Win 7 upgrade u VAIO

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Kelly01
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2009 15:58

Příspěvekod Kelly01 » 21 lis 2009 10:02

Safra, W7 čistou jsem měl i s ovladači za 2 hoďky a doteď na nich jedu :shock:

Nešlo by to bez netu,vklidu pustit,kašlat na hlášky a varování, s tím, že na finále tam v klidu dohraji drivery ze stránek VAIO jak při čisté?

Nebudu to používat,disk budu mít venku v šuplíku aktualizovanej pro případ reklamace a jako úložišťe dat, bo 500GB je fakt málo,a větší kapacitu zatím nechci kvůli možnému přehřívání,stejně jedu s diskem na 7200ot :roll:

hombre_71
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2009 20:12

Příspěvekod hombre_71 » 21 lis 2009 16:42

takže jsem právě dokončil Update. 4,5 hodiny, ale všechno je přesně tam kde jsem to ve Vistách nechal :lol: - takže spokojenost. Ještě aby všechno šlapalo a bude to fakt super.
Sony VAIO VGN-FW41E

jahe

Příspěvekod jahe » 21 lis 2009 16:51

To ti blahopřeji. Koukni se jestli tam máš motiv jako je na Vaio mašinách s W7?

hombre_71
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2009 20:12

Příspěvekod hombre_71 » 21 lis 2009 18:17

tak ten motiv tam není dokonce mám pocit že zmizely i VAIO tapety. Jinak bych se chtěl zeptat jestli by se daly nějak vytvořit nové recovery disky aby se v případě nějakýho průseru instalovaly rovnou sedmičky. Kdyby měl člověk absolvovat to martyrium s Vistama a pak následně znovu W7 tak by to mohlo ohrozit moje duševní zdraví :shock:
Sony VAIO VGN-FW41E

jahe

Příspěvekod jahe » 21 lis 2009 18:25

Bohužel to nejde, ale je dobré si Acronisem True Imagem udělat clon nebo image disku a pak to jen formát a překlopíš a máš to jako nové a hlavně za cca 30 min máš vše zpět i s nastavení a pokud do toho zahrneš programy a apli co potřebuješ nemá to chybu.

bart89
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 čer 2009 22:21

Příspěvekod bart89 » 21 lis 2009 21:25

zdar takze je mozno teda udelat cistou instalaci hned? nebo musim udelat recovery na tovarni visty a nasledne instalaci w7?
Sony VAIO FW 41 E

jahe

Příspěvekod jahe » 21 lis 2009 21:43

Zkusit to můžeš, ale pokudd tam nemáš Visty tak se nespudí to přípravné DVD

Ungaro
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 19 srp 2007 18:22

upgrade nebo full instalace?

Příspěvekod Ungaro » 22 lis 2009 15:12

tak jsem jako většina z vás podstoupil upgrade na win 7. Bohužel neúspěšně, ani hození vist do factory setings nepomohlo a při následném ladění ovladačů již u nainstalovaných win 7 to po mě opět chtělo factory setings. To už bylo na moje nervy až přespříliš, hodil jsem DVD s WIN 7 do mechaniky a natvrdo to nainstaloval. A kupodivu vše je v naprostém pořádku, serial number funguje, možná z čisté instalace mám větší radost, protože visty už byly mírně zpomalené. Po prá hodinách instalací a dolaďování maličkostí již 100% funkční bez jakéhokoliv omezení.
Jedním slovem spokojenost.

jahe

Příspěvekod jahe » 22 lis 2009 15:35

Přesně to znám kdyý po x hod instalace to nevezme dvd a hlásí, že disk C je nepřístupný a začínáš vše znovu. Jen by mne zajímalo, pokud uděláš čistou instalačku a pak spustíš recoverY aby jsi si doinstaloval programy co chceš jestli by to takhle fungovalo?

Kelly01
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2009 15:58

Příspěvekod Kelly01 » 22 lis 2009 17:13

Ungaro

sem to ještě nezkoušel,čistou to vzalo s formátem C a s likvidací recovery?

nebo to pustils ve vistách a zůstaly tam normálně složky co nepatří systému?

Ungaro
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 19 srp 2007 18:22

Příspěvekod Ungaro » 22 lis 2009 20:47

Kelly01 píše:Ungaro

sem to ještě nezkoušel,čistou to vzalo s formátem C a s likvidací recovery?

nebo to pustils ve vistách a zůstaly tam normálně složky co nepatří systému?


No, dělal jsem upgrade, hlásilo to chyby, takže komplet obnova vist do továrního nastavení a z toho pak následně upgrade dle manuálu. Když už bylo skoro vše hotovo mě to opět záhlásilo chybu a chtělo opět tovární nastavení. Takže jsem se na to vykašlal, natvrdo dal instalační dvd do mechaniky ( přímo v prostředí WIN 7) a dal místo upgrade instal. Provedla se během hodiny normální instalace, sériové číslo to normálně vzalo a vypadá platně. Jen bylo potřeba nainstalovat všechny drivery z webu sony. Vše jsem stáhl, uložil na plochu a pak komponent po komponentu dal upgrade ovladačů, někde to udělalo, jinde zahlásilo že vše je aktuální. Pak jsem nainstaloval software od sony (aby fungovali tlačítka FN,hlasitost atd..)

Předchozí instalaci WIN 7 to uložilo na C: do šložky windows.old . Recovery HDD se nyní chystám zformátovat, a vytvořit nové již s WIN 7.

DALŠÍ DOTAZY KLIDNĚ PŘES PM

sosak
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 25 říj 2009 11:23

Příspěvekod sosak » 23 lis 2009 09:40

jak doinstalovat soft dodany s orig vistama na cistou instalaci W7. nektery veci zadarmo od sony se me libi, trema adobe elemets atp.

ma to pri ciste instalaci nejakeho spravce disku, aby bylo mozne opravdu cely 400GB disk zformatovat a pak pouzit celou jeho kapacitu?
Sony Vaio FW31E
Acer Predator 17 NX.Q03EC.001

jahe

Příspěvekod jahe » 24 lis 2009 15:30

Tak jsem dnes jednal s podporou ohledně staršího booku -oprava klávesnice. Jednání bylo špičkové a ten člověk z podpory byl opravdu perfektní a velice ochotný. Rozebral všechny možnosti a jak je řešit. Při té příležitosti jsem se zeptal na upgrade a na čistou instalaci. Sám potvrdil, že čistá instalace je nejlepší a možnost si vytvořit recovery DVD je velice snadná. Tak že až budu čistit půjdu také do čisté instalace.

hombre_71
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2009 20:12

Příspěvekod hombre_71 » 24 lis 2009 19:31

...a jak teda uděláš to recovery dvd s W7 ? Já měl to soňácký recovery center jen ve Vistách, po upgradu zmizelo
Sony VAIO VGN-FW41E

jahe

Příspěvekod jahe » 24 lis 2009 19:39

Právě ve W7 ta možnost údajně je a je to součást systemu.


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů