Změna (přemapování) klávesových zkratek (hotkey) Fn+Fx

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Rossano
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 04 zář 2009 19:17

Změna (přemapování) klávesových zkratek (hotkey) Fn+Fx

Příspěvekod Rossano » 26 říj 2014 21:16

Ahoj všem. Rád bych přispěl nikoli dotazem, nýbrž podělil se řešením.

Nedávno jsem si pořídil ThinkPad W530 a zjistil jsem, že klávesnice je nevyhovující, včetně zkratek (hotkeys). Dříve jsem pomocí Fn+F3 vyvolal výběr napájecích schémat, nyní mám na F3 místo ikony baterky ikonu zámku (kombinace Fn+F3 tudíž vyvolá zamknutí počítače). Klávesa F12 je zase opatřena multimediálním symbolem "vpřed" (dříve hibernace).

Klávesnici jako takovou nezměním, ale hotkeys jsou jen záležitostí softwarovou. Pátral jsem, ale originální ovladače od Lenova, zdá se, změnu nepodporují. Po sáhodlouhém hledání jsem byl úspěšný na německém fóru, kde nějaký šikula vyrobil jednoduchý prográmek pro změnu hotkeys.

Tedy - jednoduše vyberete kombinaci, přiřadíte požadovaný program (cestu) a je to (+ možná je nutný restart služby, vypínač je obsažen). Pokud se něco pokazí, dá se jednoduše hotkey vyresetovat. Já jsem si u F3 dosadil výběr napájecích schémat (PwmOSDV.exe), ThinkVantage slouží jako vypínač obrazovky (MonitorOff.exe) apod.

Příspěvek na zahraničním fóru (včetně odkazu pro stažení) zde: http://thinkpad-forum.de/threads/148447 ... ost1493932
Nothing but a ThinkPad...

Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů