Grafická karta se nepřepne na dedikovanou při použití monitoru

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Fleggy90
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 14 úno 2010 13:44

Grafická karta se nepřepne na dedikovanou při použití monitoru

Příspěvekod Fleggy90 » 26 srp 2021 15:15

Tehdy mi odešel displej tak jsem koupil externí monitor a najednou se mi začaly sekat hry, jenže sem myslel ze to je kvůli zanesenému chlazení a jelikož jsem na hry už stejně čas neměl, neřešil jsem to. Bohužel jsem teď na nemocenské tak jsem ntb včera vyčistil ale problém přetrvává.

Zkrátka zapnu hru - tanky, gta 5 a nedá se to hrát ani při grafice na minimu. Zřejmě nepřepne grafika od Intelu na tu lepší ge force gt960m takže chybí výkon. V gta 5 to ukazuje možnou videopamět necelé 2gb což bude právě Intel když ta ge force má 4gb.
Co s tím? Už jsem přeinstaloval ovladače a natvrdo vynutil u těch her tu ge force ale prostě se nesepne.
Něco jsem našel na netu že to je tím monitorem, respektive i jiný člověk má problém že se GK nechce přepnout při použití externího monitoru přes hdmi.
Lenovo E420, Intel I3, hd3000 + amd radeon HD6630,matne lcd... slouzi jako televize pres tuner

Lenovo y50-70....hlavni pracovni/herni stroj

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Grafická karta se nepřepne na dedikovanou při použití monitoru

Příspěvekod orgasmic » 26 srp 2021 15:43

Některé notebooky mají HDMI výstup napojený natvrdo na Intel GPU, takže z toho víc nevymáčkneš.

EDIT: našel jsem nějaké info na lenovo fóru, že u Y50 s GT860M, což by mělo být stejné, nefunguje výstup na nVidii, pokud máš zaklapnutý display, prý musí být notebook otevřený, tak to můžeš vyzkoušet, ale moc se mi to nezdá :D
Asus ROG Strix G18

Fleggy90
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 14 úno 2010 13:44

Re: Grafická karta se nepřepne na dedikovanou při použití monitoru

Příspěvekod Fleggy90 » 26 srp 2021 16:23

Hm to je teda super. Takže jsem vyčistil chlazení kvůli hrám a stejně budu na tom moci pouštět maximálně youtube a televizi jako doposud. Hlavně že herní notebook u kterýho by se snad mělo počítat s tím, že to dost lidí napojí na větší displej...

Jj to je právě to co jsem našel taky ohledně toho víka. No, víko ani displej už dávno nemám. Už mám jen ten kus ve kterým je hw a klávesnice :D
Lenovo E420, Intel I3, hd3000 + amd radeon HD6630,matne lcd... slouzi jako televize pres tuner



Lenovo y50-70....hlavni pracovni/herni stroj

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Grafická karta se nepřepne na dedikovanou při použití monitoru

Příspěvekod orgasmic » 26 srp 2021 17:23

Jestli máš rychlý net, tak jedině streamované hraní. Třeba Google Stadia apod
Asus ROG Strix G18

Fleggy90
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 14 úno 2010 13:44

Re: Grafická karta se nepřepne na dedikovanou při použití monitoru

Příspěvekod Fleggy90 » 26 srp 2021 17:27

Net je rychlej ale kromě něj a youtube premium odmítám platit zase za další službu navíc, to bych vydělával jen na to, navíc mě stačí jen to world of tanks /gta 5 po dobu nemocenské když v televizi nic není a nudím se. Potom už na to nebudu mít čas a spokojím se s hraním na mobilu když budu mít volnou chvíli.
Lenovo E420, Intel I3, hd3000 + amd radeon HD6630,matne lcd... slouzi jako televize pres tuner



Lenovo y50-70....hlavni pracovni/herni stroj

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Grafická karta se nepřepne na dedikovanou při použití monitoru

Příspěvekod orgasmic » 26 srp 2021 17:29

Tak si kup třeba na Alze nějaký rozbalený Xbox a po 14 dnech vrať :)
Asus ROG Strix G18

Fleggy90
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 14 úno 2010 13:44

Re: Grafická karta se nepřepne na dedikovanou při použití monitoru

Příspěvekod Fleggy90 » 26 srp 2021 17:35

Tvl dobrej nápad :D Bohužel teď mám peníze tak akorát do výplaty, takže jsem v řiti. Ach jo, kdybych tehdy vzteky ten displej neurval, mohl jsem teď hrát ale vytočily mě panty co se utrhly při otevření /zavření víka a displej byl se zbytkem ntb spojen pouze kablíkem a už sem na opravu neměl nervy a ani nebyla potřeba - mám přece 32 palcovej monitor...
Lenovo E420, Intel I3, hd3000 + amd radeon HD6630,matne lcd... slouzi jako televize pres tuner



Lenovo y50-70....hlavni pracovni/herni stroj

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Grafická karta se nepřepne na dedikovanou při použití monitoru

Příspěvekod orgasmic » 26 srp 2021 19:02

Tak si stáhni WoT do mobilu :D
Asus ROG Strix G18

Fleggy90
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 14 úno 2010 13:44

Re: Grafická karta se nepřepne na dedikovanou při použití monitoru

Příspěvekod Fleggy90 » 26 srp 2021 20:21

To není ono ale už jsem se nějak srovnal s tím, že ten blbej notebook bude fakt už definitivně pouze na multimédia a ne hry. Do budoucna jde nějak zjistit podporu dedikované karty přes hdmi? Jako ale je mi to divný. Někdo si koupí třeba nějakej profi noťas za X desítek tisíc například na střih videa nebo co já vím co je náročný na grafickou kartu, koupi si k tomu ještě dokovací stanici s výstupem na hdmi monitor a ve výsledku mu to pojede na integrovanej čip v procesoru takže drahej noťas se výkonem degraduje na šlupku za pár tisíc. No zvláštní tohle.
Lenovo E420, Intel I3, hd3000 + amd radeon HD6630,matne lcd... slouzi jako televize pres tuner



Lenovo y50-70....hlavni pracovni/herni stroj

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Grafická karta se nepřepne na dedikovanou při použití monitoru

Příspěvekod orgasmic » 30 srp 2021 09:10

Nelze, HDMI je pouze výstup. Externí GPU se připojují přes Thunderbolt, který tvůj notebook nemá.
Jestli si budeš chtít něco zahrát na stávajícím notebooku, tak jedině přes tu stream službu jako je Google Stadia apod.

Jinak nákup nového PC/notebooku nebo konzole.

Drahé notebooky mají výstup v pořádku, problém byl u některých levnějších multimediálů.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů