Win 7 upgrade u VAIO

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
jahe

Příspěvekod jahe » 14 úno 2010 17:36

Díky za radu

Kenny9994

Příspěvekod Kenny9994 » 19 úno 2010 12:35

No tak podarilo sa mi rozchodiť všetky Fn klavesy ;), len vtip je v tom že neviem ako :D

Skratka som nanono nainštaloval Win 7, nanovo postahoval Sony utility a potom som to naištaloval v tomto poradi:
- Pointing Driver
- Sony Shared Library
- Setting Utility Series
- Vaio Event Service
To už mi funkovali Fn + ovladanie hlasitosti a aj horne dotykove tlačidla. A potom čo som začal inštalovať asi Vaio Power Management, tak inštalačka blbla, blbla, asi si niečo stiahlo samo alebo ja neviem a zrazu, už išlo všetko :shock: Fn + jas obrazovky Fn + zvacsit, zmensiť. Skratka všetko OK

Len akurat čo nejde je hore tlačidlo CAPTURE (nachadza sa vľavo vedľa dotykovych) a po stlačeni by sa mala spustiť kamera,,, tak ak viete poradte :roll:

mojda
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 25 led 2012 09:12

Windows 7 na SONY VAIO

Příspěvekod mojda » 25 led 2012 09:19

Instalace Windows 7 na Sony VAIO VGN-FW21Z

Nejprve instalace Windows 7 - stáhnout veškeré aktualizace, nový IE, SP1 atd. Až jsou veškeré aktualizace nainstalovány, tak pokračovat následovně dle níže uvedeného návodu - jedná se o doplněný a upravený návod od uživatele fóra Kenny9994
Při instalaci Windows 7 jsem nechal kompletně přeformátovat disk a vymazal jsem i skrytou partition určenou k obnově Windows Vista (recovery přímo od Sony). Mám zvlášť vytvořenou zálohu celého systému tak, jak byl zakoupen (několik disků DVD). Vytvořil jsem si na disku i další partition (DISK D:), na který se nakonec může uložit záloha (backup) nainstalovaného systému. Jako nejvhodnější zálohovací program doporučuji Acronis True Image Home (na notebooku Sony VAIO používám Acronis True Image Home 2009).

Pořadí instalace (nejen kvuli hotkeys kavesam):

1.sony shared library

2.setting utility series

3.vaio event service

4.vaio power management

5.vaio smart network

6. audio drivers

7. ATI Catalyst (1.drivers, pak catalyst pokud je k dispozici - Win 7. by měl již dřív sám nainstalovat základní driver ATI)

8. Card Reader Ricoh - jen pokud je ve správci zařízení stále něco chybějícího ("neznámé zařízení") - ovladač jsem nalezl pomocí aplikace Driver Identifier.

9. Vaio aplikace - (1. control center, 2. control color setting, 3. presentation support)

10. Vaio update (asi by neměl už nic najít, ale pro jistotu...)

11. Acronis True Image Home - vytvořit zálohu celého systému!


Po kazdem kroku restart notebooku!


Zde připomínka od Kenny9994 - v minulosti (když jsem před rokem celou akci podstoupil poprvé) mi už pomohla
"pokud už máte nainstalováno vše a nefungují vám FN a klávesa S1, ukazatel hlasitosti a dalsi hotkeys, tak zkuste akorat odinstalovat Vaio event service , restartovat, znovu nainstalovat vaio event service a znovu restartovat, melo by to jit..
...a nedoporucuji instalovat Battery checker, vyskakovala mi hláška, že mám neoriginální baterii a zbavil jsem se jí až přes obnovení systému ze zálohovaného bodu před instalací."

K tomu jen dodám, že při dodržení výše uvedeného návodu, se mi veškeré neznámé ovladače (žádné otazníky ve správci zařízení) již nevyskytují a vše funguje jak má.

laufas
občas něco napíše
Příspěvky: 49
Registrován: 04 čer 2009 15:26

Příspěvekod laufas » 30 led 2012 12:50

poop:
Mockrat dekuji za navod. Krome tlacitka AV mode to vypada, ze vse funguje. Tleskam!
ex Vaio fw41e
nyni Asus GL552JX-DM021T


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů