Hudba z PC do zesilovače přes HDMI

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
carpenter
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 10 srp 2006 23:47

Hudba z PC do zesilovače přes HDMI

Příspěvekod carpenter » 27 pro 2009 12:06

Donedávna jsem si pouštěl hudbu z notebooku (VGN-Z41XD) přes HDMI do zesilovače. Po přepnutí zesilovače na HDMI vstup z PC jsem na počítači pustil režim přezentace a hudba šla do zesilovače, aniž by musela být zapnutá televize.

Aniž bych cokoli měnil v nastavení, tohle dnes přestalo fungovat. Po přepnutí zesilovače notebook zařízení detekuje, ale žádný zvuk do zesilovače nejde. Ale zjistil jsem, že se to "opraví", jakmile pustím TV.

Takže se zdá, jako by najednou zvuk přes HDMI fungoval pouze v případě, kdy je externí zobrazovací zařízení zapnuté, kdežto do včerejška stačilo, když byl zapnutý zesilovač.

Měl by někdo radu, jak to pořešit? Je zbytečné, aby mi hrála televize, když chci jen poslouchat hudbu.

carpenter
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 10 srp 2006 23:47

Příspěvekod carpenter » 27 pro 2009 13:35

Tak jsem teď s tím ještě chvíli laboroval a zjistil jsem, že jediný způsob, jak docílit toho, co potřebuju (tj. zvuk do zesilovače, aniž by TV hrála), je nastavit zobrazení jako "Rozšířit" nebo "Pouze projektor" (v druhém případě mi ale pochopitelně zhasne displej na notebooku). Jakmile nastavím "Duplikovat", zvuk nejede (byť se v nastavení Zvuk vše tváří jako OK). A stejně tak v režimu prezentace.

Ach jo.


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů