ovladace wifi lenovo 3000 N200

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
onders
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2007 17:10

ovladace wifi lenovo 3000 N200

Příspěvekod onders » 22 říj 2007 17:17

Zdravim.
Nemate nekdo zkusenost s instalaci ovladacu pro wifi kartu na Lenovo 3000 N200? Nainstaloval jsem si ovladace primo ze stranek lenova a nefunguji.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 22 říj 2007 17:34

Co znamena "nefunguji" ?

onders
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2007 17:10

onders

Příspěvekod onders » 22 říj 2007 17:45

v sitovych pripojenich nemam moznost zadneho bezdratoveho pripojeni. kdyz jsem se dival na zpravce zarizeni, tak je tam nejaky sitovy adapter ale se zlutym otaznikem. Z toho usuzuju, ze tu kartu system vidi, ale nema k ni ovladace. Sitovka ethernetu se mi nainstalovala bezproblemu.

ondrejs
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2007 14:20

Příspěvekod ondrejs » 23 říj 2007 23:37

Ahoj, s tím problémem ti asi neporadim, jen jsem se chtěl zeptat jak jsi s N200 spokojený - přemýšlím, že bych si ho pořídil. Hlavně by mě zajímala kvalita displeje, pokud máš ten s rozlišením 1280x800.

Viděl jsem v jednom obchodě vystavený předchozí model N100 a displej mě moc nenadchl.

Nepřijde ti, že by vrchní polovina displeje byla tmavší než spodní. A jestli takové ty šedivé windowsovské nabídky a okna nejsou jakoby "vybledlé" tj. jako že máš pocit, že nemůžeš nastavit displej do optimální polohy nebo že pohneš lehce hlavou a obraz rychle ztrácí kontrast?

Díky moc za odpověď

onders
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2007 17:10

Příspěvekod onders » 30 říj 2007 19:53

Cau. Ta kvalita displeje mi prijde celkem v pohode. Mam ho v rozliseni 1280x800. Rozdily barevnosti ve vrchni a spodni polovine zadne nevidim.
s notasem jsem spokojeny ale mouchy ma.
Vadi mi celkem hlucny vetrak, ktery obcas zvysuje otacky, pak prehozene klavesy fn a ctrl a nakonec strasne slaby interni reproduktor. Jinak mi prijde celkem povedeny.
ten problem s Wifi kartou uz jsem vyresil. Musel jsem jeste doinstalovat ovladac wireless (MIMO).

ondrejs
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2007 14:20

Příspěvekod ondrejs » 31 říj 2007 19:45

Ahoj, tak jsem si ho pořídil taky a s tou wifinou mám problém zrovna tak. Já nejdřív nainstaloval ten MIMO ovladač a nějaké sítě mi to najde, ale nechce se mi k nim přihlásit.

Takže bych se chtěl tedy zeptat, co byla ta první věc, kterou jsi ohledně wifi instaloval. Dík

Jinak mě notebook přijde poměrně tichý - mám srovnání s Fujitsu-Siemens, který vrčí jak vysavač a taky dost hřeje oproti N200.

mexx
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 říj 2007 20:53

re

Příspěvekod mexx » 31 říj 2007 21:08

Ahoj a jaky mas presne model. Vyhlid sem si model IBM Lenovo N200 - TY2BJCV je core duem 1,45 kolem 16000Kc. Vybavou se mi libi. Zajima me prave kvalita displeje a hluk.

onders
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2007 17:10

Příspěvekod onders » 01 lis 2007 10:14

Cau. Mam typ 3000 N200 0769-B8G
ty ovladace pro wifi jsem instaloval tyhle:

Wireless LAN (Intel MIMO) driver for Windows XP - 3000 N200 (type 0769)
Wireless LAN (Intel abg) driver for Windows XP - 3000 N200 (type 0769) 2007-05-14
Broadcom Wireless LAN driver for Windows XP - 3000 N200 (type 0769) 2007-05-14
Myslim si, ze kdyz ty site vidis, tak ti wifina bezi spravne, ale musis mit opraveni aby ses na ty site dostal.
ten vetrak je tichoucky, ale kdyz je procesor vice zatizeny, tak zvedne otacky a huci.
Zkousel jsi uz telefonovat nebo nahravat neco pres ten interni mikrofon? Ja ho mam strasne slaby a zatim jsem neprisel na to jak ho zesilit. Zkusil jsem i pripojit externi a je to taky hodne slabe. Kdybys vedel jak na to tak napis.

ondrejs
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2007 14:20

Příspěvekod ondrejs » 01 lis 2007 10:30

Tak wifinu už jsem zprovoznil - stačilo nainstalovat service pack 2.

to mexx:

Mám právě tento model (TY2BJCV) a kvalita displeje mě před koupí taky dost zajímala. Jsem grafik/webdesigner a na kvalitu obrazu jsem dost háklivý. Displej je podle mého názoru bohužel lehce podprůměrné kvality (mezi lesklými displeji). Kamenem úrazu jsou podle mě pozorovací úhly a podsvícení. Při kolmém pohledu máte pocit, že vrchní část displeje je tmavší a postupně přechází ve spodní části do světlejšího odstínu. Když se nastavíte úhel displeje tak, aby spodní část byla stejně kontrastní jako vrchní, tak už je horní část od dost tmavší. Nejvíc je to vidět při zobrazení jednolité barevné plochy a ještě odhalíte, že podsvícení není úplně rovnoměrné, ale jakoby šmouhaté (toto je vidět ale prakticky jen na jednolité - hlavně modré - ploše, v praxi v podstatě nikdy).

Co jsem před koupí sledoval kvalitu displejů u ostatních značek, tak Acer má asi o něco kvalitnější displeje, ale pořád to není to pravé ořechové. Nejkvalitnější displeje u levnějších notebooků podle mě mají některé modely Fujitsu-Siemens - hlavně co se týče velmi dobrých pozorovacích úhlů a kontrastu - je to opravdu kvalita a jsou myslím od výrobce Quanta. Jedinou nevýhodou těchto displejů je to, že nedokážou zobrazit plynulé barevné přechody, které reprodukují skokově. Jinak jsou barvy velmi pěkné. Škoda, že je nabízí vesměs jen Fujistu-Siemens a vlastně i Benq by je měl montovat do svého Joybooku. Tyto kvalitní displeje jsem viděl u Fujitsu-Siemens Pi1536; Pa2510; Pa1510.

Celkově ale můžu závěrem říct, že displej na N200 je použitelný a už jsem si na něj, za ty dva dny co mám notebook doma, zvyknul.

Co se týče hlučnosti provozu, tak k tomu nemám nejmenší výhrady. Větráček sice jede pořád, ale velmi potichu. Na otáčkách přidá jen občas. Je ale pravda, že zatím jsem jenom instaloval a surfoval po internetu. Notebook ani po delší práci práci moc nehřeje a dá se s ním příjemě pracovat na klíně.

Jako velkou výhodu N200 bych viděl solidní konstrukci a výbornou klávesnici, na které se mi píše snad ještě lépe než na klasické co mám u PC (jenom škoda, že tlačítka Ctrl a Del nejsou v rozích).

mexx
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 říj 2007 20:53

re

Příspěvekod mexx » 01 lis 2007 16:22

to ondrejs:

díky za vyčerpávající odpověď. Tento not. mi padl do oka. Hold musim za ty penize neco oželet. Ještě jendou díky za odpověď.

Albek
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 19 říj 2007 22:38

Příspěvekod Albek » 02 lis 2007 13:05

nechci zakladat nove vlakno,tak se zeptam tady mam taky Lenovo N200 - TY2BJCV a chtel sem se zeptat jestli podporuje sluzbu lenovo care kdyz u neho nebyl system,tlacitkem na klavesnici nic neaktivuji,tak nevim

mexx
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 říj 2007 20:53

re:

Příspěvekod mexx » 02 lis 2007 19:59

Jak se vam not. jevi po strance vykonu??? Je tam procesor Dual Core 1,46, jeste jsem poradne nezjistil co to je za procik. Vim ze jede na rozhrani 533. Je to nejak poznat ve srovnai s noty s rychlosti syst. zbernic 667?

ondrejs
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2007 14:20

Příspěvekod ondrejs » 04 lis 2007 16:03

to Albek:

Aby ti fungovalo tlačítko Lenovo Care, tak si musíš podle mě nejdřív nainstalovat celý ten balík software Lenovo Care z firemních stránek. Já sám to nainstalované nemám, někde jsem četl, že to zpomaluje NTB a navíc je to cca 0,5 GB ke stažení.

to mexx:

Co se týče výkonu, tak ten mě přijemně překvapil. Původně jsem přemýšlel, že bude nutné dokoupit dalších 512 MB paměti, ale XPčka mi přijdou natolik svižná, že to ani nebude potřeba. Při srovnání s NTB od Fujitsu-Siemens (který má v sobě Celerona 1,63, HDD 120 GB Seagate Momentus 5400.3 a taky 512 MB) je Lenovo s Dual Core procesorem subjektivně dost rychlejší. Při prvním spuštění jsem se trochu leknul toho, že NTB má v sobě HDD od Fujitsu-Siemens, ale musim říct že rychlost je perfektní a kupodivu je prakticky neslyšitelný. Jenom je fakt, že zespoda notebooku je nejvyšší teplota právě v místě pevného disku. Ale co týče procesoru, tak určitě je dobré investovat do Dual Core - NTB s Celeronem bych po zkušenosti s N200 už asi nekoupil. Bohužel rozdíl mezi sběrnicemi 533 a 667 MHz nedokážu posoudit.

Albek
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 19 říj 2007 22:38

Příspěvekod Albek » 04 lis 2007 17:31

to Ondrejs

diky Solitarymu jsem to rozjel nalinkoval mi to,ma to tusim kolem 30mb zadna hruza a po nainstalovani mi zmizel problem s uspanim NB kdy se sice zpet rozjel,ale nefungovalo lcd,takze spokojenost.Jenom me zarazil vykon integrovane karty cekal sem za na tom rozjedu cca 5let stare hry,ale jedine co mi bezi v "pohode" je vietcong jinak sem treba zkousel NFS underground 1 a to se nechytalo ani bez detailu 800x600,kdo vi jestli pojede Medal.Jinak s NB max spokojenost,netopi,podle meho ani neni prilis hlucny ikdyz sem slysel opak a vykon po dokoupeni pameti pro mou potrebu idealni,za ty penize super koupe.

mexx
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 říj 2007 20:53

re

Příspěvekod mexx » 05 lis 2007 23:12

tak se msi taky koupil a musim rict, ze za ty penize docela dobrej. Jen ty vertikalni pozorovaci auhly

Chci se zeptat? Umi se u toho notu cpu taky podtatktovat a setrit tak baterii? a jestli existuje nejaky zpus jak olvladat vetracek???
Naposledy upravil(a) mexx dne 06 lis 2007 23:05, celkem upraveno 1 x.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů