Problém s mechanikou PIONEER

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
piggy
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 14 dub 2009 23:17

Problém s mechanikou PIONEER

Příspěvekod piggy » 14 dub 2009 23:18

Zdravim,
vyskytl se mi větší problém s mechanikoku. Tak jdu za vámi pro radu.
Včera večer jsem si ještě normálně vypálil CD. Dopoledne jsem přeinstaloval Widle z Home Premium OEM CZ na Home Premium ENG. Aktivoval jsem windowsy. Všechno šlape v pohodě, ale když zkusím vypalovat, tak nastane ten problém. Vypalování se rozjede, chvilku mechanika vypaluje a pak se vypalování zastaví. Nehodí žádnou chybu. Jen to přestane zapisovat, čas do konce vypalování se změní na "Unknown", DVD se točí, ale kontrolka na mechanice už nebliká. Už jsem tahle zničil pár DVD.

Zkoušel jsem reinstall Widlí i několik programů na vypalování, ale nic nepomohlo.

Mám notebook Sony Vaio NS11S/S a mechanika je PIONEER DVD-RW DVRTD08. Novější ovladače na mechaniku jsem zkoušel hledat, ale ještě novější nejsou. Všechno jinak jede tak, jak má.

Chci se vás zeptat, jestli se někdo s něčím takovým už nesetkal, nebo jestli někdo neví, co by mohlo pomoci, anebo jestli je to rovnou na reklamaci.

Díkes

mano
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 15 srp 2009 21:07

Re: Problém s mechanikou PIONEER

Příspěvekod mano » 15 srp 2009 21:12

Mam presne tuhle mechaniku. Jde o to, ze s predinstalovanym OS tam mas naistalovany vsechny ovladace spravne. Pokud ale OS preinstalujes (napr. jinyma Vistama), tak se ti nainstaluji ovladace i pro mechaniku implicitne, vse se tvari, ze funguje spravne. Avsak realita je jinak, viz. tvuj post.
Musis aktualizovat ovladac radice ATA/ATAPI. Po aktualizaci, se ti aktualizuje i ovladac pro mechaniku. Po aktualizace se zerizeni ve spravci zarizeni prejmenuje na Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller. Pote jde vypalovat bez problemu.
Ja mam s touto mechanikou problem v Linuxu. Nepodarilo se to nekomu rozjet zde? Pri bootovani je problem s mechanikou, bootovani se spomali o cca 30sec... Kdyby to nekdo v linuxu vyresil, tak dejte prosim vedet na m.nov4k@gmail.com, diky. Konkretneji lze najit tento bug zde:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+bug/381879


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů