RAM 667, 200 GB disk, X3100

Zaujal mě velice, v dané cenové kategorii jej považuji za velice dobrou koupi...
Toshiba Satellite A200-1BJ C2D T7300 2 GHz, 2GB RAM DDR2, 300 GB HDD 4200RPM, ATi HD2600 256MB VRAM(1024 MB Hypermemory), Wista

Másin
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 21 říj 2007 17:17

Příspěvekod Másin » 21 říj 2007 17:20

Zdravím, také uvažuji nad koupí tohoto ntb. Vypadá to velmi zajímavě, jediné co mě zaráží je rychlost hd 4200 ot. Není to dneska trochu málo?
Jesli plácám nesmysly tak mě prosím opravte, zas tak se v tom nevyznám.

gdak
píše často
Příspěvky: 186
Registrován: 04 srp 2007 01:32
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod gdak » 21 říj 2007 17:35

Jelikož je tam 200GB disk, tak je ta rychlost adekvátní. Samozřejmě jsou i rychlejší 200GB disky, ale jsou taky dražší. No u tohohle Vaia se hraje hlavně na cenu, takže tady to je jasný...
Ale nevidim to jako zase tak velkou překážku.
Sony Vaio FE49vn, T5500, 1GB RAM, 120GB HDD, nVidia Go 7400

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 21 říj 2007 17:35

Je to malo , ale disk jde nastesti vymenit (rozumej dokoupit) za rychlejsi ...
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

CÁPI
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 31 črc 2007 18:16

Příspěvekod CÁPI » 26 říj 2007 10:22

celkem mi vrtá hlavou, jak moc se projeví takt cpu 1,5 oproti třeba jiným na 1,8 až 2ghz? vážně o něm přemýšlím, těch 1,5ghz se mi moc nelíbí. na druhou stranu by mohl ještě méně žrát :) s super PI se to projeví určitě, ale to není každodenní využívání cpu, možná render videa nebo tak. co třeba pomalejší práce s kanc. aplikacemi oproti 2ghz? myslim officy, opera, fotošop, mp3ky...
sony vaio nr11s ~ c2d 1.5ghz ° 2GB ° 200gb 4k2 °
Stáří 3,5 roku, furt jako nový a ne a ne odejít, muheheh...

Mrti

Příspěvekod Mrti » 27 říj 2007 12:14

tak ja mam tento ntb, a nespozoroval som, že by bol v niecom pomaly, i ked zatial som nehral este ziadnu hru. Ale v kancelarskych aplikaciach je rychly, na nic nemusim cakat

CÁPI
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 31 črc 2007 18:16

Příspěvekod CÁPI » 28 říj 2007 18:23

Mrti:
chlape, jestli bych se Tě mohl zeptat na pár prdlých dotazů? 8)
1) Co tě k tomu, že sis vybral tento ntb, i přesto, že tam má pomalejší hdd a slabší procesor?

2) Jak vypadá ve skutečnosti než na fotkách z netu? Jestli působí ještě více elegantněji.

3) Jaký je na omak? Jestli je to drsný povrch ta horčíková slitina, protože by to bylo celkem fajn, zbytečně by se to neupatlávalo, jako jiné lesklé a hladké šasi.

4) Jak dobře se Ti píše na klávesnici? Třeba jestli ti prošel pod rukama jiný ntb, tak jaký v tom vidíš rozdíl. Dle mého by mohla být hodně dobrá, věřím v příjemný stisk tlačítek a hlavně bych ocenil relativní tichost. Ne aby to znělo jako nové Asusy či Compaly. Věřím v pohodlnost alá klávesnice HPček.

5) Taktéž by mě zajímal kloub u lcd panelu. Působí kvalitně? Je příjemně tuhý? Na fotkách jsem si všiml, že nemá žádné klapky po zavření. Čili to asi bude držet zavřené pod tlakem, že?

6) Co se týče displaye. Říká se, že je opravdu dobrý. Měl si možnost to porovnat s něčím jiným, že bys to mohl potvrdit? Měl by mít takovou zvláštní úpravu, která lehce redukuje odrazy okolí.

7) Vydrží ti dlouho? píšou něco kolem 3,5 hodiny, takže jestli to měl už možnost otestovat.

Nu od koupi tohoto ntb mě snad už jenom dělí těchto 7 bodů. Kdyby byl tak hodný a zopdověděl je, moc by mi to pomohlo. Jinak díky moc :wink:
sony vaio nr11s ~ c2d 1.5ghz ° 2GB ° 200gb 4k2 °

Stáří 3,5 roku, furt jako nový a ne a ne odejít, muheheh...

Mrti

Příspěvekod Mrti » 28 říj 2007 19:39

1) takze viedlo ma k nemu hlavne pomer ceny a vykonu, a tiez to, ze sony patri medzi tie kvlatiknejsie znacky na trhu co sa tyka ntb.
Mne ten HDD ani procesor vobec nevadi, ani ma neobmedzuje, zalezi hlvane na tom naco budes ntb pouzivat. Ako som uz pisal, ja ho nemam velmi na hry, takze mne vyhovuje.
2)vyzera velmi elegatne, urcite sa zan nemusis hanbit ked ho vyberies. Ma oble rohy co je super, je uzky, ked ho polozis na stol stoji na malych nozickach, vpredu je uzssi ako vzadu, takze vpredu ma aj viac miesta a su tam otvory pre nasavanie vzduchu. ntb sa neprehrieva, ventilator sa zapina len malokedy tak ze by ho bolo pocut a to musis byt este aj uplne v tichu. Mne sa zapina max na 2-5sekund.
3) na omak ma povrch vrubkovany, neviem ci je to zrovna zliatina, ale celkovo posobi velmi pevne. A mozem ti zarucit, ze na nom ziadne odtlacky neuvidis.
4) klavesnica je super. velmi ticha, hlavne medzernik je super tichy, klavesnica ma prijemny zdvih a velmi prijemne sa na nej pise. napisal som na nej 8 stranovu seminarku a bez problemov
5) klb lcd je tuhy, ntb jednou rukou neotvoris, a ked ho zatvaras tak asi 2 cm od spodnej caasti sa viko taha ku klavesnici samo. viko nema ziadne klapky pre zatvaranie, ale ked ntb otocis naopak drzi zatvoreny
6)display- neviem ako ostatni ale ja som na nom este zatial ziadne odrazy nespozoroval. Ma vyborne podanie farieb oroti ostatnym ntb co maju spoluziaci. a ked je ypnuty a pozres nan z urciteho uhlu, zda sa byt fialovy, co moze sposobovat i ta reflexna vrstva
7) baterka moze vydrzat tych 3,5 hod. napr ked som bol na nete, stiahnuty jas na minimum, baterka bola nabita na nejakych 80% vo viste pisalo vydrz este 4h.22. ale neviem ci je to realne. ale osobne si myslim ze cez 3 hodiny vydrzi bez problemov.

takze asi tolko k tomuto ntb, ak by si chcel este nejake info mozes mi napisat na icq, mozem ti poslat aj nejake foto ak by si chcel.
moje icq: 201-436-949

CÁPI
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 31 črc 2007 18:16

Příspěvekod CÁPI » 29 říj 2007 23:57

dík moc 8) udělal jsem si velmi dobrý rozhled a jsem si stále jistější, že si budu chtít pořídit zrovna tento. měl jsem nakonfigurovaný HP 6720s a sice bych dostal podobnou konfiguraci s 5k4 diskem, ale to vaio se mi nyní zamlouvá více.
dneska jsem byl v sony centru tady v praze na chodově, měl jsem pocit, že ten chlápek o tom asi moc neví, tihle týpci jsou naučení používat výrazy typu "vlajková loď", "my se specializujeme na", "tady máme opravdu kvalitní..", přičemž se odkazuje všude po prodejně na ostatní výrobky firmy a ty chválí do aleluja. no ale byl poho, dal mi číslo na technickou hotlinku, kde se informuju, jestli mi vymění disk za 5k4 otáček (ale vůbec mi to neva, kdyby to nešlo).
také jsem ho tam viděl ve vitríně, takže už mám představu jak vypadá - opravdu skvostně. dokonce jsem si ťuknul na klávesnici, fakt lahoda :P . s tím mezerníkem jsi měl pravdu, je naprosto tichounký. píšu všemi deseti, čili se moc těším. jen jsem ho neviděl za provozu, ale to už je detail. věrnosti barev a kontrastu budu věřit ze zkušeností ostatních uživatelů.
takže z návštěvy centra a prvního dojmu na tento ntb jsem mile překvapen. navíc kámik shání taky noťase, třeba o něm také popřemýšlí, doporučím.

ještě bych se chtěl zeptat
1) jak je hlučný když zapisuje na disk? je slyšet jak "chrumká"?
2) když do mechanicky strčíš medium a ona ho začne číst, jak moc to ruší?
..myslím, že jsem tě už otázkama znásilnil dosti, dík moc za ochotu :wink:

PS - mimochodem pro ostatní, co by měli zájem o jiné barevné provedení než je dodávaná stříbrná, tka jsem se ptal prodejce v sony centru a ten řekl, že do ČR je expedována pouze stříbrná verze
sony vaio nr11s ~ c2d 1.5ghz ° 2GB ° 200gb 4k2 °

Stáří 3,5 roku, furt jako nový a ne a ne odejít, muheheh...

Mrti

Příspěvekod Mrti » 31 říj 2007 19:26

prepac ze az teraz, ale vobec som nemal cas
1) takze ked zapisuje na disk, pocujem to len vtedy ked je v miestnosti absolutne ticho.
2) mechaniu velmi nepouzivam, takze neviem, ale ked tam vlozis cd tak je to dost pocut lebo ho velmi roztoci, teraz idem nainstalovat nera, kde sa da upravit aj rychlost nacitania, takze uvidim


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů