Recovery bez OneKey Recovery

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
cmeliak
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2015 19:28

Recovery bez OneKey Recovery

Příspěvekod cmeliak » 27 úno 2015 19:31

Dobrý deň,
ide o notebook Lenovo Ideapad z510. Pokúšal som sa o dualboot Ubuntu. Podatilo sa mi odstániť úplne všetko aj OneKey recovery partíciu. Mám však spravenú zálohu, ktorú som robil cez OneKey recovery ale nemám ju ako obnoviť nakoľko tá partícia už nie je ako mám prosim Vás postupovať ?
Ďakujem.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 28 úno 2015 10:25

Ahoj, predpokladam, ze Factory drive (cez windows recovery alebo cez OneKey Recovery(OKR)) nebolo urobene, vsak? V pripade, ze nepotrebujes obnovit Recovery particiu s OKR, tak by som nainstaloval Windows a cez OKR pre Windows skusil obnovit system zo zalohy, ktoru mas spravenu.
Ak nemas recovery CD/DVD s OneKey Recovery a chces obnovit Recovery particiu na disku, tak sa tu uz nieco podobne riesilo, skus si pozriet toto vlakno. Po pripade tento postup. Ak by nieco nebolo jasne, kludne sa spytaj...

cmeliak
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2015 19:28

Příspěvekod cmeliak » 28 úno 2015 18:37

No ja som robil zálohu cez ten program OneKey recovery, neviem už či tam bolo viac možností akú zálohu vytvorit ale zálohu mám na pevnom disku a neviem čo s nou teraz...

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 28 úno 2015 20:35

Tak v prvom rade, co chces presne urobit?
1. Obnovit povodny system z vyroby, t.j. aj skrytej particie S OneKEy Recovery
2. Obnovit len system Windows z vytvorenej zalohy (ktoru mas asi na externom disku, vsak?)
3 Nejaka ina moznost?

Pre 1. moznost si musis stiahnut OKR engineering ISO, podla instrukcii urobit spravny layout, ak nemas povodne image (Install.wim, Winre.okr, atd), tak potom musis nainstalovat Windows manualne (cista instalacia), potom nainstalovat OKR z linku, co som poslal, mal by tam byt aj subory pre skrytu particiu, nastavit si windows podla vlastnych predstav a potom cez OneKey Recovery (Novo button) urobit manualne image...Vsetko je v tych linkoch.

Pre 2. moznost Ti staci urobit cistu instalaciu Windows a potom nainstalovat OKR, spustit ho, vybrat si obnovenie systemu, nastavit cestu na zalohu, ktoru si si vytvoril a to by malo byt vsetko...Pisem, malo by byt, lebo OKR je dost blby system, musi mat presnu strukturu...ale za skusku nic nedas, ak Ti staci len tato moznost

Ak chces nieco ine (3. moznost), tak musis specifikovat...

cmeliak
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2015 19:28

Příspěvekod cmeliak » 01 bře 2015 00:43

Pre 2. moznost Ti staci urobit cistu instalaciu Windows a potom nainstalovat OKR, spustit ho, vybrat si obnovenie systemu, nastavit cestu na zalohu, ktoru si si vytvoril a to by malo byt vsetko...Pisem, malo by byt, lebo OKR je dost blby system, musi mat presnu strukturu...ale za skusku nic nedas, ak Ti staci len tato moznost


tuto moznost by som potreboval no problem je v tom ze sa mi sformatovala aj skryta recovery particia a ked spustim OKR a chcem nacitat tu zalohu tak vypise ze ca not find serivice partition, function is curently unavailable.
Neviem jak sa pohnut

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 01 bře 2015 07:29

Jasne, chapem, uz som s tym dlhsie nerobil, tak som zabudol, ze potrebuje pri obnove skrytu particiu...Potom musis najprv aplikovat ten postup na vytvorenie Lenovo layoutu, co vytvori skrytu particiu, co som popisal narychlo v 1.moznosti (v ENG linku mas detailny postup).


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů