SONY VAIO FZ31M - problémy s grafikou

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Elcocheroto
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 10 čer 2008 19:13

SONY VAIO FZ31M - problémy s grafikou

Příspěvekod Elcocheroto » 11 srp 2011 18:19

Dobry den,

rad bych se s vami podelil o zkusenost a pozadal o radu.

Memu notebooku po necelych trech letech odesla graficka karta. Vzhledem k cene opravy je to u tak draheho zarizeni nemila zprava. Na(ne)stesti kvuli problemum se seriovou vyrobou a serii hromadnych zalob (jedna se o grafiku nVidia GeForce 8400) SONY prodlouzila v Evrope zaruku na graficke karty v teto modelove rade na 3 nebo 4 roky. O tomto malokdo vi, takze pozor.

Vyuzil jsem prodlouzene zaruky, kontaktoval support centrum, kde po emailove komunikaci uznali muj narok a PC bezplatne opravili a zaslali zpatky.

Po mesici ale nastal problem. Pocitaci se pri vetsi zatezi zblaznila obrazovka, seknul se, tak jsem jej vypojil ze zasuvky. Od te doby nebootuje. Kdyz jej zapnu, rozsviti se zelena kontrolka power, jednou zadrnci harddisk a konec, pocitac nejde, monitor je totalne mrtvy, ticho, nereaguje. Nevim, co se s pocitacem stalo a rad bych se zeptal, zdali nemate podobne zkusenosti?

Osobne mam takovou teorii, ze SONY pri zarucni vymene grafiky implantovala do pocitace takovou, ktera hrala jeste vic nez predchozi a pri vetsi zatezi spalila zakladni desku.
SONY mi vsak tentokrat podle popisu nechce pocitac prevzit k bezplatne kontrole a nabizi mi pouze mimozarucni opravu, kde jen preprava do strediska stoji pres 2 000,-.
Rad bych se zeptal, jestli jste se s necim podobnym setkali, a zda je skutecne mozne to, co jsem popsal vyse? Dalo by se to nejak dokazat?

Myslim, ze by se zde vuci SONY dala uplatnit ustanoveni obcanskeho zakoniku o odpovednosti za skodu...

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 11 srp 2011 20:51

tezko rict co v tom delali ... jak se projevoval notebook pred opravou? ... ja osobne bych na servise rek jen tolik, ze mesic po navratu ze zarucni opravy prestal notebook opet fungovat a proto pozaduji zarucni opravu opravy ... nevim to presne, ale mam pocit, ze na to je ze zakona 6 mesicu

Nazgul
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 06 črc 2008 22:22

Příspěvekod Nazgul » 11 srp 2011 20:57

Sony jsou ku#vy nemístný. Potýkám se s podobným problémem, u moji řady navíc ani neuznávají prodlouženou záruku, i když ma g84ku.
Tipnul bych si že ti v servisu udělali bga reflow a nebo ti desku vyměnily za nějakou co na ni byl proveden reflow a grafika to pak odnesla. Co se týče opravy, tak pokud uz notebook nemáš v záruce, tak bys stále ještě měl mít tří měsíční záruku na tu opravu.
Na tvém místě bych, pokud jsi z prahy případně z jiného velkého města zkusil zajít do servisního střediska Kapsch, které jako jediný servis v ČR má právo provádět záruční opravy, aby ti provedli diagnozu závady. Pokud by byla chyba v grafice, tak by ti ji měli v rámci záruky zdarma opravit (oni navíc nejsou sony, takže jsou jim náklady výrobce ukradené a neměli by protestovat), jinak bys zaplatil tu diagnostiku a moh si začít shánět nový stroj.

Co se týče snahy dostat ze sony nějakou odpovědnost, musel bys přes znalecký posudek a pokud by samy na základě posudku neuznaly svoji chybu, pak bys musel až k soudu. V případě kladného posudku bys pak sice měl právo zažádat o jeho proplacení jako výdaj spojený s reklamací, ale opět v případě že sony bude dělat mrtvého brouka, musel bys až k soudu.

Sony je zrovna jeden z výrobců co zneužívá svého postavení a já už od nich odmítám brát i katalog. Na své zákazníky kašlou, jejich podpora je otřesná (ovladače, infolinka atd.) a výrobky předražený krám plný crapu.

vanilka
píše často
Příspěvky: 269
Registrován: 18 črc 2009 19:20
Bydliště: v zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vanilka » 11 srp 2011 21:55

podle toho cos popsal je pricinou opet defekt GPU. hodne bych se divil, ze by v servisu SONY byli schopni udelat reflow, ale treba to mozne je. ovsem provadet v tomhle pripade reflow bych pripodobnil k zalepovani pneumatiky zvykackou - mozna to chvili vydrzi, ale urcite se to opet pos...e. s prekulickovanim je to to samy. jedinou spolehlivou opravou s zivotnosti rok a vice je vymena GPU. cenove by ses mel bez problemu vejit do cca 1.800,-CZK vcetne zaruky.
rework (reflow, reball) BGA IC
DELL Precision M70 s WUXGA 1920x1200, FX Go1400, 2 x fan a 2 x HDD
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC

Elcocheroto
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 10 čer 2008 19:13

Příspěvekod Elcocheroto » 12 srp 2011 18:10

Diky za vsechny komenty. Osobne si nemyslim, ze by byli az tak oprskli, ze by provedli pouze reflow, vyloucit to ale samozrejme nemuzu. Vim jen, ze to na opravu posilali kamsi do Belgie.
Zavada se pred opravou ovsem projevovala jinak. Karta zrejme shorela, takze ji nebylo mozne nijak nahodit ve Spravci zarizeni, hlasil to probemy a automaticky ji os vypojil. Pocitac jako takovy ale dal fungoval, jen se pri vyssi zatezi objevovaly na monitoru pruhy a prehrival se, jelikoz nese vetrak na karte.
Co se tyce vymeny grafiky, tak tu mi nabizi ajtaci za 10 000,- To podle me nema smysl, musi preci existovat nejaka zaruka na opravu. Nemuzou to preci 'jakozeopravit' defacto znicit, a pak od toho dat ruce pryc. Tedy alespon v pripade, ze pricina problemu je opet v grafice. Oni mi ale odmitaji jej znovu bezplatne prevzit, ze pry popis zavady meodpovida zaruce na grafiku a chtej jen za vyzvednuti pres dva tisice!


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů