Vadný displej, nefunkcni klavesnice VPCSE1e1e

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
matuhsch
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 zář 2011 08:48

Vadný displej, nefunkcni klavesnice VPCSE1e1e

Příspěvekod matuhsch » 17 črc 2016 21:46

Ahoj jedná se o Vaio vpcse1e1e, první věc po tom co sem namontoval do notebooku ssd, přestala fungovat klávesnice. V biosu nefunguje taky takže problém je evidentně HW, a jsem si stoprocentně jistej že sem na nic krom disku nešahal takže to musí být nějaká pitomá náhoda. Rozebrat a složit celej ntb nepomohlo. Myslíte že pomůže nová klávesnice a dá se nějak zjistit kde přesně je problém? Další věc - displej, objevuje se mi čas od času svislý pruh 5cm, nejdříve zrní pak je uplně černý, stačí pohnout displejem a je to ok. Je to Lcd nebo flex kabel? Obojí jak displej tak klavesnice už byly měněny v záruce, displej kvůli uplně stejnýmu problému, dokonce pruh je i na stejném místě. Klávesnice nechávala zmáčknuté ctrl. Servis mi přijde že finančně nedává smysl u tak starého notebooku (koupen 2011), přesto se ho nechci vzdát protože moc ntb s full hd IPS a hmotností 1,9kg na trhu není..

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 975
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Příspěvekod leon » 18 črc 2016 18:32

pokud máš peníze na nový notebook, určitě FullHD s IPS najdeš i pod 2 kg

matuhsch
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 zář 2011 08:48

Příspěvekod matuhsch » 18 črc 2016 20:12

Jo tak neco se najde... ale jako zatim bud se mi to nelibilo designove anebo se cena pohybovala okolo 30 tis coz uz je mimo financni moznosti. Nova klavesnice stoji okolo tisicovky a ten flex kabel kolem 300.. Takovahle investice by daval smysl ovsem nevim jestli to pomuze nebo ne a nevim jestli existuji nejaky diagnosticky metody jak urcit kde je chyba...

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 975
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Příspěvekod leon » 20 črc 2016 19:21

tak chyba se dá vždycky najít, je to jen otázka zkušeností a času

zkoušel jsi nějakou neznačkovou firmu specializovanou na opravy notebooků?

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 21 črc 2016 03:19

Problém je, že se Sony budou mít zkušenosti převážně autorizované servisy...jestli u nás ještě nějaký vůbec je.

Já bych s tím asi čas neztrácel, jestli si můžeš dovolit nový.
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 975
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Příspěvekod leon » 21 črc 2016 19:42

no právě proto, že Sony v ČR skončilo, bych čekla, že lidi choděj za někym kdo to dělá neautorizovaně, ale zkušenosti má, ale je to jen spekulace, zkusil bych google

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 22 črc 2016 02:51

Podle mě bude mít většina lidí nějaký starý model bez valné hodnoty a v případě problémů ten notebook vyhodí.
Náhradní díly na Sony jsou asi nejdražší ze všech notebooků.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti