Sony Vaio VPC-SExxxx

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Evzen O.
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 25 led 2010 21:43

Sony Vaio VPC-SExxxx

Příspěvekod Evzen O. » 25 říj 2011 08:47

Zdravím, ve zdejší recenzi na vaio SE http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... m1e-se1e1e je zmíněno: "Na rozdíl od pracovních stanic nemá tento displej široký gamut (pro běžného uživatele bez kalibrační sondy jde možná o výhodu) a pokrývá přibližně 80% barvového prostoru NTSC." Opravdu NTSC? Nejedná se o šotka? Nebylo myšleno sRGB? 80% pokrytí NTSC bych považoval za slušně široký gamut..

Snížení refresh rate displaye při provozu na baterii na 40 Hz (viz recenze) mě trochu zaráží, obzvláště pak pády vaio care při manuálním návratu na 60 Hz. Máte s tím někdo zkušenosti? Není to příliš vidět? Předem díky..

matuhsch
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 zář 2011 08:48

Příspěvekod matuhsch » 13 lis 2011 13:52

dá se manuálně nastavit aby běžel pořád na 60hz. nevím co je to gamut takže v tomto nepomůžu. Mám toto Vaio doma, konkrétně SE1E1E, jiná verze se snad u nás ani neprodává, a po počáteční spokojenosti přišly problémy: Blbnoucí touchpad - zasekává se kurzor, zoomuje když nemá.... s externí myší vpořádku
Klávesnice se někdy chová jako by bylo stále zmáčknuté Ctrl
Displej se občas po vypnutí obrazovky při nečinosti a následném zapnutí přehodí do podivného módu - vysoký jas, a následně během pár vtřinse poblikáváním vrátí do normálu
Asi mám smůlu na kus...
Každopádně si myslím že ho recenze přechválila - reproduktory má horší než můj předchozí x let starý T61, klávesnice vrže, a plastové části jsou pod stříbrným lakem bílé - po dvou týdnech už mám jeden rožek ošoupaný od nošení v brašně, větrací otvor je umístěn tak chytře, že otevřením displeje se zacpe jeho kloubem, a v zátěži fičí jak svině... Jsem zvědavej jak dopadnu na reklamaci..


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů