Pískání notebooku Sony VAIO EB1M1E

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
verima
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2010 22:01

Příspěvekod verima » 27 zář 2010 17:20

Najel jsem znovu do BIOSu, že to vrátím zpět a zjistil jsem že jsem poprvé neuloži nastavení. :D Udělal jsem to znovu a ULOŽIL F4 a opravdu to funguje. NOTEBOOK NEPÍSKÁ. :D
...akorát tedy nevím co to vlastně je "CPU C3/C6 Support" - doufám že to není moc důležité. Jestli to náhodou nebude mít vliv na bootování procesoru.

buraccio
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 04 zář 2010 11:10

Příspěvekod buraccio » 27 zář 2010 17:35

no vidiš :D . . . . no nevím na co to přesně je . . . spíš by se ta položka v tom biosu měla jmenovat CPU Beep - enabled - disabled :lol:
- - - Sony VAIO EB1M1E - - -

marco69h
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 15 kvě 2010 16:16

poznatky c3/c6

Příspěvekod marco69h » 04 říj 2010 08:55

takže moje poznatky: cpu o 5 stupňov menej, ventilator: zníženie otáčok - prestal pískať, o 300 MB menej použitých RAM.
Sony Vaio VPCEB1S1E 15,5"(1366x768) i5-430m,4Gb ram, 64Gb SSD, ati radeon hd5650 1Gb

nofxsak
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 17 zář 2010 22:27

Příspěvekod nofxsak » 08 říj 2010 18:22

vzhledem k tomu, že ntb pískal hlavně při nižší zátěži -> podtaktovaný procesor, tak bych řekl, že jde o vypnutí určitého stupně přetaktování procesoru, tudíž by to mohlo mít negativní vliv na výdrž...

mrknu jestli mi to "experti" v německé laboratoři Sony taky vypli :D

EDIT: Takže jsem s tím trochu zaexperimentoval, pohledal a tady jsou celkem znepokojující výsledky:
- Experti z Německa mi samozřejmě C3/C6 power state vypli, zkusil jsem ho zapnout a zase píská :: to jsem očekával
- co mě však dostalo, je jaký je rozdíl ve spotřebě NB, při zaplém a vyplém C3/C6 power statu...

Pokud je vyplý, spotřeba i při nejmenším podsvícení málokdy sleze pod 20W, když jsem ho však zapl, situace se rázem změnila a spotřeba doklesala až na 15-16W! Při 81% baterie mi stále ukazuje zbývající čas na baterii 2:08, což mi normálně neukazuje snad ani při 100% nabití

vliv na výdrž je tedy více než drastický, bohužel :evil:
zde je vysvětlení
Sony Vaio EB1M1E/wi, core i3 m330, 4gb RAM, ATI HD 5650, HDD 500gb, WIN7 64bit

nofxsak
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 17 zář 2010 22:27

Příspěvekod nofxsak » 21 říj 2010 23:51

up (sorry ale myslím, že posl. edit zaslouží topnout... )
Sony Vaio EB1M1E/wi, core i3 m330, 4gb RAM, ATI HD 5650, HDD 500gb, WIN7 64bit

Cid
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 21 úno 2007 13:10

Příspěvekod Cid » 23 říj 2010 13:25

Zdravim
Jak je na tom tento model s hlukem vetraku?
Hlavne pri prohlizeni webu a filmech (narocnejsich formatech apd.)
°_°

nofxsak
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 17 zář 2010 22:27

Příspěvekod nofxsak » 23 říj 2010 15:31

Pokud to srovnám s fujitsu-siemens amilo pi2550 co mám doma, tak je velmi tichý. U mě je na něm momentálně nejhlučnější podstavec s větráčkama z ebay :)
Sony Vaio EB1M1E/wi, core i3 m330, 4gb RAM, ATI HD 5650, HDD 500gb, WIN7 64bit

buraccio
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 04 zář 2010 11:10

Příspěvekod buraccio » 26 říj 2010 21:19

Co se týká té vypnuté funkce "CPU C3/C6 Support", tak nepozoruju významné změny ve spotřebě. Nikdy jsem se zapnutou Wi-fi nepřesáhnul dvě hodiny provozu ani na velmi nízký jas displaye. Baterka je u tohoto modelu asi poněkud horší . . :( . . co se dá dělat . . . :? Bez Wi-fi jsem to zatím nezkoušel . . .

Větrák je v pohodě, jak je psáno výše :wink: . . .
- - - Sony VAIO EB1M1E - - -

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 27 říj 2010 19:00

K vetraku ... abych trochu doplnil tu obecnou otazku Cida na uroven hluku, tak ono jde mozna tak trochu i o to, zda nekdo nema zkusenost, ze by mu chlazeni u E rady produkovalo zvuk podobny tomuto, ci jakykoli dalsi neprijemny projev (moje nahravka z F serie).

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 10 lis 2010 19:50

Predem se omlouvam za double, ale je to s odstupem a tyka se to trochu neceho jineho.

Na stole mi lezi EC3M1E/BJ a chci se zeptat majitelu E rady na jednu vec. Pokud vypnete C3/C6, nevadi vám, ze vetrak potom jede nonstop a na podstatne vyssi otacky, nez pokud je C3/C6 zapnuto? Ten rozdil mi pripada docela znatelny. Lze to nejak resit?

Budu rad za kazdou, pokud mozno brzkou, odpoved.

buraccio
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 04 zář 2010 11:10

Příspěvekod buraccio » 14 lis 2010 20:31

myslím že u mého modelu EB1M1E/WI není rozdíl moc znatelný co se týká zvuku ventilátoru při funkci na baterii a při zanuté/vypnuté funkci C3/C6 Support . . . :idea: . . . jen mně připadá více kolísavý asi :? . . . ale hlavně že nepíská nééé?? :D
- - - Sony VAIO EB1M1E - - -

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 15 lis 2010 02:39

Díky za odpověď, ale u EC3M1E/BJ, se kterým jsem měl tu čest, vypnutí/zapnutí C3/C6 support na nějaké pískání prakticky nemělo vliv, jen vypnutí znamenalo vyšší otáčky ventilátoru, možná i to znatelnější kolísání. Někdy to prostě pískalo, ať byla fce zapnutá či nikoli, zejména při prakticky nulové zátěži, častěji při provozu na baterii a zejména pár minut po probuzení NB. Vliv také nemělo obsazování USB portů, jak tady bylo rovněž popisováno. U mého kusu bych to občasné pískání i přestál i bez skřípění zubů, nebýt toho jiného problému v podobě dementní regulace větráku, která sice není tak hrozná jako u F série, ale i tak pořád zfušovaná jak u nějaké ťamanské cetky za pár korun. Větrák reaguje asi na bůhví co, nejen na zátěž, protože mění otáčky mnohdy zcela beze smyslu a hlavně FURT.

Přikládám také odkaz na vadu svého kusu na LCD, kde si všimněte "vlnění" u pravého okraje (jedná se o typický projev při zatlačení na LCD třeba prstem), které bylo patrné při sebemenších otřesech víka, tedy např. už při pouhém psaní na klávesnici na klíně. Nejprve na videu simuluji otřesy víka (poněkud více než bylo třeba, aby se to dalo na videu zpozorovat, i tak to bohužel příliš nevynikne, ale v reálu se nad tím podivovali i mí nepočítačoví členové rodiny), po střihu z dálky také ukazuji, že jemné zatlačení kdekoli na pravou část rámečku způsobilo opět otlaky na LCD v tom jednom konkrétním bodě (tentokrát hledejte mezi dvěmi světlými linkami obrázku na displeji). Něco tam zkrátka zezadu tlačilo na displej, otázkou je, co by to znamenalo pro panel samotný po čase ... možná nějaký vypálený flek, možná poškozené kontakty ... ale mě už je to jedno, už nehodlám dělat Sony nadále betatestera, ani dodatečnou výstupní kontrolu na své náklady a svůj zmařený čas.

U EC3 jsem měl také problémy zřejmě se softwarem od Sony, který někdy po probuzení ze spánku nebyl schopen změnit jas displeje, nešlo ovládat hlasitost, občas se to zmatečně vzpamatovalo, občas pomohl jedině restart. Také se mi stalo, že po probuzení naskočil displej v 4:3 rozlišení 1024x768 s černými pruhy nalevo a napravo a změnit to šlo leda po restartu :lol: ... pánové ze Sony, tudy opravdu ne.

Tento NB (tedy EC3) mi prošel rukami ze všech Sony NB nejrychleji (nejrychleji jsem se jej zbavil) a dokázal mi je zatím nejvíce znechutit. Provedení oproti řadě F je o dost slabší, ta má ale zase jiné bolesti v podobě pískání vetilátoru a zhruba více než dvojnásobné hlučnosti v zátěži - dle mého subjektivního dojmu. Nejvíce se mi dosud zamlouvala dnes už starší řada FW, bez pískání, s dobrým chlazením, navíc s kvalitním displejem, její majitelé mohou být právem šťastni. I když já jsem u ní měl bohužel problémy s vadnými pixely, ale jak zde na fóru sleduji, tak oproti F s premium panelem, kde není problém ani dvacka vadných bodů najednou, to byla opravdu ještě kvalita. Holt se Sony to jde asi z kopce, pro mne z toho vychází jediné možné resumé a sice MacBook Pro. Takže Sony sbohem v lepších časech, jestli tedy ještě nějaké příjdou.

buraccio
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 04 zář 2010 11:10

Příspěvekod buraccio » 15 lis 2010 18:02

Whill píše:. . někdy po probuzení ze spánku nebyl schopen změnit jas displeje, nešlo ovládat hlasitost, občas se to zmatečně vzpamatovalo, občas pomohl jedině restart. Také se mi stalo, že po probuzení naskočil displej v 4:3 rozlišení 1024x768 s černými pruhy nalevo a napravo a změnit to šlo leda po restartu :lol: ...


no, takový problém jsem měl taky po probuzení . . . jak s tou hlasitostí, tak i s obrazem - obraz šel změnit i bez restartu a to v rozlišení zobrazení a klinout na tlačítko "rozpoznat" . . . . :roll:
- - - Sony VAIO EB1M1E - - -

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 15 lis 2010 18:22

Tak tam jsem sel hned, ja jsem to tam mel ale vsechno zesedly (neslo na nic kliknout) :lol: ... tohle ani s tou hlasitosti a jasem treba F/FW vubec nedelalo, proste v Sony tady zase neco nevychytali a buhvi kdy a jestli to vychytaj. Ale jak rikam, ja uz to kaslu, u mne Sony skoncilo, prinejmensim na nejaky cas, mi jejich ukazka neschopnosti uz definitivne stacila, 25k za neco co funguje napul nedam (nemluve o tom, ze u Sony si clovek muze koupit kram i za cca 43k - premium F :lol: ), to uz radeji investuji do toho MacBooku Pro, u ktereho snad nebudu muset porad meditovat a doufat.

nofxsak
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 17 zář 2010 22:27

Příspěvekod nofxsak » 15 lis 2010 20:20

tak s tímto jsem problém neměl, ale zbytek negativních vlastností (hlavně problémy s bateríí) tohoto modelu mě i tak ujistili v tom, že můj příští NTB určitě Sony nebude...
škoda pro ně samotné, nejsem sám (viz. zahraniční fóra) - možná je to donutí zaměstnat lidi co tomu aspoň trochu rozumí
Sony Vaio EB1M1E/wi, core i3 m330, 4gb RAM, ATI HD 5650, HDD 500gb, WIN7 64bit


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů