Vypadnutí písmena,uznají mi záruku?

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
ntr13
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 22 bře 2010 20:52

Vypadnutí písmena,uznají mi záruku?

Příspěvekod ntr13 » 30 bře 2010 19:27

Stal se mi taková nepěkná věc,na notebooku mi dneska ve škole omylem urvali jedno písmenko z klávesnice,protože jim pod něj spadl drobek a mysleli,že to mám odjímatelný jak lenovo tak to prostě urvali,mám šanci to vyreklamovat na záruku,nebo budu muset platit?A myslíte si,že bude potřeba vyměnit celá klávesnice?Příjde mi totiž,že je všchno spojený do jednoho celku..Děkuju za vaše reakce

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 30 bře 2010 20:30

klávesnice se mění vždy celá.
s tím, že ti to uznají v rámci záruky, bych moc nepočítal.
kolik to bude stát, těžko říct, klávesnice běžně stojí tak okolo 1k, ale toto je Sony, takže i klidně 2-3x tolik.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

jahe

Příspěvekod jahe » 07 dub 2010 17:33

Z vlastní zkušenosti tohle Ti neuznají. Jinak cena klávesnic je u Sony jednotná. 276 €. Platil jsem za klávesu 7600,- a to mi ještě dal místo eské anglickou. Pak to šlo zpět a 3 týdny jsem čekal. Přitom NB byl 2 roky starý. Koukni na net, ale zjisti si číslo klavky. Bohužel česká se skoro ve světě neobjevuje.

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 07 dub 2010 20:18

Mrkni na eBay...treba k memu Sony se tam prodavaji klavesy po jedne za par dolaru.

Jinak cena za klavesnici se samozrejme od kazdeho typu lisi.

Urcite by te vyslo levneji si tu klavesnici objednat a vymenit sam.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

jahe

Příspěvekod jahe » 07 dub 2010 20:35

No právě na ebay neseženeš českou klavku a pokud je to zrovna jedno sz tlačítek se znaky s háčky tak ani ránu. Pokud jde o tu cenu tak v servisu sony je stejná pro všechny klavky. Platil jsem stejně jak za klvs pro FZ21M tak i na AW31S/B. Ty máš US mašinuá takj na to seženeš klavu bez problémů. I Sony mělo problém sehnat českou verzi a omlouvalo se, že došlo k chybě v logistice a pokud ji neseženou tak pošlou nový NB. BTW cena klavy je stejná jako cena za baterku. Vzhledem k tomu, že jsem absolvoval story s jednu bateri a dvěma klavkami tak Ti píši jak to ve skutečnosti bylo. Je to možnomověřit an helpu servisu. Jinak servis se provádí v Německu ve Weiterstadtu u fy Teleplan, kde je servisní středisko Sony. Tady zde ani vyčištění. To samé bylo i u 6 firemních Vaíček. Prostě jak to koupíš zde od autorizovaného dealera není jiné cesty.

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 08 dub 2010 00:39

Pokud u ceske vypadne zrovna lokalizovana klavesa, tak to problem byt muze, ale pokud je to osobni notebook, tak bych si dvakrat rozmyslel, jestli zaplatim par korun a prekousnu jedno nelokalizovane tlacitko, nebo par tisic za novou klavesnici.

Je fakt, ze s ceskym servisem (zaplatpanbuh) zadnou zkusenost nemam. S temi cenami je to zvlastni, ocekaval bych minimalne vyssi cenu treba pro klavesnici u Z, ktera je cela z jednoho kusu hliniku, ci karbonova u T.

Pokud by clovek netrval na ceske lokalizaci (neni moc duvod), tak se daji koupit jednotlive casti z ruznych obchodu prodavajicich soucastky na notebook, ci primo od Sony parts US.

PS: Ja mam JP masinu ;)
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

jahe

Příspěvekod jahe » 08 dub 2010 17:27

Pravdu díš. Pokud netrváš na původní české klavce tak to prblem není. Jinak ta cena není brána jako cena klávesnice, ale kompletní cena za servis s dodáním klavky. Faktem je, že Ti hned udělají kompletní vyčištění a ještě jako dárek posílají specielní Vaio čistící ubrousek. Ale i tak ta cena je pálka.


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů