Y560 problém s grafickou kartou ATI

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
ult1k
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 16 dub 2011 13:17
Bydliště: Vranov nad Topľou

Y560 problém s grafickou kartou ATI

Příspěvekod ult1k » 11 říj 2014 18:13

Zdravím.
Trošku sa rozpíšem o svojom probléme. Vlastním Lenovo IdeaPad Y560 s i5 procesorom a 2 grafickými kartami : Intel HD a ATI Mobility Radeon HD 5730. Notebook využívam normálne na surfovanie po internete a na hranie hier.
Všetko išlo v poriadku, cez letné prázdniny som hral GTA 4, Battlefield 3, SpinTires a iné a všetko išlo v poriadku. Ako začal školský rok tak som hrať prestal ale minulý víkend som znova zapol GTA 4 a in-game mi v diaľke "preblikávali" textúry. Nezdalo sa mi to, tak som hru vypol a zapol Smite a tam ma čakalo toto SMITE. Skúsil som hru SpinTires a vyzeralo to takto SpinTires. Podotýkam, že vo všetkých 3 prípadoch som mal zapnutú grafickú kartu ATI. Skúsil som prepnúť na GK Intel a textúry boli v poriadku tak som sa rozhodol riešiť problém s grafickou kartou ATI.
Najprv som stiahol a nainštaloval ovládač zo stránky AMD. Výsledok bol taký, že hry išli v poriadku, ale nemohol som prepínať medzi grafickými kartami. Tak som stiahol a nainštaloval ovládač zo stránky Lenovo a grafické karty prepínať môžem, ale hry sú opäť nehrateľné, tak ako predtým. Skúšal som už ovládač úplne odstrániť cez Správcu zariadení a nanovo nainštalovať a po poslednej inštalácii vyzeral protokol takto Protokol. Problém stále pretrváva, už som fakt zúfalý, strýko Google tiež veľmi nepomohol tak sa obraciam na vás.
P.S.: notebook mal pôvodne 64-bitový Win 7, ale od Vianoc po preinštalovaní (nie mnou) ide na 32-bitovom Win 7. Doteraz to však vôbec nevadilo, neviem či to môže teraz nejak zavážiť. Za odpoveď ďakujem.

bootwin
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2012 08:28

lenovo grafika

Příspěvekod bootwin » 20 lis 2014 22:59

Tak bych zkusil preinstalaci Win z 32 bit na 64 bit a natahl ovladace grafik ,vyzkousel test ve hrach a pak bych resil jine okolnosti. A to muze byt,ze VGA ATI odchazi a proto nestiha ( dela artefakty v obraze).


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 3 hosti