SONY VAIO VPCF11M1E/H novinka s core i5

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 10 bře 2010 05:18

já už vím během měsíce o 3 lidech kterým to píská od HDD to ti nepřijde časté na to že moc lidí to tady ještě nekoupilo? mě tedy ano

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 10 bře 2010 09:48

Whill píše:Metsn: Ja v tom, ze je nejake piskani u notebooku caste, s autorem toho postu nesouhlasim, tohle slysim poprve. Jinak muze to byt cokoli ... zvlast, kdyz to clovek neslysi, tezko soudit. Problem to bohuzel neresi. Kazdopadne jsem zvedav co nam poreferuje modan, jakozto dalsi vlastnik, at uz o piskani nebo cemkoli jinem, at zase mame co resit, problemu neni nikdy dost :lol: ... presto by mne uplne ze vseho nejvice potesilo, kdyz vubec zadny problem mit nebude.


Proto jsem tu informaci podal zcela nezaujate. Take nemam rad lidi, co mne presvedcuji o necem mem, ze je to ten a ten specificky problem, ackoli ja jsem si jist ze neni :) Problem je, ze nevim jak ty, ale ja jsem jeste moc iX notebooku nevlastnil (zadny).

Pro mne by to znamenalo dost znacne zklamani, pokud by se obdobny problem vyskytoval i u EB. Vzhledem k tomu ze mam usi dost citlive a zakladam si na zcela tichem notebooku, tak by mne neovlivnitelne piskani dost stvalo.

Da_Vinci: Problem neni v poctu, ale v tom ze vsichni lide, od kterych jsem cetl o tomto problemu, jsou z CR. Na NBR jsou desitky, mozna jiz stovky majitelu...ale podobny problem jsem tam nezaregistroval. Mozna je to nekde skryte v klubu vlastniku F, ale pri obcasnem procteni tohoto vlakna jsem to jeste nevidel. Coz je vzhledem k tomu, ze mi to prijde jako problem pomerne velky (minimalne stejny jako s tou zpetnou vazbou mikrofonu), prinejmensim zvlastni.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 10 bře 2010 18:40

Metsn: Rovnez jsem zadny iX nevlastnil, nicmene jsem se to snazil rozebrat na zaklade predlozenych informaci, prislo mi skoda ten post neokomentovat ... ciste z duvodu uvahy. Jinak pro mne je to pochopitelne take problem, rovnez slysim kde co.

Da_Vinci: Psal jsem to obecne, ne ve vztahu k Fku. Slo mi o ten anglicky post, co zde hodil Metsn a tam dotycny pise, ze nejake piskani je pry caste u spousty notebooku ... tohle je to, s cim nesouhlasim a kdyby to tak melo byt, tak chci vedet, co to je za vyrobce abych se mu obloukem vyhnul, protoze zrejme neumi navrhnout desku plosnych spoju. Autor postu to zaroven popisuje jako neco normalniho a prisuzuje to zrejme modernim Intel CPU, kde uz logiku nevidim vubec (viz muj post z 09.03.2010 23:35, kde jsem popsal, proc si to myslim).

Jeste jedna vec ... pokud to tady 3 lidem na foru piska teda evidentne od disku, jak pise Da_Vinci (ja to nevim, pres PM jsem s nikym nemluvil a naposled BazzyQ1 psal o tom, ze to slysi v oblasti od HDD az po mrizku, cimz jednoznacny zdroj neurcil) ... tak pokud to teda tolik lidi slysi od disku, tak kdo s nima o tom hovoril a ma na ne kontakt ... nemuze jim navrhnout aby kdokoli z nich zkusil ten disk aspon vytahnout a zapnout ten vergl bez nej? Treba bychom se konecne i neco pouzitelneho dozvedeli a pokud to tim bude, tak 3x hura, hned to kupuju a disk hazu z okna.

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 10 bře 2010 20:19

Whill: Ja myslim, ze tim ten dotycny myslel to, ze je to pomerne casty problem u notebooku s novymi iX procesory. Ty procesory jsou stale nove a zda se, ze at uz je chyba na strane Intelu, ci vyrobce nb, nejake chyby se jiz nasly. Napriklad uz jednou zde probirane orezani RAM, ktere se (prozatim) pripisuje tomu, ze je automaticky prirazena IGP v novych iX procesorech, ackoli ty notebooky prepnuti na ne nepodporuji. Je to zvlastni, ale prozatim jsem se lepsiho vysvetleni nikde nedokoumal.

Jinak kdyby to byl disk, tak by to asi bylo nejlepsi reseni a take by to davalo smysl, proc se ten problem muze objevovat jen oblastne. Sony totiz bezne v ruznych zemich pouziva HDD ruznych znacek.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 10 bře 2010 21:14

pískání se už projevilo u mnoha ntb různých značek a důvody byly různé:
HDD, ventilátor, napájecí obvody, napájení pro podsvícení klasických displejů ( při sníženém jasu ), ale i třeba procesor ( i když Amd )
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 10 bře 2010 21:21

Metsn: Pise tam "modern" cimz explicitne neuvadi iX, navic dale zminuje, ze je to snad patrne pri zmene voltaze a speedstep a podobne technologie se pouzivaly uz u C2D a starsich. Jinak jasne, mohl chtit proste naznacit souvislost problemu s novymi iX, to nepopiram. Nicmene to nijak nevyvraci co jsem napsal a sice, ze osobne vidim problem na strane vyrobce notebooku nikoli na strane Intelu. To s tou RAM jsem postrehnul a dosavadni vysvetleni vidim jako doceela logicke. Zrejme bude stacit novy BIOS, popripade mozna i jen drivery chipsetu.

Ohledne osazovanych disku ... moc to nesouvisi, ale v FW jsem mel cosi co se hlasilo jako Fujitsu - popravde nevim (a nehledal jsem) jestli Fujitsu dnes dela nejake disky, vycetl jsem to v Everestu, tudiz to nemusi byt pravda, podle vendor kodu jsem to tehda bohuzel hledat nezkousel.

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 10 bře 2010 21:27

Souhlas, muzeme jen spekulovat a doufat, ze naprava bude. U Sony to neni nikdy jiste... ,(

Jinak Fujitsu disky delalo, ale od prvniho rijna 2009 prodalo svou HDD divizi Toshibe, takze disky Toshiba jsou nyni vlastne i Fujitsu...aby tech zmatku nebylo malo :D
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 10 bře 2010 21:27

Fujitsu nedávno ukončilo výrobu disků a nechalo to na Toshibě.. nicméně jsou v oběhu a dlouho budou
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 10 bře 2010 23:28

Prave mi se zdalo, ze je kdysi delali ... Diky Metsn a djmicho za odpoved ve vasich synchronizovanych postech :lol:

Kazdopadne opravdu by bylo dobre, kdyby nekdo s piskajicim Fkem z jinych duvodu, nez ktere resi ten postup od Sony ... vytahl zkusmo HDD, at vime zase trochu vice na cem jsme ...

//EDIT: Z diskuse na CZC k tomu drazsimu modelu s i7:

Vpc81 píše:Mám taktéž nedávno koupený nový tohle vaio a postřehy podobné jako Cvokino.
Pískánání je dvojí
jedno dělá levý reprák. Je pravda, že to vazbí s mikrofonem. právě jsem ho vypnul a je klid.
A to druhé vychází z nitra, nevím co to může být. Každopádně co je tohle u tak drahé věci za nesmysl!?
Otáčky chlazení taktéž kolísají a pokud se trochu zatíží tak je to hukot. Bohužel cena za výkon.Nejsem úplně znalec, ale u kohokoliv jsem viděl nadupanější notebook, tak to hučelo víc. Když si uvědomím, že předešlé HP nebylo slyšet takřka vůbec, ale taky bylo pomalejší.
Jinak obraz super a celkově si nemůžu stěžovat.
To hučení kolikrát v zápalu práce nebo podobnýho boje nevnímám.

Ulysses
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 11 bře 2010 10:10

Příspěvekod Ulysses » 11 bře 2010 11:08

Zdravím, neodolal jsem po přečení tohoto threadu nenapsat
Před pár dny jsem si pořídil variantu s i5

Ohledně zvuků jsem došel následujícímu (čistě osobní závěry):
Vazba od mikrofonu - vysoký pískavý zvuk - opravdu tam byl a návod od sony fungoval.
http://genesis.sony-europe.com/instrane ... PCF11M1E_H
Další zvuk - připodobnil bych ho bzučení o nízké intenzitě - je asi nejvíce slyšet v okolí levé horní strany ntb. Je to takový typ zvuku, který hodně často vydává elektronika zařízení. Možná i samotný procesor. Napadá mě ještě, že by to mohla být zbývající vazba od mikrofonu, řídil jsem se zatím jen návodem a ovladače nepřeinstalovával.
A ten poslední - doslova připomíná meluzínu, vítr proudící skrz komín nebo škvíru, zahvízdání o vysoké frekvenci - V tomto případě mám spadeno na ventilátor ntb. Při maximálním zatížení je to v pořádku, ventilátor jede na plný výkon a intenzita zvuku jeho práce je stabilní. Zvuk meluzíny se ozývá takřka vždy při snižování otáček ventilátoru, klesá přitom frekvence i intezita tohoto zvuku.

Naposledy mám při nízkém výkonu větráku pocit, jako by jeho chod ovlivňovala práce HDD, nezdá se mi být v stabilních otáčkách. Vysvětlením by mohlo být odbočka napájení společná pro HDD i ventilátor, ale to se mi nezdá.

Už si připadám jak magor, když pokaždé když k ntb přijdu, tak poslouchám kde co jak a proč zní. Za chvíli budu slyšet asi i trávu růst :D

Jinak problém s těmihle "zvuky" uvádejí lidé pro tuto sérii i na jiných forech, jak na am tak i eu.
Tady je link pro sticky post serie F11, jsou tam i sáhodlouhé thready, ale to už ať si případně každý pročte/najde sám:
http://forum.notebookreview.com/showpos ... count=5534

Obecně nakonec všichni lidé v těchto forech se obrátili na sony a po zásahu servisu u některých problém zmizel a někteří to k nim posílají na potřetí.

To jak jsou tyhle zvuky "přežitelné" je také spekulativní a záleží na dispozicích každého z nás. Osobně, obvykle s ntb pracuji v tichém prostředí a příjemné moc nejsou, hlavně mám tendenci se na ně soustředit :?

Jinak krom těchto problémů musím říct, že je to supr ntb, byla tu sice otázka vyššího poměru cena/výkon, ale přemohl jsem se. Každopádně sám ještě nevím, jestli za něj budu bojovat nebo ho do 14 denní lhůty vrátím zpět.

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 11 bře 2010 12:20

Dik za info, ten post na NBR je take moc pekny. Je to skoda, clovek by si rekl ze u tak velkeho notebooku by nemel byt problem zpetne vazby mikrofonu, nekvalitniho chlazeni ci spatne navrzene mb. Zvlaste kdyz se zda ze odstranily problemy vnejsiho designu FW. Navic kdyz si clovek uvedomi, ze stejne hardwarove specifikace ma 13" prcek Z.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 11 bře 2010 13:01

táák super a co teď... :) :(

Aksnog
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 bře 2010 15:47

Příspěvekod Aksnog » 11 bře 2010 16:15

Da_Vinci píše:táák super a co teď... :) :(


Zdravim, abych se uvedl do oběhu multitéma SONY VAIO VPCF11M1E/H, chystám(chystal) se ho pořídit. Necelé 3 roky jsem používal asus A7Tc se 17'' palc. LCD v té době, kdy jsem za něj dal cca 37000,- Bohužel chyba!!! Po 1 roce 1.reklamace (vymena MB a opt. mechaniky). Rok a půl byl klid, jen AMD topilo :roll: . Po vypršení záruky se objevil problém s pískající součástkou na MB (později jsem zjistil, že se tón a jeho intenzita mění na závislosti "toku" dat eth kartou) a 2 měsíce na to kleknul. V servise povidali deska, takze jít na skálu a bye bye asus (aušus) :) Každopádně nechci tu spamovat a ještě mluvit o asusu. Jen se podělit o zkušenost.

Každopádne 16 stránek zajímavých a obohacujících příspěvků mi vtisklo do mysli otazník: počkat si na další várku Fka či si vybrat jinou značku. Problém nepříjemného tónu zde může být na MB notebooku(jak se zde šíří zvěsti o jednotlivých součástkách) či HDD (HDD se dá nějakým způsobem vyloučit, proto se přidávám k Whill: Zkuste někdo, kdo vlastní tento typ SONY VAIO vyměnit HDD, byť jen na chvilku
:wink: )

Da_Vinci: teď jen čekat na další zkušenosti ;)

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 11 bře 2010 16:35

Sony dela refresh svych notebooku skoro kazde tri mesice. Jde o to, ze se vetsinou jedna spise o zmeny CPU/HDD/... Neni jiste ze pristi refresh bude bezchybny. Ackoli jsou pro mne ruzne zvuky jiste deal-breaker, tak stale je to precijen prijemnejsi nez prehrivani, mekke plasty, spatne podsviceni, horke casti na dotek apod, ktere se vyskytuji u dalsich multimedialu. No kazdopadne, snad se brzy najde reseni.

Jsem zvedav, jestli se neco podobneho vyroji i u EB serie. Zatim se zda byt vicemene bezproblemova.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 11 bře 2010 17:19

Jak se pta Da_Vinci ... co ted? Ted si dame Deli :lol: :? :x Mam skoro pocit, ze nic jineho nam uz snad ani nezbyva.

Opravdu nekdo zkuste vyhodit ten disk a zapnout to, vyloucime tim kdyztak aspon jednu vec, bylo by dobre to vedet. Nemusite tam ani davat druhej, rozebehne se to i tak. Treba Ulysses vypada, ze je v poslouchani tech zvuku uz zbehly - ani se ti nedivim clovece, vis jak ja hledal vadne pixely u toho svyho nestastnyho FW, az mi malem oci vypadly, taky jsem si pak pripadal uz jak certifikovane pako.

Metsn: No nevim jak ostatni multimedialy, ale ani treba FW nejak moc tvrde plasty nemelo, zvlast vedle touchpadu mi to pruzilo jak blazen, kdybych se vic zasnazil palcem, treba by byla i dira .. snad hlavne to chlazeni bylo dobre a podle toho co popsal BazzyQ1 tak by tomu mohlo byt stejneu i lowF. Jinak mozna Sony dela refresh co 3 mesice ale nevim jestli je s tim spojena i obmena modelu napr. v CR, za to bych krk nedal protoze mnohe v minulosti hnily v nabidce docela dlouho. EB/EC bohuzel chybi FireWire coz me trochu vadi a dale mi vadi, ze FHD verze je zrejme jen v lesklem provedeni. Jestli me bude Sony jeste dale takhle trapit, tak se nastvu, koupim Aušus http://www.asus.as/asus-n71ja-ty034x-17 ... v-w7p.html a budu mit klid. Nechci, ale i ja mam nejaky prah trpelivosti.


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti