Tak jak jsem slíbil píšu

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
BazzyQ1
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 04 bře 2010 21:34

Tak jak jsem slíbil píšu

Příspěvekod BazzyQ1 » 05 bře 2010 22:00

Tak tedy, jak jsem slíbil píšu. Jen začátkem - ani se vám nedivím - Wille, Kusty, Tony a další, že nemůžete najít ekvivalent, ani já nemohl a jednak z důvodu, že už opravdu potřebuji fungovat(škola, práce, zábava), druhak z důvodu, že už mě nebavilo číst fóra pořád o tom stejným, sem si "F"ko koupil (přes e-shop z důvodu 14denní lhůty na vrácení)..
Mám tu nižší konfiguraci a stejně jako tuším Da_Vinci sem se byl na něj předem podívat (kdo jste z okolí Brna, je v Mironetu, jinde ani Alza, ani EW ho nemají vystavený-zatím). Když jsem ho viděl poprvé (cca 1,5hodiny z toho půl hoďky s prodavačem, páč tam nikoho neměli, tak jsme kecali obecně o noťasích), byl jsem více než spokojen, pak následoval týden non-stop internetového bádání a toto pondělí jsem objel vše co je v okolí Brna a v Brně, abych se podíval ještě jednou na všechny dostupný noťasy osobně. A stejně jako Da_Vincimu se mi zdálo že "F"ko má ty barvy takové mdlé a chybí mu ještě jeden stupeň brightness. Ale věc druhá je ta, že tam mají i FW a i "F"ko ten vyšší (černý) model..S FW, se mi zdálo, že má displej větší kontrast a barevnost, byl takový jak ho všichni popisují-velice kvalitní,a opravdu, normalní "F"ko je krok zpět. Ale udivilo mne, že černá varianta s displejem matným byla opravdu otřesná.Ať už to dělal ten matt, nebo přílišná kontrastnost barev (bílá-žlutá) tak bez kalibrace bych ho nechtěl používat ani za 15tisíc. Celkový srovnání za ten den bylo pro mě to, že FW byl top co jsem viděl a hned za ním "F"ko (lesklé) a pak lehce odstupňovaný zbytek startovního pole , kde někde uprostřed zbytku bylo černé "F"ko :) ..Ke konci dne, sem se stavil ještě jednou v mironetu a potkal jsem se tam s borečkem co stál frontu na svůj objednaný monitor (bylo to nějaký "IPS"kový HP co měl do práce, že dělá grafika a webky) a viděl mě jak koukám na to "F"ko a říkal ať ho beru, že ho byli před 14dni koupit s kolegou v Sony Centru v Olympii a že je parádní, že ho má kolega na doma a na cesty (ehm, no, jako ok - 16,4 ale tak na cesty není,ale budiž) a pověděl mi něco o úhlu na koukání na to "F"ko a to jsem si také potvrdil. Když mi dneska došel domů, malinko mě zarazilo to, že abych měl barvičky všechny krásný tak ho mám v "úplně" otevřené poloze - jak jen to klouby dovolí, což mě zarazilo, neb přítelkyně notas otevíram mnohem méně a tátuv pracovní taky. Jenže druhou věcí je to ,že když sedím u stolu, mám VAIO v pohodlné vzdálenosti na psaní tak moje oci svírají 90stupnů úhel pohledu právě při plném otevření(mám 190cm, tak možná proto no). A když stejně tak otevřu noťas přítelkyně, nebo táty, tak jsou ve stejném úhlu už tmavější. V technologiích LCD se nevyznám, a taky se mi to poměrně těžko soudí, neboť jsem si vedle sebe dal Acer(za 13tis-1roky stary), MSI-(za23-2roky stare) a Lenovo, nové za 45tis a prostě "F"ko je nejlepší, ovšem s Full HD oproti 1300 a 1600 a 1400 je to jiné ....a když snížím u VAIA rozlišení není to už ono. Prostě "F"ko i tak vítězí. Ale to je jen rychlé srovnání, zatím do něj peru věci, takže to tak v oku nemám a je taky večer, takže zítra v dením světle více :)..
A jedna otázka opět na Metsna: nevíš jak má Sony postavená battery management? Neboť když jsem píchnul to "F"ko do sítě, tak mi svítila ledka ,že do baterky teče proud a jak se nabil na 100procent zhasla. Tak jestli se teď okruh nějak uzavřel a sosá to přímo ze sítě, nebo to valí nadále přes baterku (což ji ničí) ale prostě tím ,že je to na 100proc nabité ta ledka prostě nesvítí. A v yrychlosti jaké je nejlepší zacházení s baterií-jestli úplně nabit, pak vybit, nebo prostě mít pořád na síti a neřešit.
Opět díky a velké díky za předchozí odpověď(i)..
A zítra zase něco víc. btw: kdyby vás něco zajímalo, stačí pisnout, když budu moci a budu umět, kouknu se a napíšu..

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 05 bře 2010 22:23

Pekne postrehy, tak snad bude slouzit dobre :) To s tou baterii dela Sony ruzne (minimalne je to odlisne u Z a TX ktere ted mam vedle sebe).

Kazdopadne rad a doporuceni jsem cetl jiz mnoho, nerucim ze jsou vsechny na 100%, par z nich mam potvrzenych od tchana, "jehoz" firma ty baterie vyrabi :) Shrnul bych to takto:

- pokud ti notebook slouzi na obcasne prenaseni a nepotrebujes prilis baterie, zapni Vaio Battery Care...tak se baterie bude nabijet jen do 80% a vydrzi dele (popravde idealni pry je pouze 40%)

- pokud bude stale sedet na stole (pripadne po dlouhou dobu), vyndej baterii z nb, dej ji do ziplocku a do lednicky

- snaz se nevybijet casto baterii az do nuly (urcite nedelej zadne cykly, jak uvadeji nektere navody)


Toto samozrejme plati, pokud se s tim chces...ehm delat. Je fakt, ze original Sony baterie jsou predrazene (jako vsechno prislusenstvi), ale me predstava omezovani se mi nevoni, takze nabijim do 100% a vybijim do 0% :) Po roce a 2 mesicich kazdodenniho skoro celodenniho uzivani je na tom ma baterie takto:

Kód: Vybrat vše

Battery:Battery Information
Battery ID    Sony Corporation
Manufacturer    Sony Corporation
Serial Number    
Chemistry    Lion
Long Term    1
Design Capacity    59500
Last Full Charge    46190
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

BazzyQ1
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 04 bře 2010 21:34

Díky

Příspěvekod BazzyQ1 » 05 bře 2010 22:42

Někdy jsem až zaražen rychlosti tvých odpovědí, ale za to jsem rád, tedy děkuji a jdu k věci.
Předem fakt sorry, že jsem to omylem hodil sem a ne do vlákna o "F"ku, (hodím tam o tom info) ale svět překliků a úkliků je nevyzpytatelný.
Co se týče baterie, tak ano, Sony jsou velice předražené, tedy nemáš zkušenosti s nějakými neoriginálními? A druhá věc je ta, jestli by se to nedalo někde zjistit, jak to má právě ten můj noťas, když máš v rodině odborníky na slovo vzaté, nebo spíš jestli to nezjistí nějaká utilitka, neboť opravdu tchána otravovat nemusíš.
Jinak, pokud se k té baterii chováš, jak píšeš, tak se k ní budu chovat úplně stejně (úplně nabít, úplně vybít), protože to je po dvou letech vcelku příjemný výsledek.
btw: máš zapnuto Vaio battery care? jestli se ti teda nabíji jen do 80, nebo jak jsi psal do 100..
díky díky díky..


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů