sony vaio vgn-fw51jf - reinstalace win7

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
fish-rzst
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2011 20:54

sony vaio vgn-fw51jf - reinstalace win7

Příspěvekod fish-rzst » 05 úno 2011 13:30

Dostal se mi do rukou tento notebook sony vaio vgn-fw51jf, který by měl mít údajně instalátor win7 na hdd. Poradíte mi někdo, jak na přeinstalaci? Ať dělám co dělám, nemůžu se dostat do toho instalátoru. Vím že se má držet nějaká klávesa při startu pc, ale esc ani f nepomáhají. Dostanu se pouze do biosu nebo k výběru režimu spuštění... Už jsem hledal na foru i jinde, ale bohužel nic konkrétního... díky
PS: Teď se jedná o 32bit verzi, pokud tam nainstaluji z dvd 64bit verzi, kterou mám k dispozici, a přitom zformátuji hdd, tak ta instalace co tam je bude asi nenávratně pryč, že?

Zdenal29
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 28 led 2011 16:33

Re: sony vaio vgn-fw51jf - reinstalace win7

Příspěvekod Zdenal29 » 05 úno 2011 15:38

fish-rzst píše:Dostal se mi do rukou tento notebook sony vaio vgn-fw51jf, který by měl mít údajně instalátor win7 na hdd. Poradíte mi někdo, jak na přeinstalaci? Ať dělám co dělám, nemůžu se dostat do toho instalátoru. Vím že se má držet nějaká klávesa při startu pc, ale esc ani f nepomáhají. Dostanu se pouze do biosu nebo k výběru režimu spuštění... Už jsem hledal na foru i jinde, ale bohužel nic konkrétního... díky
PS: Teď se jedná o 32bit verzi, pokud tam nainstaluji z dvd 64bit verzi, kterou mám k dispozici, a přitom zformátuji hdd, tak ta instalace co tam je bude asi nenávratně pryč, že?


Ne pokud tam dáš 64 bit nic nesmažeš recovery má svůj oddíl na HDD to by si ho musel jedině odstranit. Na přeinstalovaní potřebuješ recovery dvd které bylo dodáno k notebooku nebo si ho kámoš musel sám vytvořit. Já sem na svém notebooku udělám formát Windows 64 bit i toho oddílu recovery na HDD a z netu jsem si stáhl Windows home premium 64 bit použil jsem licenční číslo a vše mám legál nesnesl jsem plno programu které sony do notebooku cpe mám račí čistou instalaci
Sony Vaio VPCEB2Z1E/BQ

fish-rzst
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2011 20:54

Příspěvekod fish-rzst » 05 úno 2011 18:42

Ok, díky, a nevíte někdo ještě jaká klávesa by se měla přesně stisknout při startu pc abych se dostal k tomu instalátoru co je ve skrytém oddílu, když bych chtěl jen přeinstalovat win? Nebo jak nejjednodušeji zjistit zda tam vůbec ten oddíl s instalátorem win je? Jsem druhý majitel...

ferrarri44
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 04 led 2010 18:23

Příspěvekod ferrarri44 » 05 úno 2011 19:22

[quote="fish-rzst"]Ok, díky, a nevíte někdo ještě jaká klávesa by se měla přesně stisknout při startu pc abych se dostal k tomu instalátoru co je ve skrytém oddílu, když bych chtěl jen přeinstalovat win? Nebo jak nejjednodušeji zjistit zda tam vůbec ten oddíl s instalátorem win je? Jsem druhý majitel...[/

1.Zapnout počítač
2.Jakmile počítač zobrazí logo VAIO stisknout klávesu F10
Po zobrazení dialogového okna Edit Boot Optionns (Upravit možnosti
spuštění)stiskněte klávesu Enter
3.Zvolte možnost Restore C:Drive (Obnovení jednotky C) nebo Restore
Complete System (Obnovení celáho systému) a klepněte na možnost Start
4.Skip(Vynechat) a klepněte na možnost Další
5.Zaškrtněte políčko:I understand(rozumím) a klepněte na možnost:Start


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů