Sony Vaio VPCEB1S1E/WI

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 24 úno 2010 23:01

to Tony22: ja o tomto modelu vím je tam dost dlouho a sleduju ho jelikož Ribon nemá ještě ujasněné specifikace.V UK je tento model s i7 620M a další nesrovnalost je grafika.Všimni si že uvádějí výrobce grafiky N-Vidia a potom typ Ati.I v těch ikonách pod obrázkem NB je uvedena také G-force FX.V UK je to quatro NVS 2100M což není žádnej zázrak.Takže vzhledem k nesrovnalostem a k tomu že se mi zrovna dvakrát moc nelíbí zatím na něj jen koukám.Je ale pravda že u nás je to 11H a v UK 11G
Krom toho pokud využiju UK tak už je lepší waio EB v konfiguraci kterou jsem psal výše.
4650 by mi nevadila je to dobré GPU,kdo říká stará... 330M je zrovna tak stará pouze zvednutá frekvence a 5650 ma v podstatě navíc jen DX11 a kde ho využiješ...snad později,ale to už nebude stačit výkonově takže ty efekty stejně budeš vypínat.To už je větší šance využití CUDA a PhysX v programech.

Tony22
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 02 úno 2010 11:53

Příspěvekod Tony22 » 25 úno 2010 08:41

Já jsem si toho všiml že tam mají nesrovnalost výrobce:Nvidia a typ:Radeon 4650, ale myslel jsem že to je jen přeťuk a platí,že je to ta ATi-na. No a dívám se, že v jednom CZ obchodě ho nabízí s tou NVS 2100M a rozlišenim 1366x768 :shock: tak jsem napsal do ribbonu jak to teda je doopravdy :? tak uvidím co mi napíšou :shock:
Jinak trošku změním téma na F versus EB oba mají processory na frekvenci 1066Mhz ale EB má GPU na 800Mhz a F na 1066Mhz.
Připadá mi že je na tom F-ko líp když jedou na stejné frekvenci :?
to Da_Vinci: ta konfigurace co jsi napsal by byla super, ale o tom si v CR asi můžeme nechat jen zdát, ale uvidíme...
Pořád mám nějak "strach" kupovat to v Anglii (kvůli případné reklamaci atd.) :(

Tony22
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 02 úno 2010 11:53

Příspěvekod Tony22 » 25 úno 2010 11:54

Tak mi už odpověděli z toho ribbonu a moje počáteční nadšení vystřídalo zklamání :cry: tecra bude 12.března a GPU bude ta quatro NVS 2100M takže se vracím v rozhodování mezi F-ko a EB-ko :?

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 25 úno 2010 13:56

nesmíš bejt tak zbrklej :D
Servis na dovoz z UK by měl být v pohodě.Jedná se podle Sony o záruku v rámci EU.
Nicméně i přes konfiguraci kterou jsem uvedl s EB mě stále nějak víc přitahuje eFko,která by mělo mít i pro o něco větší konstrukci lepší chazení a přeci jen větší LCD které je i přes to na výšku menší zhruba o 2,5cm než klasická 15"
Trochu nerozumím co píšeš o MHz to asi myslíš zběrnici či rychlost pamětí?Ale ta je stejná 1066MHz. Je jiná pouze s i7 1333MHz a i proto bych raději volil tohle řešení,které bude smysluplněší a víc to využiju než Ati 5650 na které si toho o mnoho víc nezahraju.

Tony22
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 02 úno 2010 11:53

Příspěvekod Tony22 » 25 úno 2010 15:45

:lol: jj, když já už měl takovou radost, že jsem konečně narazil na něco super (ale na druhou stranu kdyby tam dali tu ATi-nu tak jim nikdo nekoupí ty ostatní modely :D )
Jinak taky začínám víc tíhnout k tomu F-ku (a dost se jim povedlo to zap/vyp a zdířka pro napájení..designově fakt moc pěkný)
čekám že se někdě objeví nějaká recenze od CR majitele ale pořád nic :( a než bude recenze na EB to bude asi ještě doba :cry:
No vycházel jsem z http://www.notebookcheck.net/Comparison ... 130.0.html a myslel jsem rychlost pamětí...
Jo a už jsem viděl i černé EB na CR stránkách, ale nic tam k němu nebylo napsaný (jen mělo na konci Bj místo Wi a fotka) ale ted když jsem se tam díval tak už tam nebylo.. asi nějaký šotek či co :roll:

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 25 úno 2010 16:50

Pokud jsem to neprehlidl, tak to tady nepadlo .. proto jen doplnim, ze "quadro" je v portfoliu nVidie tzv. profi rada grafik, ktere (hlavne drivery) jsou optimalizovany pro aplikace jako CAD apod. a pokud nekdo resi hry, tak v tech maji tyto grafiky vykon obecne bidny (a ten trilobit co je v te Toshibe, ten uz tuplem a urcite neni "na hry" srovnatelny s tim co je v Fku). Stavet Quadro vedle "herni" grafiky nelze, je tam jiny cilovy zakaznik.

Tony22 píše:Jinak trošku změním téma na F versus EB oba mají processory na frekvenci 1066Mhz ale EB má GPU na 800Mhz a F na 1066Mhz. Připadá mi že je na tom F-ko líp když jedou na stejné frekvenci

Tohle spolu nema co delat. Nejakou vypovidajici hodnotu muze mit pomer taktu mezi sbernici CPU a RAM, kde je 1:1 obvykle lepsi reseni, ale grafiku do toho netahej, tam neni zadny takovy vztah.

MaxMix7
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2010 17:36

Příspěvekod MaxMix7 » 25 úno 2010 17:45

S obchody přímo od SONY mám stejné zkušenosti jako vy... Nicméně našel jsem jiný obchod kde ho měli skladem. Tak jsem si ho objednal, měl bych ho mít zítra, tak určitě zde napíšu nějakou malou recenzi...

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 25 úno 2010 23:38

Mimochodem objevily se nove specifikace ke vetsimu bratrickovi EB - EC:

VPCEC1S1E/BJ.CEK

Component Specification
Processor Type Intel® Core™ i5-430M Processor Processor (CPU)
Processor Cores Dual Core (2)
Processor Speed 2.26GHz CPU
Memory Size 4 GB (Gigabytes)
Memory Type DDR3
Hard Drive (HDD) 500 GB (Gigabytes)
Optical Drive Blu-Ray BD-ROM
Card Reader Built-in Card Reader
Display Size 17.3 inch Display
Display Resolution 1920 x 1080
Graphics Chipset ATI Mobility Radeon
Graphics Memory Shared Video Memory
Wired Network 10/100/1000 Gigabit Internal LAN RJ-45 connector
Wireless Wireless LAN 802.11abg Draft N
Warranty 1 year makers warranty
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 26 úno 2010 07:24

to Tony22: minimálně jeden majitel eFka už tu je takže není problém se ho na cokoliv optat já už jsem ho vyzpovídal problém je akorát že je to jeho první NB takže nemá s čím porovnávat :)
Frekvence pamětí GPU může být vyšší,ale ne musí to mít zásadní vliv pokud srovnáváš dvě rozdílné karty.Ale určitě to bude v některých případech rychlejší.Rozhodně malé plus pro 330M. Problém je že nikdy nevíš jaké takty nakonec v tom NB budou.Výrobce může mít pro sebe upravené takty kvůli spotřebě a zahřívání-zaručeně nebudou vyšší :)
Naposledy upravil(a) Da_Vinci dne 26 úno 2010 07:52, celkem upraveno 1 x.

Tony22
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 02 úno 2010 11:53

Příspěvekod Tony22 » 26 úno 2010 07:47

No já vím, že quadra jsou dělané vyloženě na CAD aplikace, ale s vyššími řadami se dají hrát i náročnější hry (to samzřejmně neplatí pro tu 2100M)
to Whill: takže tím jsi chtěl říct že v F-ku je poměr mezi sbernici CPU a RAM lepší (ale když píšeš obvykle tak tomu rozumím jako že neznatelný? :oops: )
to MaxMix7: skvělý :wink:

Tony22
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 02 úno 2010 11:53

Příspěvekod Tony22 » 26 úno 2010 07:51

to Da_Vinci: fakt? a na které niti jsi ho vyzpovídal? Nebo napiš Tvoje pocity z toho co jsi se dozvěděl :P

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 26 úno 2010 07:58

tak pokud čteš pozorně tak se objevuje na niti o eFku nicméně jsme v kontaktu přes souromé zprávy.Ono je to značně subjektivní zvlášť od někoho kdo neměl nikdy NB a nevím co tě nejvíc zajímá v podstatě ho ještě testuje takže jen z prvních dojmů a to co mě zajímalo to vypadá v pohodě.
Jinak jsem ještě doplnil předchozí příspěvek :)
Whill tím chtěl asi naznačit že vyšší takt sběrnice by byl znatelněší na výkonu než takt pamětí GPU

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 26 úno 2010 15:52

Znovu k tem taktum, protoze jsem nebyl vubec pochopen ;-) ... pokud dobre ctu, Tony22 na svem odkazu na notebookcheck.net narazel na to, ze grafika v F ma takt pameti 1066MHz, kdezto v EB 800MHz a dle toho co dale napsal, jsem podle mne spravne vyrozumel, ze se snazi hledat VZTAH mezi touto frekvenci pameti grafiky a frekvenci sbernice CPU (pripadne systemove RAM) - viz. "Připadá mi že je na tom F-ko líp když jedou na stejné frekvenci" (tzn. sbernice CPU, RAM i pameti grafiky na 1066). Ja jsem pouze chtel uvest na pravou miru, ze tam zadny takovy vztah vubec neni, cili je zcela jedno, ze F ma grafiku s pametmi taktovanymi na 1066 a EB je ma na 800, klidne muze byt graficky subsystem s nize taktovanymi pametmi vykonnejsi, je to zalezitost ciste dane grafiky jak ona spolupracuje se svou pameti, neni tady vztah k nicemu dalsimu. Jediny vztah je prave mezi frekvenci sbernice CPU a systemove RAM ... toto ma smysl srovnavat a je vhodnejsi pomer 1:1 pro optimalni vykon ale s temito takty uz nema smysl dale srovnavat takty pameti grafiky. Dulezite proste je, ze jak F tak EB maji RAM na 1066, coz je maximum sbernice i5 a tudiz jsou na tom oba modely stejne (dobre) ... takt pameti grafiky do toho uz nema smysl tahat, neni tam souvstaznost a proto je jedno jestli je jejich takt stejny, mensi nebo vetsi, o vykonu a optimalnosti reseni to nerika naprosto nic.

Metsn: Diky za info ohledne EC ale je skoda, ze nevime nic primo od Sony (nebo vime?) .. a ted jeste clovek aby hadal co se doveze do CR a co ne :lol:

U_Phone

Příspěvekod U_Phone » 26 úno 2010 23:43

Zdravím, tak už ho mám druhý den, tak sem postnu nějaké zkušenosti. První dojmy ​- víko notebooku není bílé, ale stříbrné. Bílá je klávesnice a oblast okolo touchpadu. Zespoda úplně černý. Nemá kloubové uchycení LCD, takže čudlítko na zapínání je nad numerikou. Klávesnice je suprová, trochu mě však mrzí krátký levý Shift. Tělo notebooku se vůbec neprohýbá ​- velmi kvalitní plast. Víko LCD však tak pevné není, ale oproti jiným značkám je to mnohem lepší. Panty jsou tuhé tak akorát. Zvuk jsem zatím nezkoušel. Co trochu zamrzí je absence BluRay. Co mě dále mrzí je absence LED displeje. Na baterii, moc dlouho nevydrží. Ukázal mi 1h a 30minut v 2D, ale zkusím ještě zkalibrovat baterii. Teploty na CPU a desce okolo 50 stupnů v 2D, teplota grafiky zatím neměřena. V případě dotazů klidně pište;​-)

Výsledky testů:
HD Tune čtení (500GB Toshiba MK5065GSX) - min 32 MB, max 79,4 MB, av 57,8 MB; acces time 17,5 ms; burst 92 MB; CPU Usage -1%

3D Mark 06 (1366x768, bez vyhlazování a anti. filtrování) - 6606 bodů

W7 hodnocení - CPU 6,7; RAM 5,8; GK 6,7; HDD 5,7

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 27 úno 2010 09:04

Whill píše:Metsn: Diky za info ohledne EC ale je skoda, ze nevime nic primo od Sony (nebo vime?) .. a ted jeste clovek aby hadal co se doveze do CR a co ne :lol:


Moc brzy, jeste nebylo nikde oficialne predstavene. Nu coz, s EB to bylo z pocatku stejne ;)

Jinak prvni zakaznici v US jiz dostaly prvni kusy EB s FullHD...zrovna vcera jsem jednomu pomahal s cistou instalaci. Subjektivni pocity zatim dobre, i kdyz nemaji moc srovnani....jeden z nich mel predtim nb Acer ;)

U_Phone píše:Zdravím, tak už ho mám druhý den, tak sem postnu nějaké zkušenosti. První dojmy ​- víko notebooku není bílé, ale stříbrné.


Takze ten lid neni tento?

Obrázek

Obrázek

Mimochodem, ty mas tu verzi s 1366x768 rozlisenim, ze?
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů