Recovery pro VAIO VPC CW1S1E

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
jf23
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 pro 2008 08:38

Recovery pro VAIO VPC CW1S1E

Příspěvekod jf23 » 13 bře 2011 00:07

Zdravím, odešel mi disk v ntb SONY VAIO VPCCW1S1E. Nainstalování nových windows proběhlo bez problémů, ale další postup se stal docela nekončícím utrpením. Jednou se mi podařilo rozchodit fn tlačítka při instalaci na ten uhynulý disk, ale při nové instalaci na nový hdd je pro mě nemožné jednak rozchodit tlačítka fn, a také čtečku pro memory stick (i když ovladač nainstalovaný mám). už mi to leze na nervy, zkouším to pokaždé s čistou instalací win podle různých doporučení na forech ale nic...

chtěl bych poprosit někoho se stejným typem o pomoc. na přesném postupu bychom se mohli dohodnout, jsem ochotný i případně zaplatit nějaké rozumné peníze. díky!

fataLLik
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 03 kvě 2009 21:15

Příspěvekod fataLLik » 13 bře 2011 11:33

Zdar, jen pro jistotu se zeptam. Jestli jsem to dobre pochopil tak ti odesel disk a ty sis koupil prazdej disk a nahral tak normalni W7. Nesla by reklamace?Nebo nemas udelany recovery CD?

Jinak k tem vecem je to jen problem ovladacu. Tady mas vsechny ovladace na nas model.

http://support.vaio.sony.eu/computing/v ... PCCW1S1E_W

Na ctecku bych stahnul "Memory Card Reader Writer Driver" vsechny co tam jsou.No a na FN bych zkusil stahnout "VAIO Control Center"

jf23
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 pro 2008 08:38

Příspěvekod jf23 » 13 bře 2011 14:28

Ahoj, díky za odpověď

- ano odešel hdd, ntb nebylo možné reklamovat, takže jsem koupil nový disk a nainstaloval čisté WIN7 Home premium 64bit, které tam byly původně. Recovery CD nemám, po tomhle martiriu, až si příště koupím ntb, tak to bude první věc co udělám...

- všechny ovladače samozřejmě mám stažené a nainstalované. ovladač pro memory stick se mi podařilo nainstalovat, nicméně když do čtečky strčím ms kartu, tak jakože nic...

- po pročtení mnoha zdrojů mám za to, že na ovládání fn kláves je důležité mít nainstalovány utility:

1. Sony Share Library
2. Setting Utility Series
3. Vaio Control Center
4. Vaio Event Service

A tyto utility je potřeba instalovat v tomto přesně stanoveném pořadí. Zkoušel jsem to instalovat před nainstalováním HW ovladačů, i potom, zkusil jsem opravdu všechno možné, mám za to, že všechno je nainstalované správně. Tedy kromě VAIO Event service - když spustím instalaci, tak jenom prolítne install shield, že připravuje instalaci a nic se neděje. V seznamu služeb jsem našel jenom VAIO power management, jinak nic jiného...
Tohle je bordel u sony, nikdy jsem se u notebooku nesetkal s takovými problémy, pročetl jsem asi milion diskuzních for, ale
to, že se snažím najít pomoc od někoho jiného, jenom ukazuje na to, že jsem prostě v koncích...

fataLLik
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 03 kvě 2009 21:15

Příspěvekod fataLLik » 13 bře 2011 14:48

No tak asi nejlepsi bude kdyz ti poslu postou moje recovery CD. Napis mi adresu do PM a zetra je poslu.


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů