Problem s Thinkpademe dge E520

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
gifot

Problem s Thinkpademe dge E520

Příspěvekod gifot » 11 srp 2014 10:29

Zdravim vsechny pritomne,
mam problem se svym asi tri roky starym notebookem, je to 520 postaveny okolo I5ky.
Pred tydnem se pri hrani z niceho nic vypnul a od te doby nejde spustit, respektive pokousi se opravit system, (lenovo-becka-up) coz se nezdari, protoze se z niceho nic vypne. Pri jakekoliv zatezi se okamzite spusti vetrak, a do 2minut se vypne, myslel jsem ze je to zanesenym chlazenim ale to jsme vcelku dukladne vycistil a porad se to opakuje. Navic pri nacitani win. by asi nemel bezet uplne na plno, mimo to mi kdyz uz nejakou diagnostiku udela napise ze chyby na disku jsou neopravitelne.
Je pravdou ze par modrych obrazovek za posledni rok uz mi ukazal ale vzdycky sem ho byl schopen bez problemu znovu nahodit a to at pouhou opravou systemu nebo jeho preinstalaci s timto problemem jsem se jeste nestkal.

diky za jakekoliv poznatky

Ondrej

honzabu
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 09 bře 2010 11:02

Příspěvekod honzabu » 11 srp 2014 12:52

Tady bych viděl víc komplikací:
1) když běží větrák naplno, fouká z něj horký nebo chladný vzduch? Pokud chladný, je špatně napastovaný chladič a teplo se od čipu nepřenáší do chladiče, případně je zničená heatpipe trubice.

2) doporučuju udělat úplnou kontrolu disku např. pomocí HD Tune, který ukáže výpis SMART, kde může být viditelná chyba řadiče disku či přímo najde při skenování vadné sektory na disku a disk je tudíž zralý na výměnu

Když už budeš v tom testování, projel bych radši i paměti, vzhledem k tomu, že notes padal do modré smrti. Můžeš použít třeba Memtest86 a nechat to několik hodin proběhnout.
Lenovo ThinkPad T420s, Core i5, 16GB RAM, Samsung SSD EVO 840 500GB, Lenovo X200, IBM X31-dead

gifot

Příspěvekod gifot » 12 srp 2014 12:17

Diky za odpoved

no prave ze z vetraku jde i studeny-ted se mi naposledy vypnul aniz by
se uhral alespon tedy podle toho co jsem schopen posoudit dotykem, na druhou stranu vetsinou se vypina za vysokych teplot. No na sejsmuti chladice si asi netroufnu.

no ten test disku udelam urcite ted jsem si akorat pujcil ohradku takze disk otestuju.

no ja mam spis strach jestli neodesla deska pac je to nejak moc veci najednou.. :x


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů