VGN-NS21Z downgrade na XP 64-bit

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
exponite
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 02 kvě 2009 02:44

VGN-NS21Z downgrade na XP 64-bit

Příspěvekod exponite » 02 kvě 2009 20:47

Dobrý den přátelé,

je tomu pár týdnů,co jsem si zakoupil tento krásný kousek.Počítač chci používat tak jako všechny předchozí pouze na hudební tvorbu v Reason,Ableton,Cubase,Audition,a mnoha dalších hudebních VST a DAW softem.
K tomuto modelu je dodávána Vista 32 bit v rámci Recovery disku (jak jinak taky).

Mým přáním ale hlavně potřebou je na laptopu mít XP-64 bit.(lépe si s tímto systémem rozumím a vím přesně,kde co najít a jak s ním pracovat).Na mnoha fórech jsem hledal návod jak toho dosáhnout,ale po týdnu pokusů a bádání jsem se výsledku nedočkal.
Prosím proto,jestli by někdo mohl popsat,nebo případně mi poslat postup,jak postupovat.Nejlépe co nejkonkrétněji,v tzv.jazyku pro "lamy" :razz: jak do tohoto rošťáka dostat XP 64-bit.Vím,že mnoho ovladačů je stejných pro mnoho modelů.Chci se ale vyvarovat instalaci špatných ovladačů a chtěl bych přidat pouze ty správné a potřebné pro tenhle model. tzn. že pokud existuje nějaký driver pack....??? Dalším problémem je pro mě rozdělení disku na několik partition.Z bootovacího Hirens Boot CD mi nejde nic spustit,protože nejde nainstalovat CD mechanika a mnoho dalších driverů,tudíž nespustím žádný partition manager a CD vůbec.Ve Vistě to samozřejmě jde,ale pouze do určité meze.I při zcela nové instalaci a následné defragmentaci disku můžu zmenšit c: pouze do 144,97 GB,což mi příjde pro systémový disk celkem dost.Zbytek místa už není problém přerozdělovat,jak se zachce.Má potřeba ale je rozsekat disk na 50 system/80 studio/80 dj mix/30 music/30 docs/30 work GB.Jak tedy mohu před samotnou instalací jakéhokoli systému tohoto dosáhnout?

report z Everestu je zde: http://www.easy-share.com/1904948283/VGN-NS21Z.txt
https://www.yousendit.com/download/dVly ... cElLSkE9PQ

:idea: Teď bych rád popsal problémy,se kterými jsem se potýkal a potýkám,když jsem dělal předešlou instalaci i úpravu instalace.

1)BIOS

V notebooku je Aptio verze Biosu,kde mám možnost jen změnit odkud se bude bootovat a čas.Ano pouze tohle.Nic víc tam nemůžu upravovat.Hlavní problém mám s Bios,kde neumím vypnout či zapnout volbu pro SATA řadiče.A proto se ptám,jak,čím a který bios do počítače nahrát abych si mohl upravovat jednotlivé volby.Potřebuju tedy soubor ".ROM".Ten ale dostanu odkud?Podařilo se mi stáhnout všelijaké utility,ale výsledek žádný.Jo jeden snad byl-po pokusu přehrát BIOS mi přestala fungovat klávesnice a nechtěl vypnout počítač ani po 15 min. tudíž následovalo tvrdé vypnutí od sítě a baterie.Pak v klidu,ale beze změny.

2)ÚPRAVA INSTALACE

může mi někdo poradit,kde sehnat odpovídající ovladače pro XP-64bit pro mou sestavu?Případně pokud existuje nějaký driver pack,tak jak ho integrovat i za pomoci nLite.Ono většinou to mám v různých ".exe" souborech (pro grafiku např.:9-4_xp64_dd_ccc_enu.exe,a pro kameru : RIDCAM-15458600-XP.EXE pro chipset : IATA88CD.exe).Kdy a kam mám tedy jednotlivé soubory a ovladače integrovat?V nLite se mi nabízí-
a)Opravné balíčky,pluginy a aktualizace
Sem můžu přidat pouze soubory (exe,cab,7z,zip,rar,entries,ini).Soubory typu "RIDCAM-15458600-XP.EX" mi to vezme v pohodě,ale ostatní už ne(resp.příjme,ale při konečné tvorbě ISO mi to ukazuje nevyhovující hlášky:hxfsetux.exe a xaudio.exe-toto není předpokládaný typ opravného balíčku).
b)Ovladače
Sem mohu přidat pouze soubory ".inf".No a ty vezmu odkud?Podle několika návodů jsem rozbalil ".exe" soubory a v některých se však soubor ".inf" nenachází.Takže jak můžu tyto soubory získat?

Jde mi hlavně o to,že je potřeba zahrnout do prvotní instalace XP SATA DRIVER,protože mi to jinač nenajde disk.Nejsem si ale jistý,zdali mám správný pro mou sestavu a hlavně kam ho v nLite přidat.Popř. jakou má tento soubor podobu,protože se na netu nabízí mnoho podob od ZIP,který má 5MB až po EXE s pár kB.To ze mě dělá lamu :oops: .

Koneckonců jsem nahodil do instalace vše co jsem postahoval (jakože drivery pro tento hardware a XP64 kompatibilní),k tomu se určitě přimotalo něco,co bylo pro jiné modelové řady Sony Vaio.Udělal ISO a to pak hodil na placku.Zkusil jsem to teda rozjet.Ovšem bez změn v BIOSu,protože se tam neumím dostat.Zkončil jsem tedy jako mnoho ostatních u nechutně pípajícího compu,ve kterém se nešlo nikam hnout.Po restartu PC nenašlo vůbec nic,jen se rozsvítilo Vaio a hláška o tom,že není nainstalován operační systém.

Moc by mě tedy zajímalo,jak,čím a kterým BIOSem u tohoto modelu můžu provést tyto změny.
konkrétní SATA driver a ovladač pro kontroler (což je prý taky potřeba)
Jak sehnat a setřídit drivery a umístit v nLite do instalace XP 64-bit pro tento model (prosím pouze pro tento,protože by v tom byl zase zmatek)


V mém prvotním plánu bylo,mít v compu Visty 64-bit i XP 64-bit,ale budu rád pokud zůstane u XP64 bit.Pokud by to nebyl až takový problém,tak mi můžete připsat i postup k tomuto,ale nechci zase přehánět a vymýšlet šílenosti....

Díky moc za Váš čas a pomoc

exponite http://www.myspace.com/exponite

bomberman
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 14 čer 2009 17:41

downgrade.

Příspěvekod bomberman » 15 čer 2009 15:01

Zdravím !

U tohoto notebooku mám stejný problém a připojuji se k žádosti o pomoc .
Zkusil jsem jiný ovladač upravit vše v nlite ovšem ovladač má konflikt. a vše zůstává přii starém. Kdo by opravdu mohl poskytnout jakoukoliv cennou radu budu velmi vděčen


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů