SONY VAIO VPCF11M1E/H novinka s core i5

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Vaio*
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 dub 2010 18:45

Příspěvekod Vaio* » 23 dub 2010 09:27

@Da_Vinci
To máš pravdu, přehlédl jsem to.
Ta mnou uvedená úspora 8.000 Kč je tedy pro toho zajímavá, kdo by chtěl matný Premium Display, což u Core i5 nebo i3 není bohužel možné a také šasi nejvyšší řady - ale vystačí si s 320GB HDD a 4GB RAM.
Myslím si, že i tak je to alternativa, o které stojí za to přemýšlet.

Navíc, jak z diskusí v N vyplývá, u konfigurovaných je jistěší, že to bude novější aktualizovaná výroba s jiným větrákem a event. základovou deskou bez pískotu a ne starší neprodaný NB z nějakého skladu z první várky. Protože se domnívám, že SONY asi nestáhl všechny předvyrobené VAIO ze všech skladů, aby je poctivě reparoval ale riskne to, až když se potrefený klient ozve.

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 23 dub 2010 15:02

jasně výhoda je hlavně v té konfiguraci,ale jistotu že bude už notebook OK nemáš a navíc u nás záruka v rámci EU je pouze 12 měsíců což mě moc netěší,takže zase nevím už jsem to chtěl objednat...

Vaio*
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 dub 2010 18:45

Příspěvekod Vaio* » 23 dub 2010 15:50

Mám ten samý problém, proto vyčkávám, až v květnu, červnu přijde modifiková řada F21...kdyby nebyl ten problém s větráky a pískotem, vůbec bych ani neváhal ani nečekal a už by byl doma.

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 23 dub 2010 16:13

a to máš někde potvrzené že to bude přímo i označené F21? to budou asi i jiné změny něž jen úprava ventilátoru a desky ne?

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 24 dub 2010 10:16

Vzhledem k tomu, ze to bude jen refresh, tak se toho moc ocekavat neda. Vetsinou jen vetsi HDD, jina barvicka apod. Dost casto to nemusi ani znacit, ze budou opraveny stavajici problemy. Pokud by clovek nekde sehnal service manual, tak tam by to zjistil, protoze jsou tam zmeny mezi jednotlivymi refreshy napsany.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Vaio*
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 dub 2010 18:45

Příspěvekod Vaio* » 24 dub 2010 10:44

Diskutovali o tom v jedné forum nedávno v Německu - prý tak jako předchozí moder FW začal s číslem 11, byl modifikován až do 55...SONY ale nic oficiálního nepotvrdil...

Zajímavý je nový test *MAC 15" nyní také s Core i7, který zahřívá a hučí více než VAIO, takže nejen SONY má problémy s novýmy procesory a jak zkrotit zahřívání. (*MAC byla moje alternativa.)

Co se týká toho pískání z desky, je specifický problém VAIO.
Můj osobní názor je, že technici musí nějak zvládnout obojí jinak by na tom SONY nejenže mělo velkou újmu na image ale také rozsáhlé vícenáklady, které musí platit fimám, co za ně přebírají reparatury a vícenáklady na poštovné - ale zřejmě to bude trochu trvat, než bude vše 100%

Nezbývá 1) buď risk a koupit - nebo 2) ještě vyčkat.

PS. V příštích dnech očekávají někteří v N nově konfigurované F11 a podělí se s informacemi.

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 25 dub 2010 10:24

OK díky za info tak se kdyžtak ozvěte hned jak budete něco vědět...mohli by zaměnit i grafiku :)

Vaio*
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 14 dub 2010 18:45

Příspěvekod Vaio* » 27 dub 2010 22:39

Přidávám volný překlad z dnešní diskuse jednoho zoufalého bývalého majitele F11 Premium z první várky, zakoupeného v obchodě, (žáden konfigurovaný)
Přesto si ale koupí ten samy nový F11 ale z nové serie.
I ti, co mají už F11 a je bez závad, jsou s ním všichni do jednoho nadšeni.


HDfred:

Pro všechny, kdo ještě věří tomu, že se F11 vydaří:

1. Měl jsem koupený Sony Vaio VPC-F11Z1E/BI Premium Black

2. Byl po pár dnech - kvůli třem různým nedostatkům - v opravě u Teleplanu celkem šest týdnů (pískot , ventilátory, vadná klávesnice)

3. Stále jsem od nich opakovaně dostával nové termíny, kdy budou dodány díly - znovu a znovu se posunoval termín dál a dál, atd. .....

4. Potom, když jsem konečně mluvil přímo s vedením Sony, byl stáhnut VAIO z opravy a můj místní prodejce mi vrátil peníze.

5. Ptal jsem se někoho přímo od Sony, zda má smysl kupovat stejný přístroj znovu, dostal jasnou odpověď: NE! V současné době neexistuje způsob, jak dostat tyto chyby pod kontrolu, další potíže jsou s dodavateli.

6. Proč existují stále lidé, kteří věří, že dostanou nějakým zázrakem bezchybný VAIO?
Nechápu, jak stále můžete mluvit o cenách (poz. HDfred naráží na diskusi, kde diskutující upozorňují, že někteří prodejci – ne Sony – nabídli F11 už o ca. 200€ levněji) Já bych nechtěl tento NB ani zadarmo!

7. Pro optimisty: Bych jim jen doporučil nákup ochranných sluchátek proti hluku, a přivázat NB na stůl, protože někdy dělá dojem, že ho větráky chtějí nadnášet.

8. V kalend. týdnu 26/27 má vyjít nová lineup (série F12), počkám si na ni a možná dostanou už lidé od Sony tyto problémy pod kontrolu.

9. Nadále přeji hodně radosti s vašima F11 Premium značkovými Sony notebooky.

swejk21
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 10 úno 2010 14:40

Příspěvekod swejk21 » 28 dub 2010 12:33

Je to teď trochu mimo a vím, že se psalo, že fólie proti odlesku jsou na nic. V novém čísle Chipu jsem narazil na tohle, co na to říkáte?
http://www.ulozto.cz/4670955/antireflex ... -notas.pdf

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 28 dub 2010 15:41

Vaio*: díky za další postřehy,ten refresh jsem čekal trochu dřív...

swejk21: já folie nezatracuju i když na notebook jsem je ještě nepoužil(nebylo proč), ale už jsem jich pár otestoval na mobilu a vím že existují velmi dobré které zlepší čitelnost na slunci a ještě chrání a taky velmi špatné které po pár dnech zahodím.
Tohle vypadá velice slibně už jen to že je too od 3M,takže díky za TIP a když budu donucen určitě ji vyzkouším i za cenu snížení jasu.

klayman
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 15 srp 2006 23:45

Příspěvekod klayman » 29 dub 2010 17:02

Tak na Sony UK nejenže stále probíha akce na blue-ray vypalovačku zdarma ale teď k tomu ještě přidali zdarma upgrade na 500 GB HDD/7200ot. A u nás stále nic. Nevím proč u nás také nezavedou konfigurovatelné notebooky. Klidně bych si na něj i pár týdnů počkal. Stačilo by kdyby se to vyrábělo a posílalo z Anglie a jen by tam plácli českou klávesnici a windows. Asi napíšu výhružný dopis na Sony CZ. :evil:

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 01 kvě 2010 03:36

Vidím to stejně. Tady na foru ve vláknu o éčku někdo psal, že si objednal ze Sony UK a že mu to doručí Sony za 600 Kč do Čr.
Vzhledem k cenám jaké jsou na Sony UK a možnostem konfigurace se mi to zdá lákavé.
Uvažuju, že si objednám éčko sedmnáctipalcové.
Počeštit W7 by údajně neměl být takový problém.
Nevím přesně jak je to se zárukou. Na Sony UK píšou, že po registraci nabízí zdarma opravu hardware na cestách mimo Evropu.
Jak je to se zárukou v rámci Evropy nevím.
Dole v článku je oficiální stanovisko od Sony z kterého mi vyplývá, že na notebook zakoupený v EU se vztahuje záruka i v Čr.
Standardně tedy jeden rok viz EU. Nicméně na Sony UK lze přikoupit záruku až na čtyři roky.
http://technet.idnes.cz/se-zarukou-na-e ... rdware_vse

largo
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 21 úno 2010 21:32

Sony Vaio VPC-F11Z1E/BI Premium Black

Příspěvekod largo » 02 kvě 2010 13:08

Zdravím,
od včera som majiteľom horeuvedeného.Kúpil som ho napriek tu deklarovaným problémom s hlukom a pískaním, čo sa spočiatku potvrdilo.Ntb neskutočne protivne pískal a ventilátor neprestajne hučal.Všetko sa však zmenilo po nainštalovaní Mandriva linuxu(popri win7), hluk a piskot naraz zmizol, v linuxe je tichý, len obbčasné šumenie HD. Na moje prekvapenie hluk ustal aj vo win7, aj keď sa tam častejšie spustí ventilátor.
Tak isto som rozmýšľal o vrátení, ten protivný piskot sa nedal dlhšie vydržať, ale teraz celková spokojnosť. Pravdepodobne teda pôjde o softwérový problém správy hardvéru-neviem, nie som odborník.

marian22
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 20 bře 2010 20:36

Příspěvekod marian22 » 05 kvě 2010 10:48

Ja som sem písal niekolkokrát,že s F11/low/ som plne spokojný.Kupil som ho v e-shope v Bratislave.Na kartonovem obale vidno firmy /všetko Czech /:AT Computers a.s. Ostrava potom fy KASSA.cz,Políčany okr.Kutná Hora,dalej štítok s čarovym kodom /POS UTILISATEUR/,ktorý je prelepený zelenym kružkom.
Vzkaz Metsnovy:Krome jineho bylo treba ješte proinstalovat Explorer64b na 32b.
Pozn.Nešli stahovat programy z net-u Ahoj-te...

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 05 kvě 2010 15:19

to petula 11:
záruku si sice přikoupit můžeš,ale u nás ti bude platit pořád pouze rok.Jelikož ty dva roky jsou pouze dle našich zákonů a ty ho koupíš jinde. Tady už je to spíš o Sony domluvě a jeho serioznosti. Mě odepsali to co ti ted píšu.Nejhorší je,že pokud se chceš na něco zeptat v servisu tak v podstatě nemáš šanci pokud výrobek nevlastníš.Prostě debilita na entou.

BlueRay není v akci jen HDD to byla asi jen chvilková chyba.

To s tím Linuxem bude jen podivná náhoda.


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů