thinkpad problem s predlzenim zaruky

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
stanos4
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 20 led 2008 13:43

thinkpad problem s predlzenim zaruky

Příspěvekod stanos4 » 23 led 2015 09:21

ahojte,
par dni pred vyprsanim originalnej, rocnej zaruky na thinkpad som sa rozhodol o jej predlzenie kupou predlzenia u czc na 3 roky. Bohuzial, po vyse tyzdni a dvoch mailoch mi oznamili, ze tych 5 kusov co ukazoval system na sklade nemaju, zasielka mi nebola expedovana (teda email) a ani netusia kedy budu mat doplnenie zaruk. Problem je, ze medzicasom mi vyprsala origos zaruka...
Neviete, je v takejto situacii aj nejaka ina moznost ako predlzit zaruku (okrem post warranty extension)? (vcera som pisal/volal do lenovo us/uk - na online podpore nevedeli ci sa s tym nieco da robit, na call centre mi myslimze ani riadne nerozumeli ze co chcem)

ak nie, je casovy deadline, do kedy musim uplatnit rozsirenie zaruky? (pred kupou u czc som pisal do lenova, kde mi povedali, ze pokial kupim rozsirenie pred vyprsanim orig. zaruky, a zaregistrujem sa na rozsirenie az po vyprsani povodnej, tak nie je problem)

viem, je to moja blbost, ze som si to nechaval na poslednu chvilu, bohuzial, nebol som rozhodnuty ci chcem to predlzenie + som na pol roka v zahranici, skusky predo dvermi a nechcel som riesit reklamacie ntb v tomto case a v zahranici... :/
ak vie niekto poradit tak budem veeeelmi vdacny :)

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 23 led 2015 11:55

Od prevezeti Lenovem je v tomto strasny chaos. Nekde tvrdi ze se musi koupit nejpozdeji do 30 dnu od koupe notebooku a podobne. Pokud uz vyprsela ta soucasna zaruka, tak muze byt problem pri nasledne registraci (vyhozene penize). Jenze to ti dnes nikdo nerekne.

Zkus se jeste zeptat v BitServis http://www.bitservis.cz/index.php/lenovo-produkty/ s nima mam dobre zkusenosti ohledne reseni problemu a prodluzovani zaruky (v dobach IBM).

Predpokladam ze uz to neni zadny historicky cenny kousek (rada .20 a starsi). Tak si proste koupis novy, bude mozna jeste blbejsi nez ten puvodni ... lepsi uz to nebude :( Ono za 3 roky toho moc neodejde a pokud si nekoupis zrovna ADP zaruku, tak typicke nahodne veci jako rozbity displej ti bezna zaruka stejne nepokryva.
Naposledy upravil(a) Puppy dne 23 led 2015 11:57, celkem upraveno 1 x.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 23 led 2015 11:56

stanos4: po vyprsani standardnej zaruky uz ti klasicke rozsirenie zaruky neprejde. deadline je koniec zaruky, dovtedy musis mat rozsirujuci service pack kupeny. samotny service pack sa da zaregistrovat tusim 2 tyzdne od kupy.

btw ak si to kupoval v US/UK tak by ti pravdepodobne ani ten service pack kupeny v CZC nepresiel. rozsirenia zaruky musis afaik kupovat v rovnakej krajine ako je kupeny notebook.

jedina moznost je imho uz len post warranty service pack ak ho este lenovo vobec ponuka.

Puppy: do 30 dni treba kupit ADP. klasicky a NBD service pack sa da kupit do konca standardnej zaruky. na T/W som uz viackrat rozsiroval zaruku pred koncom 3. roku zaruky. akurat to treba robit cez servis alebo cez obchodnika co sa v tom vyzna a ktory ti ju rovno aj zaregistruje (tzn. nie alza, czc a pod).
Naposledy upravil(a) Ghost dne 23 led 2015 12:02, celkem upraveno 1 x.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 23 led 2015 12:02

Ghost píše:Puppy: do 30 dni treba kupit ADP
Aha, to bude ono. Do toho casu na registraci se pocita i doba po kterou to eshop "vyrizuje", takze mi ji nakonec dodali jen dva dny pred tim, nez propadla.

stanos4
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 20 led 2008 13:43

Příspěvekod stanos4 » 23 led 2015 12:09

puppy: jedna sa o t540p...
ghost: tak to s tym vyprsanim by bol docela pruser, lebo prave za to, ze ci to mozem kupit mimo lenova, a ci nebude problem s registraciou po vyprsani origos zaruky ZA podmienky ze som kupil predlzenie PRED vyprsanim orig. som sa pytal na online lenovo podpore, kde mi potvrdili ze to nie je problem. Tym padom by ma pekne, mozno aj ked nevedomky, oklamali
keby to bol problem, tak ozeliem tych 10 evri (ktore som kvoli principu nechcel dat lenovu...) a kupim to rovno na stranke lenova a nie je problem... :/

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 23 led 2015 12:11

Problem neni v tom to koupit, to se da vzdy. Problem je aby to pak slo zaregistrovat. Jinak receno si koupis cislo, ktere si pak muzes tak akorat vyvesit na WC :)

stanos4
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 20 led 2008 13:43

Příspěvekod stanos4 » 23 led 2015 12:17

hej, preto som sa pytal priamo lenova a povedali ze to nemvadi, no, uvidim, napisem este do czc asi, ze ako je to potom s vratenim a prinajhorsom to stornujem, alebo co, ale.... kurnik

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 23 led 2015 12:22

Jak uz bylo receno, v tomhle pripade bych to kupoval u prodejce ktery tomu opravdu rozumi.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 23 led 2015 16:33

stanos4: ano to plati. afaik sa pocita datum na fakture/ucte za service pack a ten musi byt starsi ako datum na fakture za notebook + 1 rok. a od datumu na fakture/ucte za service pack mas 14 dni na jeho registraciu.

pokial si ho od CZC len objednal a este nezaplatil tak uz si bez zaruky. ak si ho uz zaplatil a nevedia ti ho dodat tak by som to riesil s ceskou pobockou Lenova.

btw da sa vobec objednat v CR/SR service pack pre Tcko z 1 roku na 3 roky? lebo u nas maju vsetky Tcka 3rocnu zaruku v zaklade. bol ten service pack platny pre tvoj machine type?
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

stanos4
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 20 led 2008 13:43

Příspěvekod stanos4 » 23 led 2015 18:51

mala by to byt spravna zaruka - vyberal som podla part number ktore mi ukazalo na medzinarodnej stranke lenova pre war. upgrade (tetus na online podpore mi povedala, ze podla toho mam vyberat a predava sa aj na lenovoonline.cz ci ako to je pre cesku rep., ale nemali ho na sklade, tak asi ako skoro ziadnu zaruku, coz som nerozumel preco). Pravdaze, rovno po objednani som to aj zaplatil... skusim napisat/zavolat do svk/ceskeho lenova a uvidim. pisal som aj do czc, ci by som mohol vratit zaruku, ak uz nebudem moct upgradovat ked mi to neskoro dodaju, uvidim, ci aspon troska budu ustretovi. dik moc za rady, ked bude po vsetkom, tak dam vediet ako to dopadlo.

stanos4
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 20 led 2008 13:43

Příspěvekod stanos4 » 11 úno 2015 08:58

keby niekoho zaujimalo: czc.cz mi poslalo predlzenie asi po dvoch tyzdnoch od kupy. Bohuzial, vygenerovali kluc az po skonceni mojej orig. zaruky, takze automaticka registracia nefungovala, tak som vyplnil nejaky formular, ktory riesil uz clovek z lenova (http://lenovoemea.force.com/warranty). Bohuzial znova, tu ma poslali pekne povedane do prec, kvoli tomu ze ntb je dovezeny z USA, ze mam kontaktovat lokalnu podporu. Coz cert nechcel, pocas toho ako mi odpisali z tohoto centra, tak som kontaktoval viacero podpor lokalnych:
1)lenovoonline.cz online podpora: chlapik mi tuna povedal, ze zaruka sa da dokupit max. 2 mesiace od kupy ntb, ze s tym ma osobnu skusenost... sprostost, toto plati akorat tak na accidental damage... ale co uz
2) volal som na cesku kontaktnu linku pre thinkpad, tam ma odkazali na vyssie uvedeny formular, ze ak oni s tym nic nespravia, tak uz nik. Toto bol asi jediny clovek z lenova co mi dokazal normalne odpovedat.
takze nakoniec som ostal vlastne tak, ze si nemozem uplatnit zaruku. Moj zaver z tohoto je, ze Lenovo support je dost na chuja... su slusni, ale casto toho moc nevedia...

"nastastie" czc akceptovalo vratenie zaruky a poslu mi peniaze naspat. cele by ma to az tak nestvalo, keby som si asi po pol roku nevsimol, ze ntb ma uhnuty ram displeja, bohuzial, som v zahranici, dost nabity program (skola, diplomovka) a nemohol som si moc dovolit prist o ntb na neviem kolko/moc behat kvoli nemu.... Nom, moja chyba. dikes vsetkym za rady :)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 11 úno 2015 09:09

stanos4: no bohuzial nutnost dokupovat service packy v krajine kde si kupil notebook ma v podmienkach afaik vacsina vyrobcov. jedine u Dellu viem, ze maju nejaky form kde sa da transfernut notebook z jednej krajiny do druhej.

btw u lenovoonline nie je Lenovo ale diler Lenova. aj ked na to, ze sa "specializuju" na predaj HW od Lenova by ich support mohol ovladat aspon zakladne veci ohladne zaruk.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů