WIN 7, Vaio Event Service, High Definition Audio

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
bossi
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 31 pro 2011 12:18

WIN 7, Vaio Event Service, High Definition Audio

Příspěvekod bossi » 31 pro 2011 12:29

Ahoj vsichni, pokud by mi nekdo dokazal pomoct, nadosmrtne diky jemu...
Mam Vaio VGN-SZ4XN/C. Uz jsem mel plne zuby Vista, tak jsem se rozhodl pro zmenu na Win 7.
Provedl jsem cistou instalaci (upgradum moc neverim).
Po 3dennim martyriu jsem to dal dohromady (podpora tohoto modelu pro win 7 neexistuje).
ALE! Po instalaci Vaio Event Service (dost casto pouzivam zmenu jasu displeje apod.) mi tento program po startu win zakaze zvuk. Resp. radic high definition audio.
Vyzkousel jsem jine verze, zadna nefunguje s mym modelem, pouze puvodni verze VES 3.0..., ktera je v prapuvodni instalaci pro Vista.
Spoustu ovladacu zvuku (realtek, sigmatel...) nic nepomuze.
Zarizeni v pocitaci je, ve spravci jde povolit, takze HW problem, nebo BIOS to neni.
Zarizeni povolim, zvuk funguje bez problemu do dalsiho restartu, spanku, nebo hibernace - tedy do odpojeni napajeni do radice...
PO restartu dokonce jeste prehraje uvodni melodii startu, ale pri nabehnuti plochy se preskrtne ikona reproduktoru a je to tam, kde to bylo...
Jakoukoliv pomoc vitam, k Vista se mi vracet nechce!
Diky vsem.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 02 led 2012 10:50

jsi si jist, ze jsi prosel vsechny moznosti nastaveni toho programu?

bossi
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 31 pro 2011 12:18

Příspěvekod bossi » 02 led 2012 19:13

Jo, naprosto...
Nakonec jsem to vyresil, ale uplnou nahodou...
I kdyz se jevilo, ze to dela Event Service (diky tomu, ze kdyz jsem ho odinstaloval, tak se to rozbehlo), tak to byl s tim svazany Power management... Ten si usmyslel, ze zapne Ultimate battery rezim a vypne zvukovku a pak i mechaniku a pri pokusu to zapnout kolaboval s hlaskou "Windows shell common dell přestal pracovat"...
Na muj notas ale neni novejsi verze, tak jsem pouzil jiny, ktery sice funguje, ale nema tolik moznosti nastaveni (jako speed fan control pro snizeni hluku - u tohoto modelu je ten vetrak priserny:-( )
Nicmene to alespon nejak funguje, tak se treba najde nejaky update, co mi pomuze to doladit uplne...

Ale pokud mas jinou a lepsi variantu, tak sem s ni. :-)

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 03 led 2012 17:13

jsou to jen stroje a SW ... navic se neustale vyviji ... clovek se az nekdy vivi, ze to vsechno funguje vlastne tak "spolehlive" :)

bossi
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 31 pro 2011 12:18

Příspěvekod bossi » 03 led 2012 17:29

Nekdy bych se rad divil, ze je to tak spolehlive! :-)

I kdyz u stroje za 70 litru by to snad alespon nejak fungovat mohlo, aniz by se clovek musel rozcilovat...
A treba i s lidma na podpore, kde se mi snazili vnutit to, ze je to zavada na desce a je treba ji vymenit! :-D

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 04 led 2012 17:40

je to uz cca 5 let stary stroj ...


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů