Sony VGN-FW41

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 16 lis 2009 22:54

Gratulujem :wink:

Kelly01
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2009 15:58

Příspěvekod Kelly01 » 17 lis 2009 11:14

Pravidelně, i když nic nedělám(odloženej noťas na stole a nic není zpuštěno) se mi spouští na pár vteřin ventilátor na GPU na plno. Dost to ruší :roll:
Máte někdo podobnou zkušenost?


A dotaz:kolik máte vytížení paměti při nečinnosti?

Já,28%.

hombre_71
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2009 20:12

Příspěvekod hombre_71 » 17 lis 2009 13:17

Tu paměť neřeš, je to vlastnost Vist, mají jinou správu paměti než XP. Prostě si do ní dávají víc věcí, snaží se ji vice využívat (bohužel to je jedna z vlastností kterou uživatelé Vistám vyčítají, chtějí mít paměť prázdnou :wink: )
Sony VAIO VGN-FW41E

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 17 lis 2009 23:40

Kelly01 píše:Pravidelně, i když nic nedělám(odloženej noťas na stole a nic není zpuštěno) se mi spouští na pár vteřin ventilátor na GPU na plno. Dost to ruší :roll:
Máte někdo podobnou zkušenost?


A dotaz:kolik máte vytížení paměti při nečinnosti?

Já,28%.


Aké máš teploty?

Kelly01
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2009 15:58

Příspěvekod Kelly01 » 18 lis 2009 00:12

45 stupňů, fan speed 30% a zničeho nic si to zachladí :roll:

Velelo
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 18 lis 2009 01:37

Příspěvekod Velelo » 18 lis 2009 02:02

Zdravím

Mam neskutecny problem se rozhodnou ktere VAIO si vybrat muj srop je 30k s DPH (s tím ze mam poukaz na SONY vyrobky v dane hodnote) Jsem pro 16,4" a vydz baterie je taky na druhem miste( mam externi baterii)proste se rozhoduji mezi temito NB:
(Krom jmenovani jsou na chlup stejne... )

http://www.alza.cz/sony-vaio-fw41e-d126617.htm

Displej:
Rozlišení: 1600 x 900 bodů, X-Black LCD(jak uz jsem se zde docetl pouze jedna lampa)
Grafika:
ATI Mobility Radeon HD 4650 s 512 MB vlastní paměti GDDR3
Procesor:
Intel Core 2 Duo T6400 s frekvencí 2,0 GHz
2 MB L2 cache, FSB 800 MHz

3DMark:
http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mo ... 883.0.html
-------------------------------------------------------------------------------------

http://www.alza.cz/sony-vaio-fw51jf-h-d142228.htm

Displej:
16,4" LCD displej s technologií X-Black
Rozlišení: 1920 x 1080 bodů
Grafika:
ATI Mobility Radeon HD4570 s 512 MB vlastní paměti GDDR3
Procesor:
Intel Core 2 Duo P7450 s frekvencí 2,13 GHz
3 MB L2 Cache
1066 MHz FSB

3DMark:
http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mo ... 885.0.html
-------------------------------------------------------------------------------------

Prosim kdyz tak omluvte moje nazory, nejsem jaksik uplne IT :)

V 3DMarku nahrala GK 4650 daleko vice bodu nez 4570 (51JF) ale presto nebude ji brzdit procesor?
A co displej? Bude videt rozdil mezi jednou a dvemi lampami a pripadnem rozliseni displeje?
Podle me obadva modely bohate staci na praci a multimedia,ale co hry?

Kdyz na to kouknu selskym rozumem. Joo silnejsi grafika,ale horsi displej, opravduje tak hrozny?Uf o 1MB L2 Cache mensi,coze?? uvidim rozdil kdybych mel ty dva modely vedle sebe? A co kdyz si vyberu ten s tim paradnim displejem? Jenze slabsi grafika, hmm zahraju si to same na tom s tou silnejsi nebo ne? a dokonce o kapanek lepsi procesor.

Proste v idealnim pripade jenom prohodit GK, ale bohuzel NB neni lego :(

Prosim poradte, nerad bych si hazel minci... Budu strasne rad za vsechny Vase nazory a zkusenosti zejmena co se vykonu ve hrach tyce...

Predem dekuji.

maxiki
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 07 zář 2009 08:08

Příspěvekod maxiki » 18 lis 2009 19:51

takze jsem byl dnes v sony centru a zadny jejich ntb co tam meli nepiska uz jsem 100% rozhodnut na reklamaci tak mi drzte palce :) jinak se musim podelit o svou radost kterou jsem si udelal porizenim mysitka http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-orochi/ . Vim ze ji nevyuziju v ramci parametru ale byla to laska na prvni pohled :) a taky se mi libi ze nezasere usb port jako ostatni :))
FW41E/H

jahe

Příspěvekod jahe » 18 lis 2009 20:08

Maxi kde jsi ji objednal?

hombre_71
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2009 20:12

Příspěvekod hombre_71 » 18 lis 2009 20:19

No krasavice, ale ty prachy bych za ni nedal :wink: , já řešil nedávno myš taky, a nakonec si vybral černýho Logitecha M505
Sony VAIO VGN-FW41E

maxiki
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 07 zář 2009 08:08

Příspěvekod maxiki » 18 lis 2009 23:31

jahe píše:Maxi kde jsi ji objednal?

alza. A ty prachy se mi za to taky nedavali snadno :D akorat dys jede na baterku tak se po 5s hodi do nejakyho save rezimu a po pohnuti to lagne. a spodek ty mysi je lepidlo na prach :D
edit:
asi sem pekne prisna svine pac mysi taky putovala na vymenu (ntb pude az bude naky volno):D po 4s necinosti se uspala a nabihala tak 0,5-1s (coz by udajne nemela a nastavit to nikde neslo.. :)a jeste nechali z vyroby zasvinenou optiku nakym lepidlem ci cim. Ze ja mam na tu elektroniku ale kliku..

2hombre...no uvidime jestli to bude delat i ta druha tak to vim urcite. Nezjistil sem jinej zpusob jak to zjistit. Ja jim to vratil spis kvuli tomu ze tam nechali zasrany to cidlo to sem nevidel ani u mysi za 2stovky.. maj si to vycistit sami. Asi sem na to tedka nejak alergickej kdyz sem zjistil ze ostatni vaia nepiskaj ani trosku :)
Naposledy upravil(a) maxiki dne 19 lis 2009 18:08, celkem upraveno 1 x.
FW41E/H

hombre_71
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2009 20:12

Příspěvekod hombre_71 » 19 lis 2009 17:56

...no kvůli tomuhle uspávání, které je prý vlastností BT myší, jsem volil bezdrátovku s "nano" přijímačem. Sice zabírá jeden USB, ale moc nevyčuhuje a a myš skoro nežere baterky, po čtrnácti dnech provozu mi hlásí žre baterky vydržá ještě 442 dní :!: (mám pocit že to dřív zničím toho hlodavce :wink: )

http://i452.photobucket.com/albums/qq24 ... chM505.jpg
Sony VAIO VGN-FW41E

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 21 lis 2009 03:33

Velelo píše:Zdravím

Mam neskutecny problem se rozhodnou ktere VAIO si vybrat muj srop je 30k s DPH (s tím ze mam poukaz na SONY vyrobky v dane hodnote) Jsem pro 16,4" a vydz baterie je taky na druhem miste( mam externi baterii)proste se rozhoduji mezi temito NB:
(Krom jmenovani jsou na chlup stejne... )

http://www.alza.cz/sony-vaio-fw41e-d126617.htm

Displej:
Rozlišení: 1600 x 900 bodů, X-Black LCD(jak uz jsem se zde docetl pouze jedna lampa)
Grafika:
ATI Mobility Radeon HD 4650 s 512 MB vlastní paměti GDDR3
Procesor:
Intel Core 2 Duo T6400 s frekvencí 2,0 GHz
2 MB L2 cache, FSB 800 MHz

3DMark:
http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mo ... 883.0.html
-------------------------------------------------------------------------------------

http://www.alza.cz/sony-vaio-fw51jf-h-d142228.htm

Displej:
16,4" LCD displej s technologií X-Black
Rozlišení: 1920 x 1080 bodů
Grafika:
ATI Mobility Radeon HD4570 s 512 MB vlastní paměti GDDR3
Procesor:
Intel Core 2 Duo P7450 s frekvencí 2,13 GHz
3 MB L2 Cache
1066 MHz FSB

3DMark:
http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mo ... 885.0.html
-------------------------------------------------------------------------------------

Prosim kdyz tak omluvte moje nazory, nejsem jaksik uplne IT :)

V 3DMarku nahrala GK 4650 daleko vice bodu nez 4570 (51JF) ale presto nebude ji brzdit procesor?
A co displej? Bude videt rozdil mezi jednou a dvemi lampami a pripadnem rozliseni displeje?
Podle me obadva modely bohate staci na praci a multimedia,ale co hry?

Kdyz na to kouknu selskym rozumem. Joo silnejsi grafika,ale horsi displej, opravduje tak hrozny?Uf o 1MB L2 Cache mensi,coze?? uvidim rozdil kdybych mel ty dva modely vedle sebe? A co kdyz si vyberu ten s tim paradnim displejem? Jenze slabsi grafika, hmm zahraju si to same na tom s tou silnejsi nebo ne? a dokonce o kapanek lepsi procesor.

Proste v idealnim pripade jenom prohodit GK, ale bohuzel NB neni lego :(

Prosim poradte, nerad bych si hazel minci... Budu strasne rad za vsechny Vase nazory a zkusenosti zejmena co se vykonu ve hrach tyce...

Predem dekuji.


No, ostaní na Teba zabudli, riešili nejakú myš. No ja si uvedomujem že potrebuješ naozaj pomoc... / berte to len ako sradnu :-) /

Taže...ja mám ten s 2,0 ghz procesorom, s výkonom som spokojný, no keď rád hraješ hry tak radšej ten silnejší, aj keď hry ako counter strike, gta san andreas, Tm Nations mi idú na plé detaily. FS-X ide na polovici...
Prehrávanie filmov-bezproblémové.
+rozdiel medzi 2,0 a 2,13 nieje až taký veľký.

Rozdiel medzi dvoma a jdnou fluorescenčnou lampou určite bude, inak by to nerobili :lol: , takže podsvietenie bude určite silnejšie, no podľa mňa to je zbytočné-IMHO moj názor.
Rozdiel sa samozrejme prejaví na výdrži batérie, lebo fluorescenčné lampy nemajú malú spotrebu...

A tá grafika, to neviem, ale podľa mňa nejak extra rozdiel tam nebude-pozor, znova-iba moj nazor.

Záver: Pokiaľ niesi extra náročný užívateľ tak Ti postačí aj ten s 2,0 ghz CPU.

BTW: Najlepšie bude keď si ich naostro niekde v predajni vyskúšaš alebo znova napíšeš otázku a odpovie Ti niekto kto má aj ten výkonnejší.

maxiki
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 07 zář 2009 08:08

Příspěvekod maxiki » 26 lis 2009 21:02

poradte mi prosim neznabohoj jak tam hodit drivery na ctecku a na webku :) stahly je mam ale co s nima ....jinak doufam ze sony nebude vadit ze sem si neudelal recovery :)
FW41E/H

plesounek
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 02 pro 2009 20:59

Příspěvekod plesounek » 02 pro 2009 21:27

Ahoj lidi, prosimvas jenom rychlej dotaz, setkal se někdo s tim že po připojení klasickyho LCD monitoru přes VGA vystup u tohoto notesu obraz na monitoru nepatrně kmitá?? Stejně jako když u starých monitorů byla nastavená nízká obnovovací frekvence, tím to ale tady není ... Jinak jde o monitor ASUS VW202NR .... nevíte někdo o co jde a co s tim?? Diky...

PS: Kdyz ale pripojim LCD TV (Panasonic Viera) pres HDMI kabel, tak je obraz krasny a cisty...

Delalo to ve Vistach, i ve Win7 ... drivery na grafiku mám aktuální...

A kdyz monitor pripojim ke klasickemu PC (grafika Radeon 9600 PRO) tak maká v pohodě, tim padem soudim ze chyba musí byt v notebooku.
Sony Vaio VGN - FW41E/H

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 02 pro 2009 21:54

j, toto notebooky pri vyssich rozlisenich nekdy delaji.
ono analog vystupy nejsou buhvijak kvalitni (hodne zavisi na kvalite prevodniku z digitalniho signalu na analog)

taky je to nachylne na ruseni, takez pokud je mene kvalitni kabel, muze to zpusobovat i to.

muze dochazet i k ruseni prez zemnici kolik (pokud ma notebook 3kolik a LCD taky a jsou napojeny do stejne zasuvky)

a taky zavisi na kvalite prevodniku v LCD a jeho schopnosti si obraz "doostrit".

digitalni prenos (DVI, HDMI, displayport) timto netrpi.
no, jelikoz ma to LCD i digitalni vstup, tak to napoj na HDMI, tam nebude zadny problem, vse ti povali digitalne (redukce z HDMI na DVI stoji par korun)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů