Lenovo legion 5 PRO

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
vladtepes
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 18 zář 2017 17:12

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod vladtepes » 30 dub 2021 20:31

Tak to je vysmech za tie peniaze
Lenovo Legion 5 PRO

Eqejawew
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2018 13:00

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod Eqejawew » 02 kvě 2021 06:24

Koupil sem, přivezl sem, večer zkouším zapnout... A error viz foto. 5 pro.

Je to něco s čím hnu sám, nebo je nutno to hodit na reklamaci?

Díky moc

https://uloz.to/tamhle/ST2qCJb4uOf6/name/Nahrano-2-5-2021-v-6-23-17#!ZGSwMGR2ZGLlBGyuAGt1LzMxBJV3AmMzG3I+HSpjE1NjqGp5BD==

lukas77
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 21 dub 2021 10:37

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod lukas77 » 02 kvě 2021 07:43

Nekoupil jsi verzi bez Windows? Pokud ano, budes si muset vytvorit instalacni bootovaci usb disk, nainstalovat a koupit licenci.

vladtepes
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 18 zář 2017 17:12

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod vladtepes » 02 kvě 2021 09:14

Ano presne tak ako vravi lukas77,ja som to tiez takto urobil

Ako dlho myslite ze vydrzi tento notebook pri najnovsich hrach? predsa len to rozlisenie je vacsie a budu mat hry vyssi poziadavky. znizovanie rozlisenia dost pokazi vizual celej hry.ten pomer stran mi pride trochu nestastny,malo co ide vo fullscreene
Lenovo Legion 5 PRO

svekin
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2021 12:28

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod svekin » 02 kvě 2021 21:10

Roman, ta Zalman podlozka nevyzera byt najlepsia pre tento notebook - ma fany dole a notas nasava hore (pri displayi, nie pod touchpadom, kde fuka podlozka).
Tato sa mi zda lepsia, kedze ma konfigurovatelne fany a tak ich pripnem priamo pod notebookove ventilatory. Aj ked jej velkost je na hrane s velkostou nb.
No offense, len moj (zatial teoreticky) postreh.
https://www.alza.sk/orico-na15-sv-15-d6158437.htm?o=10

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod roman2277 » 02 kvě 2021 21:15

vladtepes píše:Ano presne tak ako vravi lukas77,ja som to tiez takto urobil

Ako dlho myslite ze vydrzi tento notebook pri najnovsich hrach? predsa len to rozlisenie je vacsie a budu mat hry vyssi poziadavky. znizovanie rozlisenia dost pokazi vizual celej hry.ten pomer stran mi pride trochu nestastny,malo co ide vo fullscreene

Na OLEDu je to v pohodě.Skoro vše mi funguje na celou obrazovku.Hraji ve 2k.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod roman2277 » 02 kvě 2021 21:17

svekin píše:Roman, ta Zalman podlozka nevyzera byt najlepsia pre tento notebook - ma fany dole a notas nasava hore (pri displayi, nie pod touchpadom, kde fuka podlozka).
Tato sa mi zda lepsia, kedze ma konfigurovatelne fany a tak ich pripnem priamo pod notebookove ventilatory. Aj ked jej velkost je na hrane s velkostou nb.
No offense, len moj (zatial teoreticky) postreh.
https://www.alza.sk/orico-na15-sv-15-d6158437.htm?o=10

Hele já tu podložku mám jen na podložení NTB.(ventilátory jsou vypnuté příp.na min otáčky) ) Je tak chladná že to NTB úplně stačí.Apropo váží 1.5kg a ta Tvoje zde uvedená nemá ani 0.5kg.A to je ten podstatný rozdíl ve zpracování a účinnosti.Mám ji vyzkoušenou na desitkách modelů.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
Solun
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 03 kvě 2021 02:02

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod Solun » 03 kvě 2021 02:25

roman2277 píše:Tak modely už budou k dispozici za týden https://www.alza.cz/lenovo-legion-5-pro ... 17906&o=12

Jinak já osobně objednal tento model https://www.alza.cz/lenovo-legion-5-17a ... 17897&o=17


A jak vám vyhovuje? Já ho koupil taky (akorát s 1TB HDD) a jsem spokojenej, Lenovo s touto řadou nasadilo z hlediska ceny laťku hodně vysoko (resp.nízko?). Ještě měsíc předtím jsem koupil ASUS TUF Gaming A17 za 40 tisíc (4800H, 1660Ti), ale čekal jsem, že brzy vyjde nová řada procesorů, tak jsem si připlatil za vrácení do 60-ti dnů a jsem rád, že jsem to udělal, protože Legion 5 s 5800H a RTX 3070 za úplně stejnou cenu je něco, co se v takové situaci nedá nekoupit. Lenovo má obyčejné, až skoro lacinné provedení z hlediska použitých materiálů (ASUS TUF byl taky z plastů, ale byly mnohem odolnější a tvrdší), ale všechno ostatní tohle Lenovo suverénně překoná a navíc má oproti TUF opravdu špičkové chlazení. Ten ASUS řval jak na lesy, pořádně jsem neslyšel hry ani se sluchátky, jen větráky notebooku a to i v chladné místnosti. Tenhle problém teď odpadl, Lenovo je tiché. Navíc v Passmark mám s tímto modelem 7516 bodů (91. percentil) a TUF A17 měl 4677 bodů (61. percentil). Nejsem žádný benchmarkový šílenec (to bych ostatně neměl notebook), ale takový rozdíl u dvou modelů s totožnou cenou v rozmezí jednoho měsíce je podle mě nehorázný. Člověk si až říká, kde je chyba nebo kde bude ten podfuk, ale možná jde jen o to, že Lenovo je "levná čína", zatímco ASUS drahý Taiwan.

Jinak samozřejmě mě lákal Legion 5 PRO, zvlášť kvůli totožné ceně a lepším materiálům, ale bohužel ho nabízí jen v 16-ti palcové verzi a já pod 17 nejdu. Navíc na noťasu rád koukám na filmy a trochu jsem se obával větších černých pruhů na obrazovce kvůli neobvyklému poměru stran 16:10.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod roman2277 » 03 kvě 2021 05:11

Byl docela fajn až na katastrofální chlazení( měl jsem 2 kusy) .Už je dávno pryč.Nechal jsem si tu nejdražší verzi 5 PRO.Ta je ve všech aspektech lepší.(mimo velikosti a formátu 16:9) Kovová konstrukce,velmi kvalitní LCD a hlavně jiné chlazení oproti klasické 5.Jinak řada TUF od Asusu je u mě nepoužitelný brak.(z důvodu chlazení) Apropo ano PRO verze má sice “jen” 16 palců ale i kdyby měla 17 palců tak je to stále směšná velikost.Já mám tento NTB jen jako zdroj k novému OLEDu CX65 od LG.Výborné kombo při připojení s HDMI 2.1.Hrát na malých NTB obrazovkách je masochismus.Apropo i tak Lenovo použilo levnější materiály při výrobě z hlediska pískajicích cívek.Ta cena se prostě musi někde projevit.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
Solun
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 03 kvě 2021 02:02

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod Solun » 03 kvě 2021 06:06

roman2277 píše:Byl docela fajn až na katastrofální chlazení( měl jsem 2 kusy) .Už je dávno pryč.Nechal jsem si tu nejdražší verzi 5 PRO.Ta je ve všech aspektech lepší.(mimo velikosti a formátu 16:9) Kovová konstrukce,velmi kvalitní LCD a hlavně jiné chlazení oproti klasické 5.Jinak řada TUF od Asusu je u mě nepoužitelný brak.(z důvodu chlazení) Apropo ano PRO verze má sice “jen” 16 palců ale i kdyby měla 17 palců tak je to stále směšná velikost.Já mám tento NTB jen jako zdroj k novému OLEDu CX65 od LG.Výborné kombo při připojení s HDMI 2.1.Hrát na malých NTB obrazovkách je masochismus.Apropo i tak Lenovo použilo levnější materiály při výrobě z hlediska pískajicích cívek.Ta cena se prostě musi někde projevit.


Co jsem četl tak by oba modely měly mít stejnou technologii displeje s přesným barevným podáním - o třídu lepší než ASUS TUF, tam byl displej tmavý a měl příšernou odezvu, navíc možnost 144 Hz tam byla spíš kvůli marketingu, protože nebyla šance to s tou grafikou 1660 Ti v 80W variantě využít. Stejně tak by oba modely (Legion 5 i verze PRO) měly mít chlazení coldfront 3. Ale ať už je to jakkoliv, notebook je na tom teplotně dobře a i hry zvládá v tichosti, skoro bych to nazval balzámem na uši :D. Cenu mají totožnou, z čehož usuzuju, že na tom budou dost dost podobně.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod roman2277 » 03 kvě 2021 06:18

TUF od Asusu má většinou brakový displej s 250Nit.A jinak všechny ty LCD s vysokými frekvekcemi jsou k ničemu jestliže nemají G sync(free sync). Coldfront apod jsou jen reklamní žvásty.Vždy je třeba se podívat pod kapotu jak je to zpracované.A problém Lenova je že neumí manuální regulaci ventilátorů.(dělají si co chtějí někdy) Jinak rozhodně se nedá říct že Legiony jsou tiché NTB.(maximálně v quiet módu) Ale chápu to když člověk nemá srovnání jako já.(desitky NTB v praxi) Tiché je moje MSI GT73.
PS:ale jako all-rounder je PRO verze velmi dobrý notebook.(univerzální model s občasným hraním her)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

tobi777
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 03 kvě 2021 09:27

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod tobi777 » 03 kvě 2021 10:08

Tak jsem taky pořídil Legion 5 Pro s RTX 3070 a po pročtení všech příspěvků doplním své poznatky.

Pískání/coil whine se objevil asi až po týdnu používání, je to zvuk o frekvenci cca 4300Hz a je fakt, že je to lehce znatelné, pokud je úplné ticho. Ale dá se přežít.

Výdrž na baterii je nic moc, vzhledem k tomu, že se mi prakticky nepodařilo "zbavit" RTX 3070, furt běží (hybrid mode + quiet mode) ať dělám co dělám. Zkoušel jsem čistou instalaci windowsů, kde se mi to asi na 5 minut podařilo rozchodit, pak už nikdy... Jednu chvíli to tahalo těch 10-15W, což by odpovídalo těm 6-8 hodinám teoretické výdrže na iGPU. Po tom, co jsem nainstaloval další sw už běží v hybrid modu stále jak 3070, tak iGPU... Je to dost otravné, ale vzhledem k tomu, že to mám jako náhradu desktopu (který se teď nedá složit), tak za mě ne zas tak velký problém, ale štve mě to stejně. 30W to tahá i když ve správci zařízení zakážu RTX 3070.
Mimo jiné po čisté instalaci se podle mě nějak rozbily defaultní Lenovo power plány (Quiet, Balance, Performance), i když jsem je importoval ze složky Drivers na C. V Quiet módu běží větráčky stále, takže už není tichý (pokud ho přepnu do balanced, tak na chvíli větráčky ztichnou, ale jelikož teplota hned vystřelí vzhůru, tak se zas rozeběhnou). balanced a Performance je teď asi bez rozdílu, protože i v balanced v desktopu jede procesor na 60°, což (pokud si dobře vzpomínám) nedělalo. Větráčky pak i v balanced módu dost pulzují, a to je otravné. Vyřešil jsem to omezením frekvence procesoru ve Windowsech na 3500MHz, teď se to zdá relativně OK. Ale asi ještě otestuju původní Windows na SSD, které přišlo s notebookem. Jen po nekonečných šaškárnách s výměnou obou SSD a instalací Windows se mi do toho moc nechce.

Otevření notebooku a výměna obou SSD je docela v pohodě, akorát je potřeba si dát pozor na to, že součástí krytu jsou i plastové "výdechy" ventilátorů. Spodní panel není tedy jen placka, ale "vanička". Další věc, co vzít na vědomí, že pod m.2 slotem, kde je původní SSD, je nějaký konektor, takže větší SSD jak 1TB (resp. ty, co mají datové moduly na obou stranách) budou s konektorem v kontaktu a budou trochu "vyboulené". Každopádně na funkci to (zdá se) nemá vliv, i teploty vypadají dobře. 2. (z výroby volný) slot je bez těhlech obstrukcí, takže se tam vejde i 4TB SSD bez problému. To, jak je řešené chlazení obou SSD mi přijde vyloženě jako mistrovské dílo, protože SSD (aspoň podle toho, co hlásí systém) nikdy nepřekročí 50°. A to ani v zátěži.
Při šaškaření s SSDčky jsem je testoval a v jednu chvíli se stalo, že jedno z SSD mělo omezené rychlosti zápisu na, co se zdálo, jako SATA rychlosti (cca 500MB/s). Přitom se jedná o NVmE SSD. Myslel jsem, že mám vadné SSD, ale po odinstalování SW AMD Radeon Software se rychlosti vrátily do normálu...

Co se týče repráčků, tak mi v kombinaci s EQ od Nahimicu přijdou docela ucházející. Jen když připojím sluchátka, čas od času slyším velmi slabý "pop" zvuk, ale to snad vyřeší aktualizace driveru (včera už to myslím nedělalo).

Displej je naprostá paráda, teď ho používám víc než LG 48" CX, protože těch 165Hz je tak krásně plynulých, že to není možné. Jinak HDMI 2.1 4K/120Hz full 10b funguje OK (přes USB-C->DP redukci https://www.alza.cz//alzapower-flex-cor ... 6tEALw_wcB ).

Teploty mě dost překvapily, jak jsou nízké. Teda do té doby, než jsem udělal reinstall windows a "ztratil" přednastavené power plány ve Windowsu. Teď lezou teploty (a hluk) dost vysoko, což mě dost irituje. Tak nevím jestli zahodit týdenní práci s rozchozováním všeho možného a nakonec tam hodím původní 1TB SSD s původními Windows, nebo jestli to překousnu, no uvidíme. Po skončení 14denní lhůty stejně hodlám udělat repaste na tekutý kov, tak by se to mohlo třeba i zlepšit. Každopádně chybějící manuální ovládání větráčků je za mě asi největší negativum.

Každopádně co se parametrů/vzhledu/původních teplot týče, je to jako nebe a dudy oproti mému starému MSI GS63VR. Kvalita výroby někde úplně jinde, pořizovací cena ještě o dost nižší, obrovská spousta portů, HDMI 2.1, za mě naprosto ideální notebook, ač jsem nevěřil, že bych ho někdy našel. Problémy, co jsem popsal, se mi zdají jako celkem drobnosti, které se navíc (snad) dají vyřešit, jen jsem ještě nepřišel na to jak.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod roman2277 » 03 kvě 2021 17:04

Mě ukazuje baterie 7.5 hodiny.Ale to je parametr který mě zrovna nezajímá.NTB mám zatím jen na hry ve spojeni s CX65.Jinak rozborka je u tohoto modelu nic moc.(jsou NTB které mají jen 2-5 šroubků) Ano chlazení SSD je na velmi dobré úrovni.Na zvuk doporučuji stáhnout FX Sound Enhancer.(Nahimic je o ničem) Teploty mám s podložkou Zalman na CPU do 80 a GPU do 75 v herní zátěži na Balanced Mode.Model GS od Msi topil hodně to se ani nedivím.Chybějící regulace ventilátorů je mrzutá.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

vladtepes
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 18 zář 2017 17:12

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod vladtepes » 03 kvě 2021 18:24

Ja by som rad doplnil druhy ssd disk,len sa trochu obavam ze tam polamem tie plastove uchytky. Ake druhe ssd doporucujete?
Lenovo Legion 5 PRO

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Lenovo legion 5 PRO

Příspěvekod roman2277 » 03 kvě 2021 19:29

Já používám Samsung.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů