baterie+vetracek u cw1s1e

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
ld
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led 2010 13:54

baterie+vetracek u cw1s1e

Příspěvekod ld » 02 led 2010 14:56

ahoj, velmi bych si chtel koupit tento notebook, potrebuji jej zejmena na delani hudby /protools/, procitam tedy vsechny mozne recenze a take diky nim mne u nej zneklidnilo par veci. kdo s timto notasem mate jiz zkusenosti, budu rad za prispevek.

a/ vetracek je pry porad v chodu - je tomu opravdu tak a jak je hlucny?
b/ slaba baterie - pry se rychle vybiji Very Happy a pomalu nabiji, navic se pry vybiji, i kdyz je notas vypnuty...

dekuji, budu rad za kazdou radu, diky temto "nedokonalostem" se divam jeste na lenovo sl410, ktery ma treba lepsi procesor /vyssi frekvence/, ale preci jenom, toto sony cw1s1e mne zajima vic..

ld

Turek777
píše často
Příspěvky: 144
Registrován: 01 črc 2009 02:01

Re: baterie+vetracek u cw1s1e

Příspěvekod Turek777 » 03 led 2010 15:26

ld píše:a/ vetracek je pry porad v chodu - je tomu opravdu tak a jak je hlucny?

Větráček se opravdu točí pořád ale při nízké záteži skoro není ani slyšet
Při výší zátěži už slyšet docela jde ale není to zas nic tak hrozného...
(zase má ale docela nízké teploty (idle: kolem 40°, v plné zátěží nepřekročí 70° CPU i Grafika)

ld píše:b/ slaba baterie - pry se rychle vybiji Very Happy a pomalu nabiji, navic se pry vybiji, i kdyz je notas vypnuty...

S tímto bohužel musím souhlasit

----------
Ale ještě musím poznamenat že pokud chcete tento NB na hudbu, musím říct že jsem nespokojený se zvukovou kartou (slabý výstup, kvalita řekl bych i hrozná - budu si kupovat externí)

Když porovnám zvuk mého bývalého Aspiru a tohoto Vaia, tak je u tohoto Vaia znatelně o dost horší
Sony Vaio CW1S1E & Thinkpad X200

ld
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led 2010 13:54

Příspěvekod ld » 03 led 2010 16:20

moc dekuji za odpoved.

ta baterie tedy mrzi, je slaba, a obavam se, ze vymena /koupe nove /silnejsi vyjde zbytecne draho..

dekuji i za pripominku ohledne hudby, resp. zvukovky - mate na mysli zvukovku ci repracky? - pouzivam samozrejme externi zvukovku..

budu se tedy muset rozhodnout, jestli nejit spise do toho lenova sl410 ci do toshiby u500..

Turek777
píše často
Příspěvky: 144
Registrován: 01 črc 2009 02:01

Příspěvekod Turek777 » 03 led 2010 16:43

mel jsem na mysli zvukovy vystup, o reperackach radsi ani nemluvim :D

Jo a jakou máte tu externí zvukovku? Nevím kterou koupit...
Sony Vaio CW1S1E & Thinkpad X200

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 03 led 2010 16:53

ld:
ano, Sony baterie jsou asi nejdražší, Jsou klidně schopni chtít za 6článek 5k.
Jestli chceš delší výdrž, proč potom vybíráš notebook se silnou grafikou, když ji nepotřebuješ?
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

ld
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led 2010 13:54

Příspěvekod ld » 03 led 2010 17:04

2 turek777:

m-audio firewire audiophile.
nevim, jaky chcete zvuk a vlastne jsem tuto oblast ani moc nezkoumal. svou zvukovku jsem kupoval jako polo-profi jako bundle s domaci verzi profi softu protools...

2 alfah4ns:

a/ co se tyka grafiky, zde si opravdu nejsem jist svym vyberem. ale mimo obcasneho shlednuti filmu hledam neco na upravu fotek /photoshop/ i a do budoucna i videa (ale do toho opravdu jeste nevidim, ale napr. kdybych mel apple, rad bych zkusil soft final cut)

b/ kdyz potrebuji vykonny a stabilni ntb, 13-14" dobre znacky s dobrym servicem kolem 20-25k, jde to snad i bez dedikovane grafiky?

zde se rad poucim.
mymi dalsimi favority jsou, jak jsem se jiz zminil, lenovo sl410 ci toshiba u500..

dekuji.

Turek777
píše často
Příspěvky: 144
Registrován: 01 črc 2009 02:01

Příspěvekod Turek777 » 03 led 2010 17:14

ld píše:2 turek777:

m-audio firewire audiophile.
nevim, jaky chcete zvuk a vlastne jsem tuto oblast ani moc nezkoumal. svou zvukovku jsem kupoval jako polo-profi jako bundle s domaci verzi profi softu protools...


vypadá dobře, ale myslím že na domácí poslech je to asi zbytečné...

Asi si budu kupovat Asus Xonar U1, co jsem se četl tak prý na "kvalitní" domácí poslech stačí
Sony Vaio CW1S1E & Thinkpad X200

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 03 led 2010 18:00

ld:
photoshop - cs3 tahá vše přes CPU, cs4 už sice má nějaké funkce na pomocné výpočty pomocí GPU, ale moc od toho nečekej.
tam tě spíše nejvíce zklame podprůměrná kvalita LCD, takže počítej s nějakým externím.

video - hl. CPU, RAM a rychlý HDD (na běžné videa to stačí, pokud chceš stříhat fullHD, je blbost dělat to na notebooku, tam bych investoval do desktopu s 4jádrem, dostatek RAM a více HDD v RAID poli, ntb.HDD by byl moc velkou brzdou a CPU taky)
¨
vpodstatě ti stačí cokoliv se "slušným" CPU a dostatkem RAM, časem můžeš nahodit SSD disk.

mno a jestli chceš kvalitní a rychlý servis, připlať si za NBD on-site službu, na 3roky cca 3-4k dle značky.

vpodstatě by ti klidně stačil thinkpad R400 (20k) s intel grafikou, je to jeden z nejtišších ntb na trhu, pokud to ale nemáš v plánu příliš často nosit, klidně vem pevnostně slabší SL410, ušetříš, za to bude záruka, LCD,...
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

ld
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led 2010 13:54

Příspěvekod ld » 03 led 2010 23:21

2 turek777:

zde vam opravdu nepomuzu, ale pokud vam jde o "domaci" poslech, uvazoval bych mozna trochu komplexneji, tzn. co vsechno do te zvukovky mohu nacpat, resp. s cim vsim ji muzu s ntb propojit - bedny, zesik, phono, mikrak... - zpusobu zapojeni je samozrejme nekolik... take nevim, na co presne to chcete - poslouchat hudbu ve stereu ci poustet si filmy s prostorovym zvukem... - na cesty asi diky svym rozmerum idealni..

2 alfah4ns:

dekuji za prispevek, vybiram si ntb poprve, takze nemam zkusenosti s tim, co je good, co ne, nemohu take nijak srovnavat...

kamos dela na sony vgn sz71xn/c (cenove i kvalitou provedeni asi ponekud jinde, byt lze jej sehnat i asi jen o 8k vic nez cw1s1e) - dela na tom vsechno od hudby (pres pcmcia extzvuk) pres photoshop po video, a to profesionalne - takze to byl takovy vzor...

doma bych pracoval s externim monitorem, "na cestach" jenom s tim malym... - myslel jsem, ze lcd je u sony good, resp. ze jsou vsude stejne..

opravdu ted prozatim hledam hlavne ntb s ruznymi vystupy, na kterem by se mi nesekal hudebni editacni soft spolu s efektovovymi pluginy a samplery, ktery by tedy slusne a spolehlive "fachal" - vse ostatni beru spise jako bonus, byt samozrejme spekuluji a kalkuluji... (asi jako kazdy..)

jeste par postrehu, ktere mozna spise matou:

r400 ma
"trcici baterii",
t-ckovej procesor (byt vykonnejsi nez sony ale p-rada ma pry byt setrnejsi k baterii; p-cko ma i sl410 a je take vykonnejsi nez sony
),
nema hdmi port (ma jej sl410)

jeste 1 hloupa otazka: nevim, co je "lepsi" 16:10 nebo 16:9, resp. rozliseni 1280x800 ci 1366x768...

takze pro mne nam sl 410 vychazi jako vitez..?

Turek777
píše často
Příspěvky: 144
Registrován: 01 črc 2009 02:01

Příspěvekod Turek777 » 03 led 2010 23:34

ld píše: jeste 1 hloupa otazka: nevim, co je "lepsi" 16:10 nebo 16:9, resp. rozliseni 1280x800 ci 1366x768...


16:9 (1366x768) je oproti 16:10 (1280x800) širší ale o to nižší tudíš se hodí hlavně na filmy. Jinak je jen na vás, co vám více vyhovuje
Sony Vaio CW1S1E & Thinkpad X200

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 03 led 2010 23:44

co se týče R400 - ano, T procesor, ale není tam až tak velký rozdíl, jako v grafikách, v reálu je schopna jít R400 i s tím T na 5 hodin díky intel grafice a dobře zvládnutému řízení spotřeby, jsou to hl. dedikované grafické karty, které nejvíce ovlivňují spotřebu.
absence digitálního výstupu u R400 je opravdu na škodu, pokud bys chtěl připojit LCD digitálně, musel bys ještě dokoupit dock.

osobně jsem zastáncem 16:10, 16:9 mi přijde na práci zbytečně "nudlovité", resp. většinou narážím na výšku LCD (už jen kvůli tomu, že kreslím v CADech), no při takto nízkém rozlišení bych to až tak moc neřešil. Možná bude lcd v Sl o něco lepší, 14ky, které se dávaly do business notebooků stály obecně dost za prd (sám na jednu takovou koukám, i když na vyšší rozlišení), no na nějaké úpravy kromě oříznutí to i tak nebude, barevně jsou na tom lcd v ntb dost blbě.

možná ti pomůže tento článek od swarma:
http://notebookblog.cz/technika/postreh ... e-kvalita/

jako u té R400 by byla velká výhoda, pokud bys ji vzal i s dockem, ve kterém bys měl napojeny veškeré příslušenství (LCD, napájení, zvukovku, tiskárnu, ...), SL410 do docku nedáš. Ale jsou to zase peníze navíc, přeci jen SL410 s intel grafikou koupíš za nějakých 16k... + záruka
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

ld
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led 2010 13:54

Příspěvekod ld » 27 led 2010 23:44

2 alfah4ns:

sl410 nema firewire, ale myslim, ze staci koupit express card, a je to.
mohl bys mi prosim te rict par slov o te nbd-on site sluzbe? nema to nahodou pouze dell?
dik

/ps. par tydnu jsem byl pryc, takze proto pisu az po takove dobe../

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 28 led 2010 14:58

ano, stačí dokoupit řadič do expresscard slotu, investice několik set Kč (firewire 400, 800 může stát více)

NBD, next business day on-site záruka, tedy násl. prac. den od nahlášení na místě u zákazníka se sice dává k dellu standartně, ale dá se přikoupit i k notebookům jiných značek, Lenovo, Toshiba, HP, dokonce i Acer...

Jak která záruka v reálu funguje, nevím, nejsem schopen posoudit, měl jsme tu čest vyzkoušt pouze servisní zásah u Dellu (grafika+ nechal jsem po roce a půl vyměnit i panty, měly vůli) a spokojenost byla maximální (jeden den jsme nahlásil závadu, chtěli service tag, jméno, kam mají dojet, ráno se ozval technik, domluvili jsme se na 11, těsně před 11 zvonil a za 35minut byl notebook opravený).
U lenova se prý může stát, že se to trochu protáhne a trvá to třeba 2 dny, výjimečně i více, ale opakuji - nemohu posoudit - pouze z doslechu, to stejné u HP. Záleží zřejmě na aktuálním vytížení servisních pracovníků.
I tak je to ale dobré mít. 3letý NBD tě vyjde cca na 3-4k s daní, podle značky notebooku.

pěkná diskuze na téma NBD záruky se rozjela na blogu od swarma:
http://notebookblog.cz/technika/zkuseno ... ne-zaruky/
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

ld
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 02 led 2010 13:54

Příspěvekod ld » 28 led 2010 15:04

2 alfah4ns:

diky.
chtel bych se te zeptat jeste 1 vec, kdyz uz se nase konverzace tak hezky rozrostla - kamos, zvukar a hudebnik ma maca a hodne mne do nej premlouva. mas nejake zkusenosti s macy ty? lze jej totiz sehnat za v podstate stejne penize... diky za odpoved.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 28 led 2010 16:50

za tyto peníze bude ale jen mac white, že? (ten dražší hliníkový je super, white je plastový), chvíli jsem si s tím white hrál, zpracováním mě moc nepřekvapil (naopak, čekal jsem lepší), těžko říct, jak by si vedl v přímém srovnání s lebovem SL, možná by tam nebyl velký rozdíl.

co se mi líbilo:
- výdrž - umí to dát 6hodin (když na to nahodíš win, tak prý méně)
- podsvícení klávesnice - dobrá featurka
celkem solidní LCD, na notebook

co se mi nelíbilo:
- ostrá přední hrana notebooku
- klávesnice nemá home/end, page up/down, alespoň já je při editaci textu, procházení PDF i složek, kde je hodně souborů, dost používám

jinak OS na mě působil trošku divně. Ano, jsem sice zvyklý z windows, ale nedělají mi problém ani linuxové distribuce, chvíli jsme linux i používal a zoprientoval jsem se v něm dost rychle (pouze na uživatelské úrovni, pochopitelně). Z leopardu jsme byl trochu zmatený. Třeba mi přišla zmatečná ta dolní lišta, kde jsou pokupě ikony a otevřené okna, jelikož jsou tam jen ikonky, tak v tom byl třeba při otevření více oken jednoho programu poměrně zmatek (alespoň u mě není problém mít při práci otevřených několik oken excelu, wordu, autocad, apod...). Celkově mi přišel ten OS, jako že preferuje design před užitou hodnotou. Ale určitě záleží, co na něm děláš. Ten OS si vyzkoušej, neříkám, že je špatný, pouze mi osobně nevyhovoval (samozřejmě, jak jsem zmínil výše, není problém používat nezávisle na leopardu win)

více ti říct nemohu, měl jsem ho v rukách jen chvíli, takže toto pár takových malých poznatků "letem světem"
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů