Sony Vaio FW11

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
pesza

Příspěvekod pesza » 12 pro 2008 09:57

Tak záhadou je, že sa mi dostali do ruky dva takéto NB a včera keď som pozeral v SC na 21 radu, tak bola klávesnicva krásne rovná.Ale povedal som si, je to predsa 21 tak som ešte schválne pohľadal 11S a majú h v Datarte, kde je tá klávesnica pekne rovná a aj kryt reprákov krásne prilieha, kde ja mám v rohoch malé medzery..
Vidím to tak, že zajtra sa stavím a zas budem reklamovať, tak potom napíšem.Hlavne ja to mám stále do 14 dní, takže kľudne možem odstúpiť od zmluvy.

Inak áno som na tieto veci veľmi háklivý a to ste nevideli ako počúvam všetky divné zvuky v aute :D

T.johny
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 09 led 2009 01:57

Příspěvekod T.johny » 12 led 2009 13:55

čaute lidi vím že to tu je o FW11(m),ale mě by spíš zajímala FW21E sice vím že tam moc rozdíl není ale budiš.Jestli ji někdo máte a jaké sní máte zkušenosti?(šasi,klavesnice,hlučnost,grafiky(filmy,hry),chlazení,display a cokoliv ste si všimli?

Dík moc za odpověd

T.johny
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 09 led 2009 01:57

Příspěvekod T.johny » 17 led 2009 15:57

to tady nikdo do sekce sony nechodíte??

gfi

Příspěvekod gfi » 10 úno 2009 07:25

T.johny píše:čaute lidi vím že to tu je o FW11(m),ale mě by spíš zajímala FW21E sice vím že tam moc rozdíl není ale budiš.Jestli ji někdo máte a jaké sní máte zkušenosti?(šasi,klavesnice,hlučnost,grafiky(filmy,hry),chlazení,display a cokoliv ste si všimli?

Dík moc za odpověd


Vždy se Sony centruje na poslední písmeno. E znamená Economic, nebo ECO-Bright a není to standartní X-Black. ECO-Bright je obyčejně hodně lesklý a má horší pozorovací uhly, než vyšší řady. Podání barev je optimální, na fotografie je OK, nějaké to DTP taky, ovšem Video si člověk moc nevychutná. Někdy se uvádí i X-Black Economic.

Řada M má klasický X-Black, nebo X-Black s dvojitou lampou (u řady M doporučuji vždy navštívit stránky pro detailnější popis jednotlivého modelu. Osobně mám AR51M 17" a má dvojitou lampu, Ale u řady FZx1M je obyčejný XBlack. Sony support UK,GE nejlépe, u CZ jsou jen některé modely a popis není natolik detailní, nebo je nepřesný. Pozorovací uhly jsou asi stejné jako u E, podání barev a kontrastu lepší.

Řada Z a S jsou nejvyšší řady s nejkvalitnějším LCD. Většinou s dvojitou lampou, no začínají se pomalu (poslední řady SR a SZ.. 13,3") dostávat k podsvícení LED, dávno běžné např. u 11" Tx řadách Sony. Tyto notebooky mají obvykle vrstvu, která částečně, nebo až dokonale tlumí odlesky a ve spojení s dvojitou lampou, nebo podsvícením LCD dávají perfektní obraz, podání barev i vynikající pozorovací uhly.

Rozdíl v posledním písmenu je tedy (až na výjimky, specifická starší řada FE, řada SR s koncovým označením Vx) v provedení a kvalitě LCD. Cena u Sony se vždy odráží na provedení displeje, např. z M na Z bývá rozdíl i 10tis. Obvykle bývá součástí řady Z výkonnější grafika i CPU, než u M.
Při stejném šasi je to ovšem taky větší zahřívání...

Rada při koupi - sledujte recenze i zahraniční. Neni Sony, jako Sony. Nabouchaný Asus může být i kvalitnější než např. Sony CR... za stejnou cenu.

Jeremi
občas něco napíše
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2009 23:26

Příspěvekod Jeremi » 13 dub 2009 23:48

to gfi nevies mi nahodov povedat co znamena koncovka L? Dakujem

Fici
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 říj 2007 20:04

Příspěvekod Fici » 01 úno 2010 17:29

to Ivanhoe1, měl si výborný odhad co se měkkosti barvy týče. Mám tento comp asi rok a na všech hranách, kde dochází ke kontaktu s rukama je stříbrná barva "ošoupaná" až na základní barvu. Docela dost mi to vadí, neboť jsem VAIO kupoval hlavně kvůli kvalitě zpracování. Jako další nevýhodu považuji umístění všech USB portů na místo, kde mi následně vysloveně vadí při manipulaci s myší. Jinak jsem celkově stále spokojený. Nevím jaký je nyní hlukový a teplotní standard, ale notebook je na moje potřeby velmi tichý (pracuji nejčastěji v noci a spolubydlící spí) a jen tak trochu šumí (DVD mechanika je naopak hlučná pomalu jak vysavač, ale tu nepoužívám). Naprosto výborná je klávesnice, psaní je požitek. Bohužel pouze psaní. Já často zadávám data do tabulek a potom výrazně všem doporučuji, aby zvážili koupi compu s numerickou části klávesnice, ale to je moje blbost a nic to nemění na tom, že klávesnice se povedla. Monitor možná neumím nastavit, ale barvy mi připadají "vyblité" byl jsem se na to i ptát a prý je to normální, což mě tedy taky dost zklamalo a nyní bych si koupil vyšší řadu (kdyby jste uměli poradit jak to doladit byl bych rád).


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů