T60 +Vista: nechce se probouzet, musí se restartovat

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
yanca
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2007 18:21

T60 +Vista: nechce se probouzet, musí se restartovat

Příspěvekod yanca » 05 led 2008 10:32

Mám T60 s Vistama a mám problém, když notebook uspím (je jedno, jestli spí, nebo jestli hibernuje. Když ho vyndám z doku a zapnu na baterii, tak zatuhne a musím natvrdo vypnout a pak zapnout... Docela mě to štve. Navíc se mi celý systém zdá celkem pomalý. Uvažuju o downgrade na WXP, ale moc se mi do toho nechce - vše přenastavovat a tak... :-( Ještě doufám, že snad pomůže Service Pack, ale kdy bude...

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 05 led 2008 10:47

O tom jak jsou Visty stabilní bych mohl vykládat. Taky uvažuji o downgradu na XP nebo do toho narvu Slackware a je po prdeli. To, že to někdy vytuhne v hibernate módu bych ještě přežil (dělá to více lidem na různých noteboocích), ale to, že mi poslední dobou furt padá wi-fi a už se nezapne už mě hodně točí. :x Budu muset překonat svoji lenost a udělat Vistám "Asta la Vista"!

yanca
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2007 18:21

Příspěvekod yanca » 09 črc 2008 21:11

Bohužel se to stává stále (když hibernuju doma a pak zapnu někde bez elektřiny tak to zamrzne a musím restartovat). Jsem trochu líný downgradovat, ale asi mi nakonec nic jiného nezbude... :(

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 10 črc 2008 08:45

Downgrade už jsem zkusil a výsledek byl, že jsem se musel vrátit zpět k VISTA (prostě s Xp byl větší problém a nevím ani proč). Jednu dobu jsem měl pocit, že s tím nebyly problémy, ale po instalaci SP1 se problém ještě zhoršil.
Celý život bojuji s průměrností. :(

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 10 črc 2008 10:56

Zkus přeinstalovat Vistu a nad každým programem co dáváš si rozmysli, zda ho skutečně potřebuješ. Osobně nemám žádný problém a aplikací bych řekl, že mám více než dost (163) - většina z nich je pro práci, které nutně potřebuji. Většinou je to spíše o tom, jak se k systému chováš, tak se chová on k tobě ... instalovat s rozmyslem, odinstalovávat nepotřebné, pravidelně provádět údržbu (odstranění spywera, malware aj., čištění registru, defragmentace disku, registru, aktualizace nejen systému, ale i programů, ...) ... kolikrát není problém způsoben OS, ale uživatelem či jiným programem. Samozřejmostí je aktualizovat ovladače, případně původce problému hledat a netvrdit, to je prostě OS (pokud to nedělá po čisté instalaci, neměl by to dělat ani později - problém by měl být způsoben něčím jiným, než čistě OS).
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů